Dalsland

Powrót na otwartą przestrzeń

 

Masz ochotę trochę zwolnić, usiąść wygodnie i podziwiać widoki? W takim razie wycieczka do Dalsland to zdecydowanie coś dla Ciebie. Ta prowincja znajduje się w południowej części Szwecji, porastają ją gęste lasy, a dzięki jeziorom zyskała miano „szwedzkiej prowincji jezior”.

 

Dalsland to idealne miejsce dla miłośników natury oraz osób, które chcą uciec od codziennego zgiełku. Wśród licznych jezior i szlaków do wędrówek odnajdziesz prawdziwy spokój ducha. Odwiedź Park Narodowy Tresticklan, aby przemierzać wielokilometrowe trasy wśród dzikiej przyrody i jezior oraz cieszyć się spokojną, niczym niezmąconą atmosferą tego obszaru położonego na granicy z Norwegią.

 

W zależności od tego, jakiego rodzaju wędrówki lubisz najbardziej – te po leśnych ścieżkach, czy te bardziej wymagające, po wzgórzach – koniecznie musisz wybrać się na Szlak Pielgrzymów Dalsland. To zróżnicowany szlak, który poprowadzi Cię przez całą prowincję. Wzdłuż trasy rozciągającej się na ponad 100 km zobaczysz płaskie tereny uprawne na południu oraz dzikie lasy i góry na północy.

 

Możesz także poznać Dalsland, pływając kajakiem. Popłyń wzdłuż Dano – Dalsland Nordmarken, czyli kompleksu jezior uwielbianego przez kajakarzy, jednego z najpopularniejszych w Europie. Wiosłuj wzdłuż jeziora o głębokości 100 metrów albo Kanału Dalsland, a kiedy poczujesz pragnienie, możesz nawet napić się krystalicznie czystej wody! Usiądź wygodnie i podziwiaj dzikie lasy, a także harmonijne odgłosy wody i przyrody. Gdy dopadnie Cię zmęczenie, masz do dyspozycji setki pól kempingowych, na których zawsze znajdzie się dla Ciebie miejsce!

 

Co roku tysiące turystów podróżują nad Kanał Dalsland, aby zobaczyć akwedukt w Håverud – niezwykłe miejsce, w którym przecina się droga, tory kolejowe i szlak wodny. To, co czyni akwedukt w Håverud wyjątkowym w skali świata, jest jego konstrukcja z nitowanych blach stalowych oraz fakt, że przebiega nad nim zarówno most drogowy, jak i kolejowy. 

 

Gdy zechcesz odpocząć od kempingu, odwiedź malowniczą posiadłość Baldersnäs Herrgård. Możesz zatrzymać się w budynku głównym, w jednym ze skrzydeł, w dobudówce albo w jednym z niedawno wybudowanych domków wiejskich, aby budzić się od dźwięków natury płynących przez uchylone okna. Wybierz się na spacer po zachwycającym parku, zrelaksuj się w spa, zanurz się w ciepłym jacuzzi (standardowym lub opalanym drewnem) i podziwiaj krajobraz rozciągający się poza łąkami. Gdy zgłodniejesz po dniu pełnym wrażeń, odwiedź hotelową restaurację, by spróbować wyśmienitych dań przyrządzanych z autentycznych, szwedzkich ekologicznych produktów. 

 

Główne atrakcje Dalsland to nie tylko zapierająca dech w piersiach przyroda, ale także liczne muzea, takie jak muzeum słomy Halmens Hus oraz muzeum sztuki współczesnej Dalslands Kontsmuseum. 

 

Będąc w Dalsland, koniecznie trzeba wybrać się na ranczo łosi. Łoś jest nazywany „królem lasu”, a spotkanie z nim traktowane jest jako ważne wydarzenie. Na ranczu łosi możesz zobaczyć te fascynujące zwierzęta w ich naturalnym środowisku. 

