Åre

Åre to tradycyjna górska wioska, która dzięki licznym stokom narciarskim, sklepom, restauracjom i barom nabiera charakteru prawdziwej metropolii.

 

Jest to nie tylko największy kompleks narciarski w Szwecji, słynący ze świetnych stoków, lecz także całoroczny kurort. Panuje tu niepowtarzalna atmosfera, a międzynarodowe czasopisma podróżnicze wielokrotnie uznawały Åre za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. 

 

Åre to kompleks skupiający w sobie pięć miejscowości, z których każda ma własne tereny dla narciarzy. Łącznie działa tam 90 stoków, na które prowadzi 41 wyciągów. Miejscowości Duved, Tegefjäll, Åre By oraz Åre Björnen oferują warunki dla narciarzy na każdym poziomie.

 

Duved to drugi pod względem wielkości ośrodek sportów zimowych, lecz panuje tu spokojne tempo. Warunki są tu tak dobre, że nawet zawodowcy i instruktorzy narciarstwa jeżdżą rekreacyjnie po tutejszych trasach! Stoki w Duved i Tegefjäll pokrywa lekki i puszysty śnieg i są one na tyle liczne, że panuje tu mniejszy ruch niż w pozostałych ośrodkach. W Duved zainstalowano pierwszy w Skandynawii wyciąg z sześcioosobowymi kanapami i plastikową osłoną chroniącą pasażerów przed śniegiem i wiatrem. Skrócił on czas przejazdu z dołu na szczyt z 45 minut do zaledwie nieco ponad pięciu minut!

 

Åre By to miejsce dla tych, którzy szukają wyjątkowej energii. Miejscowość Åre – ze swoim zróżnicowanym terenem, wieloma wzniesieniami i nowoczesnymi wyciągami – oferuje najlepsze warunki narciarskie w Skandynawii.

 

Åre Björnen to z kolei miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Stoki są przystosowane dla małych i początkujących narciarzy i dostępna jest szeroka oferta atrakcji dla dzieci. 

 

Miejscowość Huså słynie za to z 8-kilometrowego szlaku leżącego poza wytyczonymi trasami. W sezonie można tam dotrzeć z samego Åre kolejką linową, z której trzeba się przesiąść na ratrak. Najlepiej wybrać się tam z przewodnikiem. Z kolei do tras wytyczonych należą m.in. stok znany z Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim oraz słynna trasa z muldami Hummelbranten.

 

Pakuj narty i płyń z nami do Åre!

Åre to tradycyjna górska wioska, która dzięki licznym stokom narciarskim, sklepom, restauracjom i barom nabiera charakteru prawdziwej metropolii.

 

Jest to nie tylko największy kompleks narciarski w Szwecji, słynący ze świetnych stoków, lecz także całoroczny kurort. Panuje tu niepowtarzalna atmosfera, a międzynarodowe czasopisma podróżnicze...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Åre

Od 327zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Åre

Od 327zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

 • Sälen

  Sälen to raj dla narciarzy, który zachwyca swoim pięknem przez cały rok, oferując odwiedzającym wspaniałe widoki, jeziora i szlaki.

 • Smalandia

  Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze, pieszych wędrówek, kajakarstwa lub wędkarstwa, przyroda Smalandii z pewnością Cię urzeknie. Tutaj odkryjesz „Prawdziwą Szwecję”.

 • Halland

  Piękny region Halland na zachodnim wybrzeżu Szwecji szczyci się bogatą kulturą gastronomiczną, zachwycającymi krajobrazami i golfem na najwyższym poziomie!

 • Kalmar

  To piękne, zabytkowe miasto pozwoli Ci przenieść się w czasie.  Zwiedź zamek, brukowane uliczki i urokliwe stare miasto. 

 • Glasriket

  Szklane Królestwo w Szwecji – moc atrakcji do zobaczenia! Znajdziesz tu muzeum Kosta Boda, rezerwaty przyrody oraz idylliczne jeziora i lasy. 

 • Skåne

  Mała powierzchnia, dużo uroku. Skåne to raj dla miłośników pieszych wycieczek, trekkingu i aktywności na świeżym powietrzu.

 • Värmland

  Niezależnie od tego, czy wolisz emocjonujące przygody na świeżym powietrzu, czy relaks w otoczeniu przyrody, w Värmland znajdziesz to, czego szukasz!

 • Dalsland

  „Szwedzka prowincja jezior” to doskonała propozycja dla miłośników przyrody, którzy znajdą tu zapierające dech w piersiach krajobrazy i relaksującą atmosferę.

 • Västervik

  Västervik, uznane za najlepsze miasto w Szwecji do odwiedzenia latem, to wyjątkowe miejsce, pełne atrakcji turystycznych, przepysznego jedzenia i bogatej kultury.

 • Höga Kusten

  Odwiedź Wysokie Wybrzeże, by powrócić na łono natury i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem oraz chłonąć rustykalny urok tego regionu. 

 • Göteborg

  Göteborg słynie ze swoich kanałów, zielonych bulwarów, kawiarni i wspaniałych sklepów – to miejsce, w którym czeka na Ciebie wiele niezapomnianych przygód!

 • Sztokholm

  Sztokholm nie bez powodu jest nazywany „Pięknością na wodzie” – to olśniewające i tętniące życiem miasto, które oferuje odwiedzającym niezliczoną ilość atrakcji!

 • Malmö

  Miasto położone na wybrzeżu mogące się pochwalić nadmorskim klimatem, licznymi muzeami, różnorodnymi opcjami dla miłośników zakupów oraz tętniącą życiem sceną kulturalną.

 • Olandia

  Wyspiarski letni raj w Szwecji! Miejsce, które wyróżnia się swoim naturalnym i wyjątkowym pięknem.

 • Karlskrona

  Odkryj bogatą historię i dziedzictwo miasta, a także zachwycające naturalne piękno otaczającego je archipelagu. 

 • Idre Fjäll

  Piękne krajobrazy, wspaniałe warunki narciarskie oraz piesze szlaki sprawiają, że urokliwe Idre Fjäll stanowi doskonały cel podróży niezależnie od pory roku.

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.