Rostock

Rostock to piękne i tętniące życiem miasto portowe, które ma zarówno duszę, jak i osobowość.

 

Można tam dotrzeć bez problemu, podróżując promem Stena Line z Trelleborgu do Rostocka. Weź ze sobą samochód, pojedź do Rostocka  i zobacz, co to północnoniemieckie miasto ma do zaoferowania.  Rostock łączy w sobie wielkomiejski szum z oszałamiającą architekturą hanzeatycką, doskonałą sceną kulturową, nowoczesną gastronomią i świetnymi sklepami, dzięki czemu jest to idealne miejsce na krótki wypad lub dłuższy urlop. Znajdują się tu najstarszy uniwersytet w Europie Północnej, średniowieczne kościoły, muzea, bramy miejskie, tradycyjne kąpieliska morskie i wiele innych fascynujących obiektów.

 

Wokół Kröpeliner Tor Vorstad działa mnóstwo restauracji, barów i kawiarni – jest to świetne miejsce na drinka lub smaczny posiłek w porze wieczornej. Rostock to miasto umożliwiające niewiarygodne zakupy – od Doberander Plats do Neuen Markt oraz od Universitetsplatsen to portu z deptakami, takimi jak Kröperliner Strasse. Na Starym Mieście wybierz się do średniowiecznego kościoła św. Marii i zobacz zegar astronomiczny z 1472 roku. Wybierz się do Warnemünde, gdzie znajdują się tradycyjne kąpieliska morskie, działają kolorowe stragany oraz małe sklepy i popularne restauracje, a także kawiarnie. Wybierz się na spokojny spacer po Graal – Müritz i ciesz się widokami Morza Bałtyckiego. Wieczorami z molo często korzystają lokalni rybacy, a w ciągu dnia możesz wskoczyć na prom, aby lepiej poznać Bałtyk. Każdego roku w lipcu odbywa się Festiwal Seebrückenfest, podczas którego następuje otwarcie molo w blasku fajerwerków.

 

W Rostockich Ogrodach Botanicznych można znaleźć arboretum, zachwycające ogrody alpejskie, a także ogród japoński.  

 

Rodzinom polecamy Karls Erlebnis Dorf, czyli wiejski park rozrywki, przyjazny dla rodzin, oferujący przejażdżki gokartami, zoo ze zwierzętami domowymi oraz plac zabaw i sklep z produktami rolnymi.  Dzieci na pewno pokochają to miejsce. Na cudownym targowisku rolnym można znaleźć domowy dżem truskawkowy, świeżo pieczony chleb, elementy wystroju domowego i wiele innych produktów. W Rostockim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć prawie 1700 zwierząt z 250 różnych gatunków z całego świata. 

 

Rostock czeka na Ciebie!  

Rostock to piękne i tętniące życiem miasto portowe, które ma zarówno duszę, jak i osobowość.

 

Można tam dotrzeć bez problemu, podróżując promem Stena Line z Trelleborgu do Rostocka. Weź ze sobą samochód, pojedź do Rostocka  i zobacz, co to...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 213zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

B&B Hotel Rostock City-West

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Garni Am Hopfenmarkt

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Denkmal 13 – Rostock

Obraz miejsca zakwaterowania

The Green Rostock Apartment Hotel

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 213zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.