Szlezwik-Holsztyn

Szlezwik-Holsztyn – prawdziwa Północ

 

Szlezwik-Holsztyn, określany jako „prawdziwa północ Niemiec”, jest najbardziej wysuniętym na północ krajem związkowym Niemiec. Niezależnie, czy chcesz spędzić urlop w mieście tętniącym życiem kulturalnym i oferującym mnóstwo kulinarnych doznań, czy też masz ochotę zejść z utartych szlaków, aby odkrywać zabytki i dźwięki, które w sobie skrywa, Szlezwik-Holsztyn jest miejscem właśnie dla ciebie.

 

Kilonia to stolica Szlezwika-Holsztynu; od dawna słynie ona z budownictwa okrętowego i morskich tradycji. Do dziś widać to po wielu muzeach i wystawach. Kanał Kiloński to najbardziej oblegany kanał wodny na świecie – łączy on miasto z Morzem Północnym. Ciesz się nadmorską atmosferą miasta, a następnie spędź dzień na oglądaniu sztuki w miejskiej galerii Kilonii – można zobaczyć tam sztukę współczesną i regionalną; następnie wybierz się na małe zakupy.

 

Mölln to małe miasteczko słynące z dawnego rezydenta i słynnego błazna, Tilla Eulenspiegla. Ślady tej postaci znajdziesz w całym mieście. Pewna pogłoska mówi, że jeśli odwiedzisz fontannę Eulenspiegel na zabytkowym rynku, energicznie potrzesz kciuk posągu z brązu i postukasz w końcówkę jego buta, zagwarantujesz sobie szczęście!

 

Jeśli jesteś aspirującym mistrzem czekolady, zarezerwuj sobie cztery godziny i weź udział w warsztatach przyrządzania pralinek w Mölln – poznaj radość tworzenia i dekorowania tych słodkich przysmaków.

 

Odkryj wąskie i kręte uliczki Lubeki wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; poznaj jej ukryte dziedzińce. Musisz też zobaczyć Bramę Holsten, która jest jednym z najbardziej kultowych punktów orientacyjnych w Lubece. Ta gotycka brama miejska od lat dekoruje pocztówki, znaczki i monety o nominale 2 euro.

 

Gotowi na wyzwanie? Co powiecie na zwiedzanie miasta Lubeki i grę, w której trzeba uzbierać zestaw różnych przedmiotów? Poznaj widoki na Puppenbrücke, Katedrę w Lubece i Most Miłości, po drodze zbierając podpowiedzi – wyścig trwa!

 

Zostaw za sobą odgłos miast i odpocznij na plażach i wyspach Szlezwika-Holsztynu. Ciesz się spokojem i ciszą w spa lub na sesji wellness; spróbuj puszczania latawca lub wskocz na deskę windsurfingową. Oba sporty zyskały na popularności na przestrzeni lat, a w regionie otworzyło się więcej sklepów z kitem i windsurfingiem.

 

Wyspa Föhr na Morzu Północnym leży na Morzu Wattowym w miejscu wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest ona najbardziej znana z pięknych ogrodów i talasoterapii (leczenie morzem, powietrzem i wodą). Za sprawą zróżnicowanych krajobrazów – od piaszczystych plaż, po bujną zieleń – ta plaża tętni życiem dzięki aktywnościom i wydarzeniom organizowanym przez cały rok; jest wprost idealna na rodzinne wakacje.

 

Trasa Stockenstiegtrail otwiera się dla turystów od czerwca do września, umożliwiając odkrywanie półwyspu Eiderstedt. Od 1929 r. jej rozległe moczary przyciągają turystów, zachęcając do pokonania wąskiego szlaku i przejechania kilku mostów, aby dostać się do słynnej latarni morskiej Westerhever. Ta białoczerwona latarnia stała się ikoną, gdy pojawiła się w reklamie piwa Jever w latach 70. XX wieku. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem, a po przejściu 157 schodów prowadzących na szczyt latarni będziesz podziwiać panoramiczny widok na półwysep.

 

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Szlezwika-Holsztynu jest Pałac Glücksburg. Ten majestatyczny budynek znajduje się tuż przy granicy z Danią i jest uznawany za jeden z najważniejszych renesansowych pałaców w północnych Niemczech. Możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, aby poznać burzliwą historię tego obiektu, który służył jako rezydencja rodów Księstwa Szlezwika i Holsztynu.

 

Smakosze się ucieszą, ponieważ Szlezwik-Holsztyn słynie z przepysznych smaków i wspaniałych doznań kulinarnych! Spróbuj regionalnego i sezonowego „Feinheimisch”, co oznacza „wspaniałe lokalne jedzenie” od lokalnych restauratorów i producentów żywności.

 

Szlezwik-Holsztyn słynie z legend, jedzenia i krajobrazów przyrodniczych – dlatego pozwala uciec w świat pełen przygód! 

Szlezwik-Holsztyn – prawdziwa Północ

 

Szlezwik-Holsztyn, określany jako „prawdziwa północ Niemiec”, jest najbardziej wysuniętym na północ krajem związkowym Niemiec. Niezależnie, czy chcesz spędzić urlop w mieście tętniącym życiem kulturalnym i oferującym mnóstwo kulinarnych doznań, czy też masz ochotę zejść z...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Rejs do Niemiec

do Kilonii

Od 836 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i kabinę

Rejs do Niemiec

do Kilonii

Od 836 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i kabinę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.