Rezerwacja biletów
Ważny komunikat dla pasażerów

Powroty do domu - ruch pasażerski utrzymany w całym rozkładzie na linii Gdynia - Karlskrona i Karlskrona - Gdynia.

Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc naszym Klientom w powrocie do domu w Polsce i Szwecji i udostępniamy obecnie miejsca dla pasażerów w całym rozkładzie.

 

Statki Stena Line na linii Gdynia - Karlskrona, oraz Karlskrona - Gdynia kursują zgodnie z rozkładem. Ruch towarowy i pasażerski (zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych) odbywa się normalnie, z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z przepisów dotyczących przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej w Polsce, a od 19.03 również w Szwecji.

 

Informujemy, że Polska wprowadziła obostrzenia w ruchu pasażerskim na granicach. Wszyscy pasażerowie podlegają kontroli sanitarnej, polegającej na mierzeniu temperatury oraz wypełnieniu karty lokalizacyjnej. Pasażerowie, obywatele polscy, którzy wrócą do Polski, będą musieli przechodzić obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Przyjazd cudzoziemców do Polski podlega szczególnym ograniczeniom.

 

Ze względu na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadzamy obowiązek posiadania miejsca w kabinie dla każdego pasażera w rejsach dziennych i nocnych.

 

Wjazd do Szwecji, mimo ograniczeń wprowadzonych 19.03, jest dozwolony dla obywateli szwedzkich oraz obywateli Unii Europejskiej (w tym Polaków) oraz EOG (w tym Norwegów).

 

Sytuacja dotycząca ruchu pasażerskiego może się zmienić, a czas trwania ograniczeń może zostać wydłużony. Można już dokonywać rezerwacji na wszystkie odejścia. Zmiany rezerwacji do 30.04 są zwolnione z opłat manipulacyjnych. Zmian można dokonać samodzielnie przez Internet.


 

Promy do Szwecji

Trzy razy dziennie z Gdyni do Karlskrony

Promy do Szwecji wypływają z portu w Gdyni nawet trzy razy dziennie. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby dotrzeć do naszych północnych, zamorskich sąsiadów, poznać ich kulturę, architekturę i specyficzny skandynawski klimat. Zabierz samochód, zapakuj wszystko czego potrzebujesz i ruszaj w drogę!


Promy z Polski, Niemiec i Łotwy do Szwecji

Promy do Szwecji, bilety promowe, rejsy turystyczne - linie Stena Line
Prom Polska-Szwecja wypływa z Gdyni, a portem docelowym jest Karlskona. To niewielkie miasto zadowoli wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak wygląda prawdziwa Szwecja. Jest to dawna osada rybacka, ale znajdują się tam również liczne zabytki sakralne i świeckie. Jest to idealne miejsce na jedno- czy dwudniową wycieczkę do Szwecji, bo pozwala poznać ten kraj w pigułce. Wiele osób zastanawia się czy można bezpośrednio dopłynąć promem do Sztokholmu, czyli stolicy kraju, ale nie ma takiej możliwości. Dobrą i wygodną alternatywą może być prom do wspomnianej już wcześniej Karlskrony, a następnie wyjazd z noclegiem do Sztokholmu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że prom do Szwecji płynie około 10 godzin, a czas ten można wykorzystać na różne aktywności na pokładzie – można zrobić zakupy, odwiedzić restauracje lub bary. Dzięki temu wycieczka do Szwecji będzie dobrą zabawą już na samym jej starcie. Z drugiej strony nic nie szkodzi, aby rejs promem do Szwecji przespać w wygodnej kabinie i wypoczętym rozpocząć poznawanie naszego północnego sąsiada.

 

Bezpieczeństwo płatności online
Płatności kartą płatniczą na naszej stronie są szyfrowane protokołem SSL. Dzięki temu Twoje dane są bezpiecznie przesyłane przez GlobalSign. Kliknij na logo, aby dowiedzieć się więcej.

GlobalSign