Frederikshavn

Fredrikshamn – lub Frederikshavn, jak mówią w Danii – to urocze miasto portowe na północno-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jutlandzkiego w północnej Danii.

 

Wybierz się samochodem z Göteborgu do Frederikshavn i zwiedź miasto, a także oddal się nieco dalej – Frederikshavn to idealny punkt startowy do zwiedzania Jutlandii Północnej. Przejdź się jednym z najdłuższych duńskich deptaków, gdzie znajdziesz stylowe sklepy specjalistyczne i delikatesy, a także duży wybór restauracji i barów. Skosztuj lokalnie warzonego piwa w Jerry’s lub wybierz się na piwny spacer, czyli Frederikshavn Beerwalk. Spędź dzień na Palmowej Plaży, przeżyj karaibską przygodę nad morzem w The Reef Hotel & Resort lub zbliż się do natury w ogrodach botanicznych Bangsbo. Przeżywaj bogactwo wrażeń na lądzie i na morzu.

 

Polecamy zacząć od Pikkerbakken – wyjątkowej platformy widokowej, z której rozpościera się wspaniały widok na Frederikshavn, port i Hirsholmene, a w oddali dostrzec można Sæby i Skagen. Przy dobrej pogodzie można nawet zobaczyć Läsö. Na południe od Pikkerbakken znajduje się Fort Bangsbo. Pojedź tam i skorzystaj z wycieczki z przewodnikiem, podczas której obejrzysz armaty i bunkry oraz dowiesz się, jaką rolę odegrało Frederikshavn w różnych wojnach na przestrzeni dziejów. 

 

Będąc we Frederikshavn, nie można pominąć Palmowej Plaży (Palmestranden) – najbardziej egzotycznej duńskiej plaży z kołyszącymi się palmami i kredowobiałym piaskiem. Leży ona na północ od Frederikshavn i jest doskonałym miejscem na piknik, plażowanie czy popływanie w płytkich wodach. Możesz nawet zagrać w siatkówkę plażową na tamtejszych boiskach. Nie zapomnij skosztować waty cukrowej Guf, którą znajdziesz w kiosku z lodami! Jeśli jesteś tu z dziećmi, to po plaży wybierz się do Fun House Lekland tuż obok Palmestranden. Dzieci pokochają tamtejsze gry i zabawy. Port Rønnerstrand, położony na północ od Palmowej Plaży otaczają urocze domki rybackie i jest on popularny wśród żeglarzy i wędkarzy. Będąc tam, odwiedź restaurację Penna i poczęstuj się duńskim klasykiem – Stjerneskud. Inną wspaniałą plażą, na której możesz spędzić trochę czasu jest „Duńska Pustynia”, czyli Råbjerg Mile. Plaża ta, położona zaledwie 32 km na północ od Frederikshavn, w drodze do Skagen, posiada największą w Europie Północnej wydmę piaskową. Widok z jej szczytu jest spektakularny.

 

Muzeum Sztuki we Frederikshavn prezentuje zarówno duńską, jak i międzynarodową sztukę i organizuje wiele wartych odwiedzenia wystaw. Posiada też największą na świecie kolekcję ekslibrisów – ponad 500 000. Dzieci mogą wejść do wszystkich muzeów we Frederikshavn za darmo! Innym świetnym sposobem spędzenia czasu podczas pobytu we Frederikshavn jest wizyta na rodzinnej farmie w muzeum Sognefogedgården, położonym około 3 km na zachód od miasta. W tym małym, autentycznym i żywym muzeum dowiesz się wszystkiego o dawnym życiu na wsi. Voergaard to piękny renesansowy zamek w Dronninglund. Przesiąknięta historią i znana z kolekcji dzieł sztuki budowla stoi około 20 minut jazdy od Frederikshavn. Poznasz tam stare historie Ingeborgi Skeel i Stygge Krumpena, a nawet zwiedzisz lochy.

 

Jeśli lubisz odkrywać uroki natury, Frederikshavn z pewnością Cię nie zawiedzie. Jest tu wiele wspaniałych tras rowerowych i pieszych, a jeśli wstąpisz do biura informacji turystycznej na końcu mostu Stena, otrzymasz mapy, które pomogą Ci znaleźć drogę. Härvejen to trasa rowerowa o długości 500 km, która biegnie z Frederikshavn do Padborg na granicy z Niemcami. Dla ułatwienia, trasa jest podzielona na odcinki, więc można ją pokonywać etapami – jest to odpowiedź Frederikshavn na hiszpańskie Camino! Jeśli lubisz łowić ryby, spędź dzień w Nodre Mole. Długie molo jest popularnym miejscem wędkowania, gdzie możesz spędzić dzień na łowieniu troci, dorsza, śledzia i makreli, obserwując przypływające i odpływające promy. Jeśli Twoją pasją jest golf, to dlaczego nie zagrać w klubie golfowym Frederikshavn? To piękne pole golfowe wśród jezior i strumieni z wieloma trudnymi i wymagającymi dołkami. Posiada świetną restaurację, ProShop, pole do ćwiczeń, jak również kryty ośrodek treningowy, recording green i 2 putting greeny.

 

Do uroczej wioski rybackiej Strandby, położonej na południe od Frederikshavn, można łatwo dojechać rowerem i jest to idealne miejsce, aby skosztować świeżo złowionej ryby i duńskich lodów. Znajduje się tu wiele świetnych restauracji i nowoczesna marina. Dobrym pomysłem na spędzenie dnia w spokoju wśród unikalnej przyrody i krajobrazów jest wycieczka na Hirsholmarna, archipelag składający się z 8 wysp, z których jedna, Hirsholm, jest zamieszkana. Aby dostać się na archipelag, wystarczy wcześniej zarezerwować miejsce na stronie seadog.dk lub w biurze turystycznym.

 

Jeśli szukasz wspaniałego miejsca na pobyt we Frederikshavn, z pewnością spodoba Ci się karaibska przygoda w The Reef Hotel & Resort. W Reef znajduje się karaibski aquapark o powierzchni 1500 m2, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą świetnie się bawić na zjeżdżalni, pod wodospadem i w zewnętrznym basenie, zażywając przy tym tropikalnych upałów. To doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

 

Frederikshavn – tyle do zobaczenia, tyle do zrobienia!

Fredrikshamn – lub Frederikshavn, jak mówią w Danii – to urocze miasto portowe na północno-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jutlandzkiego w północnej Danii.

 

Wybierz się samochodem z Göteborgu do Frederikshavn i zwiedź miasto, a także oddal się nieco dalej – Frederikshavn...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Danii

Od 371zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

The Reef Hotel & Resort Frederikshavn

Obraz miejsca zakwaterowania

Best Western Hotel Herman Bang

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Frederikshavn

Obraz miejsca zakwaterowania

Jutlandia Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Park Hotel Frederikshavn

Obraz miejsca zakwaterowania

Annex

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Lisboa

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Danii

Od 371zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.