Piękna młoda para lesbijek delikatnie obejmuje i trzyma tęczową flagę, równe prawa dla społeczności LGBT,

Świętuj Dumę 2023 w całej Europie ze Stena Line

Latem 2023 tęczowe flagi będą powiewać w miastach na całym świecie, aby uhonorować społeczność LGBTQ+ podczas corocznych imprez Dumy. Wydarzenia te łączą w sobie aktywizm, świętowanie i demonstrację społeczności. W programach imprez nie zabraknie kolorowych parad, muzyki na żywo, wystaw i wielu innych atrakcji.  

 

Nasze trasy promowe to doskonały sposób, aby dotrzeć na jedne z najlepszych wydarzeń związanych z obchodami Dumy w Europie.  Poniżej znajdziesz listę wszystkich odbywających się Festiwali Dumy w miastach,  które nazywamy domem – lub odbywających się w niewielkiej odległości od naszych portów. Popłyń z nami do samego serca Miesiąca Dumy i nie tylko, aby przeżyć przygodę na morzu, gdzie „wszyscy na pokład” naprawdę oznacza, że wszyscy są mile widziani.

 

***Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje te były poprawne w momencie publikacji. Skontaktuj się bezpośrednio z organizatorami przed dokonaniem rezerwacji lub wybraniem się w podróż na wybraną Imprezę Dumy, ponieważ szczegóły mogą ulec zmianie.***

FESTIWALE DUMY W WIELKIEJ BRYTANII

Cymru Pride

Termin: 17–18 czerwca 2023

Odległość od naszego terminala Fishguard: 183 km 

Cymru Pride  w Cardiff  promuje w tym roku równość i różnorodność. Weź udział w dwu-dniowym festiwalu muzycznym, a także targu oraz uwielbianej Paradzie Dumy, które odbywają się w sobotę 17 czerwca.  Wybierz się na Zamek w Cardiff na występy The Feeling, Sophie Ellis-Bextor i Claire (ze Steps) Richards oraz wiele innych!

Zarezerwuj podróż promem z Rosslare do Fishguard.

 

Edynburg Pride

Termin: 24 czerwca 2023

Odległość od naszego terminalu w Cairnryan: 202 km 

 

Po skromniejszej z powodu Covid-19 imprezie w roku ubiegłym, najdłużej obchodzone święto różnorodności w Szkocji, Festiwal Dumy Edynburgu, powraca w całej okazałości. Wkrótce zostanie ogłoszone więcej szczegółów. 

Zarezerwuj podróż promem z Belfastu do Cairnryan.

 

Londyn Pride  

Termin: 1 lipca 2023

Odległość od naszego terminalu w Harwich: 137 km 

Odległość od naszego terminalu w Liverpoolu: 373 km 
 

W zeszłym roku spektakularne obchody Miesiąca Dumy w Londynie zgromadziły ponad 1,5 mln uczestników wokół pięciu scen w centrum Londynu. Organizatorzy imprezy zamierzają przebić ten sukces w tym roku, poprzez budowanie relacji z oddolnymi inicjatywami LGBT+. Więcej szczegółów zostanie ogłoszone wkrótce.

Zarezerwuj podróż promem z Hoek van Holland do Harwich lub z Belfastu do Liverpool.

 

Glasgow Pride 

Termin: 15 lipca 2023

Odległość od naszego terminalu w Cairnryan: 130 km   

W ubiegłym roku Festiwal Dumy Glasgow  był gospodarzem największego Marszu Dumy w historii Szkocji. W tym roku organizatorzy mają nadzieję na jeszcze większy sukces, a głównym tematem będzie udział kobiet w społeczności i ruchu LGBTQ+. Więcej szczegółów zostanie ogłoszone wkrótce.

Zarezerwuj podróż promem z Belfastu do Cairnryan.

 

Norwich Pride

Termin: 29 lipca 2023

Odległość od naszego terminalu w Harwich: 118 km

W tym roku Norwich Pride  koncentruje się na zorganizowaniu imprezy, która łączy dobre samopoczucie z żywą rozrywką – wszystko po to, aby wesprzeć i zaprezentować talenty lokalnej społeczności LGBTQ+. Przyjdź na główną paradę i ciesz się wieloma innymi atrakcjami. W programie będą sceny akustyczne, Targ Twórców, wystawa sztuki Pride, DJ-e, centrum edukacyjne oraz strefa z jedzeniem i napojami. Średniowieczne miasto Norwich dzieli krótka podróż samochodem od terminalu Stena Line w Harwich, łączącego Europę ze wschodnim wybrzeżem Anglii.

