Rostock

Rostock to piękne i tętniące życiem miasto portowe, które ma zarówno duszę, jak i osobowość.

 

Można tam dotrzeć bez problemu, podróżując promem Stena Line z Trelleborgu do Rostocka. Weź ze sobą samochód, pojedź do Rostocka  i zobacz, co to północnoniemieckie miasto ma do zaoferowania.  Rostock łączy w sobie wielkomiejski szum z oszałamiającą architekturą hanzeatycką, doskonałą sceną kulturową, nowoczesną gastronomią i świetnymi sklepami, dzięki czemu jest to idealne miejsce na krótki wypad lub dłuższy urlop. Znajdują się tu najstarszy uniwersytet w Europie Północnej, średniowieczne kościoły, muzea, bramy miejskie, tradycyjne kąpieliska morskie i wiele innych fascynujących obiektów.

 

Wokół Kröpeliner Tor Vorstad działa mnóstwo restauracji, barów i kawiarni – jest to świetne miejsce na drinka lub smaczny posiłek w porze wieczornej. Rostock to miasto umożliwiające niewiarygodne zakupy – od Doberander Plats do Neuen Markt oraz od Universitetsplatsen to portu z deptakami, takimi jak Kröperliner Strasse. Na Starym Mieście wybierz się do średniowiecznego kościoła św. Marii i zobacz zegar astronomiczny z 1472 roku. Wybierz się do Warnemünde, gdzie znajdują się tradycyjne kąpieliska morskie, działają kolorowe stragany oraz małe sklepy i popularne restauracje, a także kawiarnie. Wybierz się na spokojny spacer po Graal – Müritz i ciesz się widokami Morza Bałtyckiego. Wieczorami z molo często korzystają lokalni rybacy, a w ciągu dnia możesz wskoczyć na prom, aby lepiej poznać Bałtyk. Każdego roku w lipcu odbywa się Festiwal Seebrückenfest, podczas którego następuje otwarcie molo w blasku fajerwerków.

 

W Rostockich Ogrodach Botanicznych można znaleźć arboretum, zachwycające ogrody alpejskie, a także ogród japoński.  

 

Rodzinom polecamy Karls Erlebnis Dorf, czyli wiejski park rozrywki, przyjazny dla rodzin, oferujący przejażdżki gokartami, zoo ze zwierzętami domowymi oraz plac zabaw i sklep z produktami rolnymi.  Dzieci na pewno pokochają to miejsce. Na cudownym targowisku rolnym można znaleźć domowy dżem truskawkowy, świeżo pieczony chleb, elementy wystroju domowego i wiele innych produktów. W Rostockim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć prawie 1700 zwierząt z 250 różnych gatunków z całego świata. 

 

Rostock czeka na Ciebie!  

Rostock to piękne i tętniące życiem miasto portowe, które ma zarówno duszę, jak i osobowość.

 

Można tam dotrzeć bez problemu, podróżując promem Stena Line z Trelleborgu do Rostocka. Weź ze sobą samochód, pojedź do Rostocka  i zobacz, co to...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 252zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

Vienna House Sonne Rostock

Obraz miejsca zakwaterowania

pentahotel Rostock

Obraz miejsca zakwaterowania

Radisson Blu Hotel, Rostock

Obraz miejsca zakwaterowania

Ibis Hotel Rostock

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 252zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.