Lubeka

Lubeka to bardzo stare hanzeatyckie miasto, położone w północnych Niemczech, które nazywano „Królową Ligi Hanzeatyckiej”.

 

Dominują w niej średniowieczny charakter, gotycka architektura ceglana oraz atrakcje historyczne i kulturowe, dzięki czemu warto ją odwiedzić. Do Lubeki można bez problemu dotrzeć, płynąc promem z Göteborgu do Kilonii lub Trelleborgu do Rostocka, a jeśli zabierzesz ze sobą samochód, będziesz mieć możliwość wybrania się jeszcze dalej.

 

Stare Miasto jest otoczone wodą i ma siedem wież oraz pięć kościołów, a także jest zanurzone w 1000-letniej historii. Holstentor, najbardziej znany punkt w mieście, to jedna z czterech oryginalnych bram Lubeki, zbudowana głównie jako symbol władzy i bogactwa miasta. W kościele św. Marii znajduje się najwyższe na świecie ceglane sklepienie, a zaraz obok niego stoi nowoczesny budynek MuK – hala muzyczno-kongresowa, w której odbywa się Festiwal Muzyczny Szlezwik-Holsztyn. Urząd Miasta Lubeki, z niezwykłymi ścianami i małymi wieżami, od 1226 roku jest okazałym i ważnym budynkiem w mieście. Lubeka słynie z laureatów Nagrody Nobla: Willy’ego Brandta, Güntera Grassa oraz Thomasa Manna, którzy wywodzili się stąd. W Europejskim Muzeum Hanzeatyckim możesz dowiedzieć się więcej o historii hanzeatyckiej dzięki interaktywnej wystawie, a następnie napić się kawy w muzealnej kawiarni „Café Fräulei Brömse”. W Muzeum Drägerhaus znajdują się dzieła znanych autorów, takich jak Edvard Munch, który mieszkał w Lubece na początku XX w. Mieści się ono w pięknym XVIII-wiecznym budynku, który jest jedną z najbardziej oszałamiających budowli w całych północnych Niemczech. Zachwyć się sześcioma ceglanymi budynkami historycznych spichrzy solnych, które stoją nad górnym odcinkiem rzeki Trave, zaraz obok Holstentor. Zbudowano je między XVI a XVII wiekiem na potrzeby magazynowania soli wydobywanej w pobliżu Lubeki i zwożonej do miasta kanałem Stecknitz.

 

Lubeka słynie na całym świecie z marcepanu. W Niedereggers można zobaczyć, gdzie on powstaje i zabrać trochę ze sobą do domu dla rodziny i znajomych. Pozostając przy słodyczach, prawdziwą rozkosz da Ci wizyta w Lübecker Bonbon Manufaktur, gdzie wszystkie słodycze są tworzone ręcznie z wykorzystaniem naturalnych składników. Podróż do Lubeki umożliwia zarówno ekskluzywne, jak i tanie zakupy! Na Hüxstrasse znajdują się dość luksusowe sklepy, ale jeśli szukasz klasycznych domów towarowych, wybierz się na Königstrasse, Holstenstrasse i Mühlenstrasse. Przespaceruj się brukowanymi ulicami Fleischhauerstasse i Wahmstrasse, zatrzymując się w jakiejś uroczej kawiarni oraz restauracji i napawając się atmosferą tego pięknego miejsca. Chociaż Lubeka słynie z kultury i historii, znajduje się w niej także tętniące życiem miejsce pełne rozrywki, z wieloma tawernami, barami i kubami nocnymi, które budzą się do życia po zachodzie słońca.

 

Szukasz czegoś naprawdę zabawnego dla całej rodziny? Pamiętaj o wizycie w parku Hansapark. Jest to morski park rozrywki, położony w Sierksdorf niedaleko Lubeki. Znajdziesz tam świetne kolejki, atrakcje i przygody dla całej rodziny. Museum für Puppenteather (Muzeum Teatrów Lalkowych) składa się z pięciu domów, które są połączone ze sobą i wykonane w połowie z drewna. W ich wnętrzach kryje się jedna z największych na świecie kolekcji lalek, scen, rekwizytów i plakatów pochodzących z trzech stuleci i zebranych z całego świata. 

 

Lubeka – czeka na Ciebie!

Lubeka to bardzo stare hanzeatyckie miasto, położone w północnych Niemczech, które nazywano „Królową Ligi Hanzeatyckiej”.

 

Dominują w niej średniowieczny charakter, gotycka architektura ceglana oraz atrakcje historyczne i kulturowe, dzięki czemu warto ją odwiedzić. Do Lubeki można bez problemu dotrzeć...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 836 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i kabinę

Obraz miejsca zakwaterowania

Atlantic Hotel Lübeck

Obraz miejsca zakwaterowania

Park Inn by Radisson Lübeck

Obraz miejsca zakwaterowania

Mercure Hotel Luebeck City Center

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Kaiserhof DELUXE

Obraz miejsca zakwaterowania

H+ Hotel Lübeck

Obraz miejsca zakwaterowania

B&B Hotel Lübeck

Obraz miejsca zakwaterowania

TOP CityLine Klassik Altstadt Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Mercure Hotel Luebeck City Center

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Niemiec

Od 836 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i kabinę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.