Lubeka

Lubeka to bardzo stare hanzeatyckie miasto, położone w północnych Niemczech, które nazywano „Królową Ligi Hanzeatyckiej”.

 

Dominują w niej średniowieczny charakter, gotycka architektura ceglana oraz atrakcje historyczne i kulturowe, dzięki czemu warto ją odwiedzić. Do Lubeki można bez problemu dotrzeć, płynąc promem z Göteborgu do Kilonii lub Trelleborgu do Rostocka, a jeśli zabierzesz ze sobą samochód, będziesz mieć możliwość wybrania się jeszcze dalej.

 

Stare Miasto jest otoczone wodą i ma siedem wież oraz pięć kościołów, a także jest zanurzone w 1000-letniej historii. Holstentor, najbardziej znany punkt w mieście, to jedna z czterech oryginalnych bram Lubeki, zbudowana głównie jako symbol władzy i bogactwa miasta. W kościele św. Marii znajduje się najwyższe na świecie ceglane sklepienie, a zaraz obok niego stoi nowoczesny budynek MuK – hala muzyczno-kongresowa, w której odbywa się Festiwal Muzyczny Szlezwik-Holsztyn. Urząd Miasta Lubeki, z niezwykłymi ścianami i małymi wieżami, od 1226 roku jest okazałym i ważnym budynkiem w mieście. Lubeka słynie z laureatów Nagrody Nobla: Willy’ego Brandta, Güntera Grassa oraz Thomasa Manna, którzy wywodzili się stąd. W Europejskim Muzeum Hanzeatyckim możesz dowiedzieć się więcej o historii hanzeatyckiej dzięki interaktywnej wystawie, a następnie napić się kawy w muzealnej kawiarni „Café Fräulei Brömse”. W Muzeum Drägerhaus znajdują się dzieła znanych autorów, takich jak Edvard Munch, który mieszkał w Lubece na początku XX w. Mieści się ono w pięknym XVIII-wiecznym budynku, który jest jedną z najbardziej oszałamiających budowli w całych północnych Niemczech. Zachwyć się sześcioma ceglanymi budynkami historycznych spichrzy solnych, które stoją nad górnym odcinkiem rzeki Trave, zaraz obok Holstentor. Zbudowano je między XVI a XVII wiekiem na potrzeby magazynowania soli wydobywanej w pobliżu Lubeki i zwożonej do miasta kanałem Stecknitz.

 

Lubeka słynie na całym świecie z marcepanu. W Niedereggers można zobaczyć, gdzie on powstaje i zabrać trochę ze sobą do domu dla rodziny i znajomych. Pozostając przy słodyczach, prawdziwą rozkosz da Ci wizyta w Lübecker Bonbon Manufaktur, gdzie wszystkie słodycze są tworzone ręcznie z wykorzystaniem naturalnych składników. Podróż do Lubeki umożliwia zarówno ekskluzywne, jak i tanie zakupy! Na Hüxstrasse znajdują się dość luksusowe sklepy, ale jeśli szukasz klasycznych domów towarowych, wybierz się na Königstrasse, Holstenstrasse i Mühlenstrasse. Przespaceruj się brukowanymi ulicami Fleischhauerstasse i Wahmstrasse, zatrzymując się w jakiejś uroczej kawiarni oraz restauracji i napawając się atmosferą tego pięknego miejsca. Chociaż Lubeka słynie z kultury i historii, znajduje się w niej także tętniące życiem miejsce pełne rozrywki, z wieloma tawernami, barami i kubami nocnymi, które budzą się do życia po zachodzie słońca.

 

Szukasz czegoś naprawdę zabawnego dla całej rodziny? Pamiętaj o wizycie w parku Hansapark. Jest to morski park rozrywki, położony w Sierksdorf niedaleko Lubeki. Znajdziesz tam świetne kolejki, atrakcje i przygody dla całej rodziny. Museum für Puppenteather (Muzeum Teatrów Lalkowych) składa się z pięciu domów, które są połączone ze sobą i wykonane w połowie z drewna. W ich wnętrzach kryje się jedna z największych na świecie kolekcji lalek, scen, rekwizytów i plakatów pochodzących z trzech stuleci i zebranych z całego świata. 

 

Lubeka – czeka na Ciebie!

Lubeka to bardzo stare hanzeatyckie miasto, położone w północnych Niemczech, które nazywano „Królową Ligi Hanzeatyckiej”.

 

Dominują w niej średniowieczny charakter, gotycka architektura ceglana oraz atrakcje historyczne i kulturowe, dzięki czemu warto ją odwiedzić. Do Lubeki można bez problemu dotrzeć...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 836 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i kabinę

Obraz miejsca zakwaterowania

the niu Rig

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Kaiserhof DELUXE

Obraz miejsca zakwaterowania

B&B Hotel Lübeck

Obraz miejsca zakwaterowania

TOP CityLine Klassik Altstadt Hotel

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 836 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i kabinę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.