LEGOLAND® Billund Resort

Cały kraj zbudowany z 75 milionów klocków!

 

LEGOLAND® to światowej klasy atrakcja, która znajduje się tuż obok oryginalnej fabryki LEGO®. To spełnienie marzeń każdego, kto kiedykolwiek spędzał czas na łączeniu klocków.

 

Przejdź przez bramę, a od razu poczujesz się, jakbyś zawędrował(a) do największego na świecie zestawu LEGO®, wykonanego z 75 milionów kolorowych klocków. Dzięki ponad 30 przejazdom, które zapewniają adrenalinę, i niekończącym się możliwościom zostania Mistrzem Budownictwa na stacjach tworzenia, jest to miejsce, w którym możesz poczuć dreszczyk emocji, i gdzie wyobraźnia szaleje.

 

W tym kolorowym i wciągającym świecie współistnieją miniaturowe wersje znanych na całym świecie budynków i złożone światy fantasy. Zanurz się w wodospadach i spotkaj kowbojów w miasteczku LEGOREDO® nawiązującym do Dzikiego Zachodu, przetestuj swoje umiejętności ninja w NINJAGO World® i ścigaj się z rycerzami i księżniczkami na rollercoasterze w Knights Kingdom®. Możesz nawet przenieść się do świata LEGO® Movie™, spotykając ukochane postacie i szybując nad znajomymi scenami filmowymi na najnowocześniejszych kolejkach.

 

Zarezerwuj prom i zakwaterowanie z Sembo i zaoszczędź do 20%!

 

Każdy z 10 unikalnych tematycznie obszarów LEGOLAND® jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, a większość przejażdżek jest przystosowana dla dzieci poniżej 100 cm. Istnieje nawet DUPLO Land® zaprojektowany specjalnie dla przyjemności młodszych gości.

 

Istnieją również nieskończone możliwości zbudowania własnego arcydzieła. W 2022 roku dodano osiem nowych możliwości budowania LEGO® – w tym możliwość tworzenia morskich stworzeń na dnie Great LEGO® Reef i inżynieryjne statki wyścigowe, które pływają po wielu rzekach – zabawa wydaje się nieograniczona.

 

LEGOLAND® to nie tylko park rozrywki – to szansa, byś poczuł(a) się, jakbyś się skurczył(a), by odkrywać swoje ulubione światy LEGO®. Dla każdego, kto kiedykolwiek spojrzał na małą plastikową cegłę i zobaczył nieskończony potencjał tworzenia, jest to miejsce, w którym wszystko jest naprawdę niesamowite.

 

Jak tu dotrzeć

 

Billund znajduje się w centrum malowniczego duńskiego Półwyspu Jutlandzkiego, około 270 kilometrów na zachód od Kopenhagi. Stena Line oferuje dwie trasy promowe do Danii ze Szwecji, które zapewniają łatwy dojazd.

 

Podróżni wyruszający z Göteborga docierają do miasta Frederikshavn na północnym wybrzeżu, od którego Billund jest oddalone o 3 godziny przepięknej przejażdżki przez serce Danii. Goście wyjeżdżający z Halmstad przybywają do położonego na wschodnim wybrzeżu miasta Grenaa, oddalonego o 2 godziny jazdy samochodem od Billund. Obie trasy są przyjazne dla samochodów i przyczep kempingowych i obie zapewniają maksymalny komfort i świeże morskie powietrze podczas żeglugi do miejsca docelowego.

 

Zarezerwuj prom i zakwaterowanie z Sembo i zaoszczędź do 20%!

Cały kraj zbudowany z 75 milionów klocków!

 

LEGOLAND® to światowej klasy atrakcja, która znajduje się tuż obok oryginalnej fabryki LEGO®. To spełnienie marzeń każdego, kto kiedykolwiek spędzał czas na łączeniu klocków.

 

Przejdź przez bramę, a od razu poczujesz...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę

Wybierz się na wycieczkę do Danii

Zaoszczędź do 20%

POBLISKIE ATRAKCJE

 

LEGOLAND®  to najsłynniejsza atrakcja Billund, ale podczas pobytu tutaj jest o wiele więcej do zrobienia i zobaczenia!

Doświadczenie LEGO® wykracza poza mury LEGOLAND® dzięki LEGO® House, kreatywnemu placowi zabaw, w którym można wykorzystać 25 milionów klocków do stworzenia własnego arcydzieła. „Home of the Brick” to ogromny pomnik kreatywności, który czeka na pobudzenie wyobraźni z sześcioma obszarami do zabawy, dziewięcioma tarasami na dachu i wieloma placami zabaw. Kup bilet na legohouse.com, aby zarezerwować miejsce i oszczędzić!

Przyjeżdżając do Danii, nie oczekujesz tropikalnego raju, ale znajdziesz go w Lalandia® Aquadome™. Ten największy park wodny w Skandynawii oferuje ekscytujące zjeżdżalnie, odprężające groty, brodziki i możliwość relaksu pod kołyszącymi się palmami, wygrzewając się w 30-stopniowej temperaturze przez cały rok. Zagraj w Monky Tonky Land lub spróbuj kręgli, minigolfa i jazdy na łyżwach, a następnie zakończ dzień smacznym posiłkiem w jednej z restauracji w Lalandia® Plaza. Wejście na basen i plac zabaw jest wliczone w cenę pobytu w Lalandia®.

Ukryty pośród bujnych lasów poza Billund, WOW PARK to wciągające doświadczenie, które przeobraża przyrodę w gigantyczny plac zabaw. Dzień w WOW PARK to moc atrakcji zarówno nad ziemią, jak i pod nią – cała rodzina będzie zachwycona, przechodząc przez wiszące mostów do chat w koronach drzew 14 metrów nad ziemią, a następnie zjeżdżając na ziemię z dużą prędkością, aby odkryć podziemne tunele. Park WOW o powierzchni 40 boisk piłkarskich wypełnionych emocjami robi ogromne wrażenie. 

LEGOLAND® słynie ze smoków, piratów, księżniczek, jednorożców i ninja. Zoo Givskud, do którego można dotrzeć w 20 minut, z pewnością obudzi w Tobie dziką naturę, gdy ujrzysz nosorożce, zebry, lwy, żyrafy i inne bestie. Zoo można zwiedzać pieszo lub na safari samochodowym z przewodnikiem. Uważaj tylko na prehistoryczne stworzenia, które czają się w parku dinozaurów, gdzie pradawna historia wkracza z rykiem do współczesności. 

components.sembocards.labels.imageAltText

Hotel LEGOLAND®

components.sembocards.labels.imageAltText

Hotel Svanen

components.sembocards.labels.imageAltText

The Lodge Billund

Wybierz trasę

Wybierz się na wycieczkę do Danii

Zaoszczędź do 20%

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.