Zarezerwuj podróż promem z Hoek van Holland do Harwich.

 

Chester Pride

Termin: 19 sierpnia 2023

Odległość od naszego terminalu w Liverpoolu: 30 km 

Odległość od terminalu Holyhead: 134 km 

W tym roku Chester Pride  zabarwi to miasto na tęczowo fantastyczną paradą w samym centrum  – wypatruj podróżnych Stena Line wśród uczestników! Impreza przeniesie się na Plac Zamkowy, gdzie z czterech scen zabrzmi muzyka! Odbędzie się również pokaz mody Runway Drag, wystąpi kabaret Glitterlounge, a także artyści burleski. W ramach imprezy Youth Pride przygotowano również bogaty program rodzinnych rozrywek.

Zarezerwuj podróż promem z Belfastu do Liverpoolu lub z Dublina do Holyhead.

Nierozpoznawalny podświetlony tłum z tęczowymi flagami i znakami w corocznej Paradzie Równości, gdy przechodzi przez Greenwich Village.
FESTIWALE DUMY W IRLANDII PÓŁNOCNEJ

Belfast Pride

Termin:21–30 lipca 2023

Odległość od naszego terminalu w Belfaście: 3,2 km

 

Belfast Pride to jeden z największych festiwali w tym mieście, które zostanie rozświetlone ponad 150 imprezami, w tym główną Paradą Dumy, która odbędzie się w sobotę 29 lipca. Będący zarówno  protestem, jak i radosnym świętem, Festiwal Dumy w Belfaście to główny punkt w kalendarzu LGBTQ+.  Wydarzenie angażuje różne społeczności, a Stena Line ma zaszczyt w nim uczestniczyć – koniecznie nam pomachaj! Dla jeszcze większej zabawy, odwiedź Wioskę Dumy przy posągu Big Fish na nabrzeżu Donegall Quay i dołącz do imprezy na pobliskim placu Custom House Square.

 

Zarezerwuj podróż promem z Liverpoolu do Belfastu lub z Cairnryan do Belfastu.

Dwie przyjaciółki spędzające czas w mieście machające flagą LGBT z dumą
FESTIWALE DUMY W IRLANDII

Festiwal Dumy w Dublinie

Termin: 20–25 lipca 2023, z imprezami przez cały miesiąc. 
Odległość od naszego terminalu w Dublinie: 6,6 km 

To wielki rok dla Festiwalu Dumy w Dubinie, ponieważ przypada on w 50. rocznicę powstania pierwszej grupy LGBQT+ w Dublinie, 40. rocznicę pierwszego marszu protestacyjnego i 30. rocznicę dekryminalizacji homoseksualizmu w Irlandii. Do miasta bardzo łatwo dotrzeć z terminalu Stena Line, aby szybko cieszyć się festiwalowymi atrakcjami, takimi jak Dublińska Parada Dumy (która odbędzie się w sobotę 24 czerwca), wioska Pride na placu Merrion Square, czy impreza Mother Pride Bloq Party.  

Zarezerwuj podróż promem z Holyhead do Dublina

 

Festiwal Dumy Cork LGBT+

Termin: 30 lipca – 6 sierpnia 2023
Odległość od naszego terminalu Rosslare: 191 km 

Festiwal Dumy Cork LGBT+ powraca w tym roku z programem pełnym wydarzeń oraz działań wspierających społeczność LGBT+. Tygodniowe obchody zakończą się erupcją wszystkiego, co tęczowe w niedzielę 6 sierpnia, kiedy ulicami miasta ruszy kolorowa Parada Dumy. Wykorzystaj w pełni tę okazję, a gdy już tam będziesz, odkryj wspaniałe południowe wybrzeże Irlandii

Zarezerwuj podróż promem z Fishguard do Rosslare lub z Cherbourga do Rosslare.

