Nasza zrównoważona podróż

W Stena Line naszym celem jest zmniejszenie naszego śladu ekologicznego na polu zrównoważonego rozwoju.

 

Nasza wizja to „Connecting Europe for a Sustainable Future”, czyli łączenie Europy dla zrównoważonej przyszłości. W tej przyszłości żegluga jest bezemisyjna i nie wpływa na powietrze ani wody morskie, po których pływamy. W zrównoważonej przyszłości naszą branżę charakteryzują równość i różnorodność. Nie ma w niej zjawisk związanych z dyskryminacją, a każdy ma równe szanse na sukces. Oto przyszłość, na którą codziennie pracujemy, lecz przed nami jeszcze długa droga. Nie bez powodu nazwa brzmi „zrównoważona podróż”.

 

 

Główne obszary, na których się skupiamy
Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój skupia się wokół pięciu Celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Dla każdego obszaru zdefiniowane są ambitne zamierzenia.  W obszarach dotyczących równości płci oraz przystępnej i czystej energii dążymy do zmian w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości naszej branży.

Przystępna i czysta energia

Podobnie jak reszta społeczeństwa, branża żeglugowa musi opracować nowe rozwiązania, by przejść w stronę czystej energii i uwolnić się od paliw kopalnych. Stena Line podjęła się tego wyzwania, skupiając się na projektach w zakresie technologii czystej energii oraz wydajności energetycznej, dążących do zmniejszenia emisji zarówno na lądzie, jak i na wodzie. 

 

Dowiedz się więcej

Równość płci

Przemysł morski jest dosyć konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn, co chcemy zmienić. W Stena Line wszyscy są mile widziani – niezależnie od tego, czy chodzi o pracę u nas, podróżowanie czy partnerstwo biznesowe. Wierzymy, że różnorodność i równe szanse dla wszystkich budują kreatywność i produktywność.

 

Dowiedz się więcej 

Dobre zdrowie i samopoczucie

Jako troskliwy przewoźnik promowy, na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo, jak również cenimy zdrowie i dobre samopoczucie naszych gości i pracowników. Bezpieczne i przyjaźnie nastawione środowisko pracy, gdzie dbamy o siebie nawzajem, jest nie tylko ważne dla naszych pracowników, ale stanowi również klucz do zapewnienia naszym klientom pozytywnych doświadczeń.

 

Dowiedz się więcej

 

Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja

W Stena Line chcemy oferować naszym klientom zrównoważone wybory, gdyż dbałość o zasoby jest naszą wspólną powinnością. Zmniejszamy nasz ślad poprzez odpowiedzialne zakupy, zmniejszanie ilości odpadów oraz zwiększanie korzystania z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

Dowiedz się więcej

Życie pod wodą

Nasze oceany muszą stawić czoła licznym wyzwaniom, takim jak zakwaszenie, plastikowe odpady i nagromadzenie szkodliwych chemikaliów. Dla firmy promowej oceany są podstawowym zasobem. Z tego powodu dbałość o środowisko morskie jest dla nas niezbędna, a nasza działalność powinna w minimalnym stopniu oddziaływać na życie morskie.

 

Dowiedz się więcej