Frederikshavn

Fredrikshamn – lub Frederikshavn, jak mówią w Danii – to urocze miasto portowe na północno-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jutlandzkiego w północnej Danii.

 

Wybierz się samochodem z Göteborgu do Frederikshavn i zwiedź miasto, a także oddal się nieco dalej – Frederikshavn to idealny punkt startowy do zwiedzania Jutlandii Północnej. Przejdź się jednym z najdłuższych duńskich deptaków, gdzie znajdziesz stylowe sklepy specjalistyczne i delikatesy, a także duży wybór restauracji i barów. Skosztuj lokalnie warzonego piwa w Jerry’s lub wybierz się na piwny spacer, czyli Frederikshavn Beerwalk. Spędź dzień na Palmowej Plaży, przeżyj karaibską przygodę nad morzem w The Reef Hotel & Resort lub zbliż się do natury w ogrodach botanicznych Bangsbo. Przeżywaj bogactwo wrażeń na lądzie i na morzu.

 

Polecamy zacząć od Pikkerbakken – wyjątkowej platformy widokowej, z której rozpościera się wspaniały widok na Frederikshavn, port i Hirsholmene, a w oddali dostrzec można Sæby i Skagen. Przy dobrej pogodzie można nawet zobaczyć Läsö. Na południe od Pikkerbakken znajduje się Fort Bangsbo. Pojedź tam i skorzystaj z wycieczki z przewodnikiem, podczas której obejrzysz armaty i bunkry oraz dowiesz się, jaką rolę odegrało Frederikshavn w różnych wojnach na przestrzeni dziejów. 

 

Będąc we Frederikshavn, nie można pominąć Palmowej Plaży (Palmestranden) – najbardziej egzotycznej duńskiej plaży z kołyszącymi się palmami i kredowobiałym piaskiem. Leży ona na północ od Frederikshavn i jest doskonałym miejscem na piknik, plażowanie czy popływanie w płytkich wodach. Możesz nawet zagrać w siatkówkę plażową na tamtejszych boiskach. Nie zapomnij skosztować waty cukrowej Guf, którą znajdziesz w kiosku z lodami! Jeśli jesteś tu z dziećmi, to po plaży wybierz się do Fun House Lekland tuż obok Palmestranden. Dzieci pokochają tamtejsze gry i zabawy. Port Rønnerstrand, położony na północ od Palmowej Plaży otaczają urocze domki rybackie i jest on popularny wśród żeglarzy i wędkarzy. Będąc tam, odwiedź restaurację Penna i poczęstuj się duńskim klasykiem – Stjerneskud. Inną wspaniałą plażą, na której możesz spędzić trochę czasu jest „Duńska Pustynia”, czyli Råbjerg Mile. Plaża ta, położona zaledwie 32 km na północ od Frederikshavn, w drodze do Skagen, posiada największą w Europie Północnej wydmę piaskową. Widok z jej szczytu jest spektakularny.

 

Muzeum Sztuki we Frederikshavn prezentuje zarówno duńską, jak i międzynarodową sztukę i organizuje wiele wartych odwiedzenia wystaw. Posiada też największą na świecie kolekcję ekslibrisów – ponad 500 000. Dzieci mogą wejść do wszystkich muzeów we Frederikshavn za darmo! Innym świetnym sposobem spędzenia czasu podczas pobytu we Frederikshavn jest wizyta na rodzinnej farmie w muzeum Sognefogedgården, położonym około 3 km na zachód od miasta. W tym małym, autentycznym i żywym muzeum dowiesz się wszystkiego o dawnym życiu na wsi. Voergaard to piękny renesansowy zamek w Dronninglund. Przesiąknięta historią i znana z kolekcji dzieł sztuki budowla stoi około 20 minut jazdy od Frederikshavn. Poznasz tam stare historie Ingeborgi Skeel i Stygge Krumpena, a nawet zwiedzisz lochy.

 

Jeśli lubisz odkrywać uroki natury, Frederikshavn z pewnością Cię nie zawiedzie. Jest tu wiele wspaniałych tras rowerowych i pieszych, a jeśli wstąpisz do biura informacji turystycznej na końcu mostu Stena, otrzymasz mapy, które pomogą Ci znaleźć drogę. Härvejen to trasa rowerowa o długości 500 km, która biegnie z Frederikshavn do Padborg na granicy z Niemcami. Dla ułatwienia, trasa jest podzielona na odcinki, więc można ją pokonywać etapami – jest to odpowiedź Frederikshavn na hiszpańskie Camino! Jeśli lubisz łowić ryby, spędź dzień w Nodre Mole. Długie molo jest popularnym miejscem wędkowania, gdzie możesz spędzić dzień na łowieniu troci, dorsza, śledzia i makreli, obserwując przypływające i odpływające promy. Jeśli Twoją pasją jest golf, to dlaczego nie zagrać w klubie golfowym Frederikshavn? To piękne pole golfowe wśród jezior i strumieni z wieloma trudnymi i wymagającymi dołkami. Posiada świetną restaurację, ProShop, pole do ćwiczeń, jak również kryty ośrodek treningowy, recording green i 2 putting greeny.

 

Do uroczej wioski rybackiej Strandby, położonej na południe od Frederikshavn, można łatwo dojechać rowerem i jest to idealne miejsce, aby skosztować świeżo złowionej ryby i duńskich lodów. Znajduje się tu wiele świetnych restauracji i nowoczesna marina. Dobrym pomysłem na spędzenie dnia w spokoju wśród unikalnej przyrody i krajobrazów jest wycieczka na Hirsholmarna, archipelag składający się z 8 wysp, z których jedna, Hirsholm, jest zamieszkana. Aby dostać się na archipelag, wystarczy wcześniej zarezerwować miejsce na stronie seadog.dk lub w biurze turystycznym.

 

Jeśli szukasz wspaniałego miejsca na pobyt we Frederikshavn, z pewnością spodoba Ci się karaibska przygoda w The Reef Hotel & Resort. W Reef znajduje się karaibski aquapark o powierzchni 1500 m2, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą świetnie się bawić na zjeżdżalni, pod wodospadem i w zewnętrznym basenie, zażywając przy tym tropikalnych upałów. To doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

 

Frederikshavn – tyle do zobaczenia, tyle do zrobienia!

Fredrikshamn – lub Frederikshavn, jak mówią w Danii – to urocze miasto portowe na północno-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jutlandzkiego w północnej Danii.

 

Wybierz się samochodem z Göteborgu do Frederikshavn i zwiedź miasto, a także oddal się nieco dalej – Frederikshavn...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Danii

Od 311zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

components.sembocards.labels.imageAltText

Hotel Frederikshavn

components.sembocards.labels.imageAltText

Jutlandia Hotel

components.sembocards.labels.imageAltText

Park Hotel Frederikshavn

components.sembocards.labels.imageAltText

Herman Bang Bed & Breakfast

components.sembocards.labels.imageAltText

Hotel Lisboa

components.sembocards.labels.imageAltText

Hotel Lisboa

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Danii

Od 311zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.