Aalborg

Aalborg to czwarte co do wielkości miasto w Danii położone w Jutlandii, zaledwie 45 minut jazdy samochodem od Frederikshavn.

 

Małe miasto o unikalnym charakterze ma coś dla każdego: od muzeów i zabytków po światowej klasy architekturę, słynne zoo, wspaniałe zakupy i niesamowitą ofertę gastronomiczną. Aalborg jest kulturalnym zagłębiem ze spektakularnym nabrzeżem.

 

W planie wycieczki uwzględnij wizytę w Centrum Utzon na nabrzeżu, zaprojektowanym przez słynnego duńskiego architekta Jørna Utzona (projektanta Opery w Sydney) i jego syna Kima.  To eksperymentalny ośrodek zajmujący się architekturą, wzornictwem i sztuką.  Muzeum Sztuki Nowoczesnej Kunsten nazywane jest „wizytówką duńskiej i międzynarodowej sztuki XX wieku” i jest świetnym miejscem dla miłośników sztuki nowoczesnej.  1000-letnią historię miasta z kolei najlepiej przybliży Muzeum Historyczne w Aalborgu.  

 

Sala koncertowa w Aalborgu, Musikkens Hus, jest architektoniczną atrakcją o znakomitej akustyce i bogatym programie koncertowym. Mieści się w niej restauracja dla smakoszy – Musikkens Spisehus ze wspaniałym widokiem na Limfjord.  Nordkraft to centrum kulturalne, które kiedyś było elektrownią, a teraz mieści teatr, salę muzyczną, kino, centrum sportowe, punkt informacji turystycznej i wiele więcej. Można tu również dobrze zjeść w Azzura Nordkraft i w Café Mombay.  

 

Żadna wycieczka do Aalborga nie może się obyć bez wizyty w Aalborghus, pięknym  zamku z muru pruskiego, położonym w zachwycającym parku tuż przy nabrzeżu. Warto wybrać się na spacer po parku i zwiedzić podziemne korytarze, w których można czasem przeczołgać się przez lochy!  Wizyta w podziemnym muzeum klasztoru franciszkanów Gråbrödrekloster nie jest dla osób o słabych nerwach!  Do położonego obok centrum handlowego Salling muzeum można zjechać windą, aby zobaczyć szkielety, pozostałości domów i rynek, który w 1240 roku ustąpił miejsca klasztorowi.

 

Aalborg Storcenter to miejsce, gdzie można zrobić zakupy w ponad 75 specjalistycznych sklepach. Znajdziesz tu wspaniałe sklepy odzieżowe i sportowe, a także restauracje i kawiarnie. Lubisz street food?  Jeśli tak, to na Twojej liście powinny znaleźć się kulinarne rozkosze Aalborg Streetfood Køkkenfabrikken.  Obowiązkowa jest też wizyta w mikrobrowarze Søggards Bryghus, gdzie można skosztować i kupić świeżo warzone piwo.

 

Na obrzeżach Aalborga leży kilka mniejszych parków, takich jak Park Rzeźb i Park Źródłowy, z pomnikami i rzeźbami artystów z różnych epok.  Jedną z najbardziej popularnych atrakcji miasta jest zoo, które zamieszkują zwierzęta z całego świata, od szympansów po słonie afrykańskie i wiele innych. 

 

Wybierz się do Ålborgstornet, najwyższego punktu w Aalborgu, gdzie na szczycie znajdziesz spokój i fantastyczny 360-stopniowy panoramiczny widok. Cmentarz Wikingów w Lindholm Höje jest jedną z najlepiej zachowanych pamiątek po Wikingach w Skandynawii. Na cmentarzu znajdują się groby zarówno z niemieckiej epoki żelaza, jak i z epoki Wikingów. Na północ od cmentarza znajduje się wioska Wikingów, którą można zwiedzać.  W ośrodku epoki kamienia Ertebølle możesz też doświadczyć życia w tamtych czasach. To godzina jazdy samochodem z Aalborga, ale warto się tam wybrać.

 

Mówiąc, że w Aalborgu każdy znajdzie coś dla siebie, nie żartujemy!

Aalborg to czwarte co do wielkości miasto w Danii położone w Jutlandii, zaledwie 45 minut jazdy samochodem od Frederikshavn.

 

Małe miasto o unikalnym charakterze ma coś dla każdego: od muzeów i zabytków po światowej klasy architekturę, słynne zoo, wspaniałe zakupy i niesamowitą ofertę gastronomiczną. Aalborg jest kulturalnym zagłębiem ze spektakularnym nabrzeżem.

 

W planie wycieczki uwzględnij wizytę w Centrum Utzon na nabrzeżu, zaprojektowanym przez słynnego duńskiego architekta Jørna Utzona (projektanta Opery w Sydney) i jego syna Kima.  To eksperymentalny ośrodek zajmujący się architekturą, wzornictwem i sztuką.  Muzeum Sztuki Nowoczesnej Kunsten nazywane jest „wizytówką duńskiej i międzynarodowej sztuki XX...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej
Rozpocznij podróż
Powrót

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.