Mecklenburg-Vorpommern

Przygoda jak z bajki

 

Meklemburgia-Pomorze Przednie to kraj w północno-wschodnich Niemczech, ciągnący się wzdłuż Morza Bałtyckiego. Jego zachwycająca linia brzegowa sprawia, że Meklemburgia-Pomorze Przednie jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Niemczech. Dodaj do tego pyszne jedzenie, kulturę i zachwycające krajobrazy, a na pewno zachwyci Cię niezapomnianą przygodą.

 

Poznaj bogatą i fascynującą historię Meklemburgii-Pomorza Przedniego, odwiedzając jedno z wielu muzeów, które oferują wgląd w historię, technologię i nauki przyrodnicze. Wybierz się na wycieczkę w przeszłość do Klockenhagen – muzeum na świeżym powietrzu, i poznaj życie rolników żyjących w okresie od XVII do początku XX wieku. Spędź dzień na zwiedzaniu 46 akwariów w OZEANEUM Stralsund i poznaj „Niki” – samicę tawrosza piaskowego, zanim wejdziesz na taras na dachu i zobaczysz pingwiny peruwiańskie. 

 

Ulokowane na wyspie, zachwycające Muzeum Zamku Schwerin otwiera przed tobą podwoje. Ten położony wśród jezior i ogrodów bajeczny zamek mieści w sobie wspaniałe sale balowe. Odwiedź muzeum i zobacz fantazyjne pokoje, broń, porcelanę i srebro z epoki Prus Książęcych.

 

Bez względu na to, czy wolisz wykwintne restauracje, kawiarnie, czy przegryźć coś w biegu, lokale gastronomiczne w Meklemburgii na Pomorzu Przednim są pełne przepysznych smaków, które zaspokoją każde podniebienie. Jeśli szczególnie lubisz dania rybne, to masz szansę na prawdziwą ucztę! Zafunduj sobie rybę wędzoną na wiórach bukowych, smażoną na maśle lub upieczoną w kruchym cieście z piwem. 

 

Rokitnik zawiera siedmiokrotnie więcej witaminy C niż owoce cytrusowe. Na plantacji Sanddorn Storchennest, znanej jako Cytryna Północy, można dowiedzieć się więcej o tym uniwersalnym owocu i kupić kilka smacznych pamiątek. Dżem jest po prostu wyśmienity!

 

Jednym ze sposobów na zwiedzanie Meklemburgii-Pomorza Przedniego jest jazda na rowerze. Istnieje wiele szlaków na wszystkie poziomy umiejętności i dla osób w różnym wieku. Możesz jechać we własnym tempie lub zapisać się na wycieczkę i odkrywać malownicze wioski oraz krajobrazy. Jeśli wolisz wędrówkę, możesz wybrać się na wycieczkę oferującą zapierające dech w piersiach widoki, takie jak nadbrzeżna trasa Jasmund. Wybrzeże kredowe Rugii to wyjątkowy widok do zapamiętania i obowiązkowe miejsce dla każdego gościa wyspy. Po dotarciu na koniec trasy czeka na Ciebie fantastyczny widok na wybrzeże kredowe i Morze Bałtyckie.

 

Poświęć trochę czasu na odkrywanie różnych szlaków w Parku Narodowym Müritz i wybierz się na dobrze utrzymane szlaki leśne i trasy turystyki pieszej. A jeśli wolisz wypłynąć na szersze wody, wybierz się w rejs po Müritz, największym śródlądowym jeziorze w Niemczech. Dla poszukujących spokoju jest tu wiele miejsc do zwiedzania. W głębi lądu Meklemburgii-Pomorza Przedniego znajdziesz jeziora Sternberg, dzielnicę jezior Feldberg, nizinne równiny Meklemburgii z małymi jeziorami oraz rzeki Warnawę i Pianę.

 

Jeśli masz nadzieję na grę w golfa, to masz szczęście, ponieważ są tam świetne pola do gry dla początkujących i zaawansowanych. Golfhotel Serrahn, otoczony pięknymi jeziorami i zielonymi łąkami, to idealne miejsce na rozgrywkę! 

 

Taniec żurawi to coś, czego nie przepuści żaden miłośnik obserwacji ptaków. Dwa razy do roku te majestatyczne ptaki gromadzą się nad wodami Jeziora Bodeńskiego i jezior Meklemburgii-Pomorza Przedniego, prezentując zapierające dech w piersiach spektakle z rytualnym tańcem godowym.

 

Bez względu na to, jak lubisz spędzać dzień, zarezerwuj sobie wycieczkę do Meklemburgii-Pomorza Przedniego i zakosztuj niesamowitej przyrody oraz atrakcji pobudzających produkcję adrenaliny, zanim skosztujesz wybornego regionalnego jedzenia i drinków.

Przygoda jak z bajki

 

Meklemburgia-Pomorze Przednie to kraj w północno-wschodnich Niemczech, ciągnący się wzdłuż Morza Bałtyckiego. Jego zachwycająca linia brzegowa sprawia, że Meklemburgia-Pomorze Przednie jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Niemczech. Dodaj do tego pyszne jedzenie, kulturę i...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 342zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 342zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.