Kilonia

Wybierz się w podróż do Kilonii, miasta będącego stolicą kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn, położonego na niemieckim brzegu Morza Bałtyckiego; piękne nadmorskie miasto, które warto odwiedzić. 

 

Podróżuj bezpośrednim promem z Göteborga do Kilonii i wyjdź z naszego terminalu prosto do miasta. Ten nowoczesny ośrodek miejski słynie z portu, tętniącej życiem sceny studenckiej, wyluzowanego stylu życia oraz miejskiego polotu. Wysłużony statek szkoleniowy, Gorch Fock, będący wielką atrakcją międzynarodowych wydarzeń poświęconych tematyce żeglarskiej, stanowi nieodłączny element krajobrazu tak samo, jak wielkie promy zacumowane przy nabrzeżu Skandinavienkai. Kilonia to naprawdę nadmorskie centrum północy.

 

Przejdź się deptakami, kup wszystko, czego potrzebujesz, od artykułów modowych do luksusowych niemieckich specjałów, które znajdziesz w centrach handlowych, a także zrób sobie zasłużone przerwy w wielu kawiarniach. Przemierzając znaną od lat ulicę handlową Dänische Strasse oraz spacerując deptakiem Holstenstrasse można w pełni poczuć charakter Kilonii. Podróżując promem Stena Line możesz nie tylko odwiedzić Bordershop, ale także CITTI Markt — gigantyczny kiloński supermarket oferujący wszystko od wędlin, ryb, owoców & warzyw do serów i ponad 2000 rodzajów wina i piwa. Kolejnym popularnym miejscem dla kupujących jest CITTI-Park. Znajdziesz tu ponad 80 sklepów renomowanych marek oraz liczne kawiarnie i restauracje. Rodzinom, które uwielbiają zakupy, z pewnością spodoba się centrum outletowe McArthurGlen w Neumünster, leżące między Kilonią a Hamburgiem i oferujące odzież od projektantów w obniżonych cenach.

 

Będąc w Kilonii, warto spróbować lokalnej szynki (Holsteiner Katenschinken) wędzonej na zimno drewnem bukowym przez okres do 8 tygodni, podawanej z białymi szparagami, ziemniakami z masłem i sosem holenderskim. Świetnym wyborem podczas wizyty w Kilonii jest również wyjątkowy specjał lokalny — kanapka z rybą. Warto również wybrać się do Kieler Brauerei am Alten Markt, browaru w centrum starego miasta Kiel, aby w historycznym, przyjaznym rodzinnym wycieczkom otoczeniu posmakować warzonego na miejscu piwa. Feinheimisch w Szlezwiku-Holsztynie to aktywna sieć lokalnych producentów żywności, restauratorów, piekarni, wędzarni ryb i hodowli, która oferuje lokalnie produkowaną żywność wysokiej jakości. Na tym obszarze znajduje się również wiele świetnych sadów jabłkowych, które warto odwiedzić jesienią.

 

Jeśli podróżujesz z dziećmi, w okolicy Kilonii dostępnych jest wiele atrakcji, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie. Odwiedź Weissenhäuser Strand, subtropikalny raj kąpielowy i kurort wakacyjny, położony bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Wolisz suche ubranie? Raptem na północ od Lubeki, bezpośrednio przy morzu, leży Hansapark, park tematyczny zapewniający świetne doświadczenia, z wieloma kolejkami, atrakcjami i zajęciami dla osób w każdym wieku. Park miniatur Miniatur Wunderland, w którym znajdują się największa na świecie makieta modelarstwa kolejowego, a także miniatury promów, statków i samolotów, zapadnie w pamięć całej rodzinie. Zobacz lemury, małpy i inne egzotyczne gatunki w ogrodzie zoologicznym Gettorf. W hali dla ptaków śpiewają ary i kakadu, dzioborożce i goury. A gdy znajdziesz się między kaktusami i palmami, trudno będzie Ci uwierzyć, że jesteś w Niemczech. W ośrodku Golf- und Landclub Gut Uhlenhorst, położonym tuż za Kilonią, możesz pograć w golfa w uroczej scenerii z oszałamiającymi widokami na morze. Pola 18 i 9-dołkowe są otwarte przez cały rok.

 

Czy wiesz, że w Kilonii odbywa się Szlezwicko-Holsztyński Festiwal Muzyczny, jeden z największych festiwali muzyki klasycznej na świecie? Na czas jego trwania zamek, fiordy, operę, a nawet stocznie Howaldt zamienia się w niesamowite sceny. Na starym mieście znajduje się średniowieczny kościół św. Mikołaja, w którym również odbywają się koncerty muzyki klasycznej. Wzdłuż fiordu kilońskiego położone jest Muzeum Morskie, w którym można obejrzeć modele statków i przyrządów morskich, prezentowane w hali, w której kiedyś odbywały się aukcje rybne. Statki rejsowe cumują w terminalu Ostseekai w porcie Germania.

 

Jesteś gotowy poznać to wspaniałe miasto?

Wybierz się w podróż do Kilonii, miasta będącego stolicą kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn, położonego na niemieckim brzegu Morza Bałtyckiego; piękne nadmorskie miasto, które warto odwiedzić. 

 

Podróżuj bezpośrednim promem z Göteborga do Kilonii i wyjdź z naszego terminalu prosto do...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 836 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i kabinę

Obraz miejsca zakwaterowania

InterCityHotel Kiel

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Astor Kiel by Campanile

Obraz miejsca zakwaterowania

Atlantic Hotel Kiel

Obraz miejsca zakwaterowania

unique by ATLANTIC Hotels Kiel

Obraz miejsca zakwaterowania

the niu Welly

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel am Kieler Schloss Kiel by Première Classe

Obraz miejsca zakwaterowania

Steigenberger Conti Hansa

Obraz miejsca zakwaterowania

Aparthotel Adagio Access Kiel

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 836 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i kabinę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.