 

W Stena Line wcielamy w życie maksymę „Lagom”, co po szwedzku oznacza „właśnie tak, jak trzeba”. Każda podróż do Dalsland jest dokładnie taka, jaka powinna być. To idealne miejsce dla odkrywców, poszukiwaczy przygód, a także osób, które chcą na chwilę zwolnić i podziwiać piękno natury. 

Powrót na otwartą przestrzeń

 

Masz ochotę trochę zwolnić, usiąść wygodnie i podziwiać widoki? W takim razie wycieczka do Dalsland to zdecydowanie coś dla Ciebie. Ta prowincja znajduje się w południowej części Szwecji, porastają ją gęste lasy, a dzięki jeziorom...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Dalsland

Od 327zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Dalsland

Od 327zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

 • Sälen

  Sälen to raj dla narciarzy, który zachwyca swoim pięknem przez cały rok, oferując odwiedzającym wspaniałe widoki, jeziora i szlaki.

 • Åre

  Åre słynie ze wspaniałych stoków narciarskich, sklepów, restauracji i barów oraz ze swojej miejskiej atmosfery.

 • Smalandia

  Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze, pieszych wędrówek, kajakarstwa lub wędkarstwa, przyroda Smalandii z pewnością Cię urzeknie. Tutaj odkryjesz „Prawdziwą Szwecję”.

 • Halland

  Piękny region Halland na zachodnim wybrzeżu Szwecji szczyci się bogatą kulturą gastronomiczną, zachwycającymi krajobrazami i golfem na najwyższym poziomie!

 • Kalmar

  To piękne, zabytkowe miasto pozwoli Ci przenieść się w czasie.  Zwiedź zamek, brukowane uliczki i urokliwe stare miasto. 

 • Glasriket

  Szklane Królestwo w Szwecji – moc atrakcji do zobaczenia! Znajdziesz tu muzeum Kosta Boda, rezerwaty przyrody oraz idylliczne jeziora i lasy. 

 • Skåne

  Mała powierzchnia, dużo uroku. Skåne to raj dla miłośników pieszych wycieczek, trekkingu i aktywności na świeżym powietrzu.

 • Värmland

  Niezależnie od tego, czy wolisz emocjonujące przygody na świeżym powietrzu, czy relaks w otoczeniu przyrody, w Värmland znajdziesz to, czego szukasz!

 • Västervik

  Västervik, uznane za najlepsze miasto w Szwecji do odwiedzenia latem, to wyjątkowe miejsce, pełne atrakcji turystycznych, przepysznego jedzenia i bogatej kultury.

 • Höga Kusten

  Odwiedź Wysokie Wybrzeże, by powrócić na łono natury i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem oraz chłonąć rustykalny urok tego regionu. 

 • Göteborg

  Göteborg słynie ze swoich kanałów, zielonych bulwarów, kawiarni i wspaniałych sklepów – to miejsce, w którym czeka na Ciebie wiele niezapomnianych przygód!

 • Sztokholm

  Sztokholm nie bez powodu jest nazywany „Pięknością na wodzie” – to olśniewające i tętniące życiem miasto, które oferuje odwiedzającym niezliczoną ilość atrakcji!

 • Malmö

  Miasto położone na wybrzeżu mogące się pochwalić nadmorskim klimatem, licznymi muzeami, różnorodnymi opcjami dla miłośników zakupów oraz tętniącą życiem sceną kulturalną.

 • Olandia

  Wyspiarski letni raj w Szwecji! Miejsce, które wyróżnia się swoim naturalnym i wyjątkowym pięknem.

 • Karlskrona

  Odkryj bogatą historię i dziedzictwo miasta, a także zachwycające naturalne piękno otaczającego je archipelagu. 

 • Idre Fjäll

  Piękne krajobrazy, wspaniałe warunki narciarskie oraz piesze szlaki sprawiają, że urokliwe Idre Fjäll stanowi doskonały cel podróży niezależnie od pory roku.

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.