Biały mężczyzna uśmiechnięty i pokazujący plakat podczas parady równości na ulicy miasta
FESTIWALE DUMY W HOLANDII

Rotterdam Pride

Termin: 1–11 lipca 2023

Odległość od naszego terminalu Hoek van Holland: 30 km 

 

Do drugiego co do wielkości miasta Holandii łatwo dotrzeć z terminalu Stena Line w Hoek van Holland. Wybierz się z nami w podróż, aby wziąć udział w obchodach 10. rocznicy Miesiąca Dumy Rotterdamu, a trafisz na doskonale wyważoną mieszankę błyskotliwej rozrywki i prowokującej do myślenia dyskusji. Od pokazów w salach balowych, brunchów drag queen i lekcji pozowania na wybiegu, po rozmowy, które poruszają takie tematy, jak queerowa męskość, obraz ciała, rodziny i łączenie pokoleń. Wszystko to znajdziesz na Festiwalu Dumy w  Rotterdamie, któremu towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń organizowanych przez partnerów społecznych.

 

Zarezerwuj podróż promem z Harwich do Hoek van Holland.

 

Amsterdam Pride

Termin: 1–6 sierpnia 2023

Odległość od naszego terminalu Hoek van Holland: 82 km

 

Wspaniały Festiwal Dumy w Amsterdamie stał się jednym z najbardziej kultowych gejowskich wydarzeń na świecie. Podziwiaj z mostów lub  brzegów  przepływającą kanałami paradę. Dołącz do ulicznych imprez na placach Amstelveld, Dam lub  Rembrandtplein i weź udział w wielu wydarzeniach artystycznych oraz kulturalnych, które uzupełniają tę karnawałową atmosferę. Od kin pod gołym niebem, wystaw fotografii i przedstawień teatralnych po koncert Senior Pride, który honoruje pionierów „różowego ruchu”, Pride Amsterdam to tętniące życiem święto społeczności LGBTQ+.

 

Zarezerwuj podróż promem z Harwich do Hoek van Holland.

Młodzi ludzie świętują dumę, siedząc razem. Czterech członków społeczności LGBTQ+ uśmiecha się radośnie, podnosząc flagę dumy. Grupa osób queer świętujących razem na świeżym powietrzu.
FESTIWALE DUMY W SZWECJI

West Pride Göteborg

Termin: 5–11 lipca 2023
Odległość od naszego terminalu w Göteborgu: 1,7 km 

Największe wydarzenie Pride w zachodniej Szwecji to ogarniające całe miasto święto społeczności LGBTQ+ z kultową paradą (10 czerwca) i Parkiem Dumy, a także koncertami, konkursami i wystawami w muzeach w całym mieście. W tym roku West Pride zbiega się z obchodami 400-lecia miasta Göteborgu, co sprawia, że to miasto, do którego i z którego pływają nasze jest promy to doskonały punkt docelowy wszelkich przedsięwzięć tego lata.  

Zarezerwuj podróż promem z Kilonii do Göteborgu lub z Frederikshavn do Göteborgu

 

Malmö Pride 

Termin: 5–8 lipca 2023
Odległość od naszego terminalu Trelleborg: 33 km

Tętniący życiem coroczny Festiwal Dumy w Malmö oddalony jest o zaledwie 30 minut jazdy samochodem od naszego portu w Trelleborgu. Festiwal gromadzi uczestników z regionu Skanii w południowo-zachodniej Szwecji, aby uczcić społeczność LGBTQ+. Wydarzenie koncentruje się wokół Domu Dumy i obejmuje imprezy, warsztaty oraz finałową paradę i zabawę oraz wiele innych atrakcji. Dodatkowo w dniach 5–9 lipca odbywa się festiwal Youth Pride. 

Zarezerwuj podróż promem z Rostocku do Trelleborgu.

 

Sztokholm Pride

Termin: 1–8 sierpnia 2023
Odległość od naszego terminalu w Nynäshamn: 57,6 km

W sierpniu wybierz się na krótką przejażdżkę z naszego portu w Nynäshamn i weź udział w największym szwedzkim świętowaniu Miesiąca Dumy, którego 25-lecie Sztokholm obchodzi w wielkim stylu. Program tego obejmującego całe miasto wydarzenia zawiera spotkania z autorami, międzynarodowe wystawy, warsztaty, koncerty, występy, bezpłatny Pride House i wiele innych atrakcji składających się na niezapomnianą Paradę Dumy. 

Zarezerwuj podróż promem z Windawy do Nynäshamn.

