Rezerwacja biletów

Narty biegowe w Szwecji


Funäsfjällen/Bruksvallarna

Poza nartami zjazdowymi, kompleks Funäsfjällen – a konkretnie ośrodek Bruksvallarna – oferuje również jedne z najlepszych w całej Skandynawii warunki dla nart biegowych. 750 (!) kilometrów tras, w tym 300 km tras na terenie ośrodka oraz dodatkowo 450 km tras naturalnych robi wrażenie. Teren jest zróżnicowany: można jeździć w zarówno w dolinach, jak i w górach, a nad ciekami wodnymi przerzucono mosty dla narciarzy. Część tras ma kilka wariantów, a szlaki są dobrze oznaczone.

 

Fakty:


 Liczba tras:  24

 Długość tras:  300 (+450) km

 Najdłuższa trasa:  14 km
  
    

Sälen

Renomowane Sälen to nie tylko narty zjazdowe, lecz również biegówki. Trasy biegowe znajdziemy w czterech ośrodkach wchodzących w skład kompleksu Sälen: Lindvallen/ Högfjället oraz Tandådalen/Hundfjället. Część tras jest oświetlona co umożliwia jazdę po zmroku. Ponadto, to właśnie z Sälen co roku wyrusza największy bieg narciarski na świecie: słynny Bieg Wazów (Vasaloppet), podczas którego na trasie 90 km do miejscowości Mora co roku ściga się kilkanaście tysięcy uczestników!

 

Fakty:


 Liczba tras:  14

 Długość tras:  70 km

 Najdłuższa trasa:  11 km
  
    

 

Idre Fjäll

Idre Fjäll to ośrodek treningowy dla szwedzkiej reprezentacji w narciarstwie biegowym – i nic dziwnego, że Szwedzi wybrali właśnie to miejsce: zróżnicowane trasy od łagodnych po wymagające, piękne krajobrazy, wczesne rozpoczęcie sezonu już w październiku, oświetlone trasy umożliwiające trening po zmroku. Wszystkie trasy biegną od centralnego obiektu położonego przy zboczu Västbacken.

 

Fakty:


 Liczba tras:  12

 Długość tras:  82 km

 Najdłuższa trasa:  18 km

 

   

Säfsen

Säfsen to jeden z najdalej na południe położonych ośrodków narciarskich w Szwecji – jedynie 530 km od terminalu promowego w Karlskronie – już po siedmiu godzinach od przypłynięcia możesz być na miejscu! Ośrodek jest bardzo przyjazny aktywnym rodzinom – dzieci w wieku do lat trzech jeżdżą bezpłatnie. 15 tras zgrupowanych w trzech obszarach (Skidområdet, Kyrkspåren, Elljusspår) oferuje różne długości – od 450 m dla dzieci (Filurspåret) po 23 km dla najbardziej wymagających (Skifsenleden).

 

Fakty:


 Liczba tras:  15

 Długość tras: 115 km

 Najdłuższa trasa:  23 km