 

Karlskrona Pride

Termin: 12 sierpnia 2023
Odległość od naszego terminalu w Karlskronie: 12 km 

Za sprawą legendarnej historii swej marynarki wojennej - Karlskrona, barokowa perła południowo-wschodniego wybrzeża Szwecji, trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym roku jej społeczność LGBTQ+ tworzy własną historię dzięki 10. dorocznej paradzie Dumy, która w sierpniu przemaszeruje krętymi uliczkami tego wspaniałego nadmorskiego miasta. 

Zarezerwuj podróż promem z Gdyni to Karlskrony

 

Lund Pride

Termin: 19–26 sierpnia 2023
Odległość od naszego terminalu Trelleborg: 44 km
Odległość od naszego terminalu w Halmstad: 127 km

Tylko 45 minut przyjemnej jazdy samochodem z Trelleborga i 90 minut podróży na południe od Halmstad dzieli Cię od średniowiecznego, uniwersyteckiego miasta Lund, które oferuje baśniową scenerię dla całotygodniowego Festiwalu Dumy. Oprócz miejskiej parady program festiwalu obejmuje występy drag queen, koncerty i wiele innych atrakcji. 

Zarezerwuj podróż promem z Rostocku to Trelleborgu lub z Grenaa do Halmstad.

Podtrzymujące ręce robią znak serca i machają przed tęczowymi flagami powiewającymi na pływaku letniej parady dumy gejowskiej
FESTIWALE DUMY W DANII

Aarhus Pride

Termin: 24 czerwca 2023
Odległość od naszego terminalu w Grenaa: 66 km

Drugie co do wielkości miasto Danii jest oddalone o niecałą godzinę jazdy samochodem z naszego portu w Grenaa, a coroczna parada Dumy to świetny powód, aby poznać to piękne i ceniące sztukę i artystów miasto. Parada przewinie się przez miasto i dotrze „pod tęczą” do parku Musikhusparken na zabawę z jedzeniem, napojami i innymi atrakcjami.

Zarezerwuj podróż promem z Halmstad to Grenaa.

Ludzie machają flagami gejowskiej dumy LGBTQ na marszu solidarności
FESTIWALE DUMY W NIEMCZECH

Dzień Ulicy Krzysztofa w Kilonii

Termin: 8 lipca 2023
Odległość od naszego terminalu w Kilonii: 500 m 

Kilonia upamiętnia Dzień Ulicy Krzysztofa coroczną paradą ulicami tego historycznego nadmorskiego miasta. W tym roku w centrum uwagi będzie hasło protestu przeciw dyskryminacji „STOP – nie cofaj się!” Parada zakończy cały tydzień imprez ze społecznością LGBTQ w roli głównej, w tym odczytów, zabaw tanecznych, wieczorów karaoke i wielu, wielu innych atrakcji.  

Zarezerwuj podróż promem z Göteborga do Kilonii.

 

Hamburg Pride

Termin: 29 lipca – 6 sierpnia 2023
Odległość od naszego terminalu w Kilonii: 97 km
Odległość od naszego terminalu w Rostocku: 199 km

Zawsze pełen energii Hamburg wręcz promienieje podczas corocznego Tygodnia Dumy, a dotrzeć tam z Rostocku lub Kilonii jest niezwykle łatwo. Po przyjeździe czeka na Ciebie cały tydzień atrakcji w jednym z najbardziej ekscytujących miast w Niemczech. Oczekuje się, że gdy 5 sierpnia rozpocznie się Demonstracja Ulicy Krzysztofa, na ulice wyjdzie ponad 100 000 uczestników zjednoczonych w proteście przeciwko transfobii.

Zarezerwuj podróż promem z Göteborga do Kilonii lub z Trelleborgu do Rostocku.

 

Lubeka Pride

Termin: 19 sierpnia 2023
Odległość od naszego terminalu w Kilonii: 86 km
Odległość od naszego terminalu w Rostocku: 131 km

Znakomicie zachowane średniowieczne miasto w Niemczech stanowi surrealistyczne historyczne tło dla jednej z największych parad i demonstracji Dnia Ulicy Krzysztofa w północnych Niemczech. Aby uzyskać więcej informacji, zaglądaj na stronę internetową Festiwalu Dumy Lubeki, gdy zbliżać się będzie termin tego wydarzenia. 

Zarezerwuj podróż promem z Göteborga do Kilonii lub z Trelleborgu do Rostocku.

Uczestnicy LGBT Madrid Pride Parade, sztuczna inteligencja generatywna ilustracja festiwalu LGBTQ
TAGI
  • Pride

Wybrane cele podróży w tym przewodniku

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.