Rezerwacja biletów

Inspiracje - Z wędką do Szwecji

Znajdź wymarzone łowisko

Szwecja i Norwegia to wędkarskie raje! Bez trudu znajdziesz łowiska w wodach śródlądowych, jeziorach i rzekach, a także morskich zatokach oraz na pełnym morzu. Nowe, pełne emocji łowiska w Szwecji znajdziesz na www.swedenfishing.com/pl wraz ze szczegółową informacją w języku polskim i angielskim. Strona przygotowana przez szwedzkie ministerstwo rolnictwa to ogromna baza ośrodków wędkarskich. Znajdziesz tu też szczegółowe informacje dotyczące zasad wędkowania w Szwecji a także konkretne porady dotyczące wyboru sprzętu. Norwegia to dobry kierunek dla wytrawnych wędkarzy poszukujących dużych emocji i nastawionych na złowienie ryby życia. Wiele ośrodków posiada pakiety dla turystów, z łodzią i przewodnikiem wędkarskim a nawet gwarancje złowienia konkretnego okazu.


Polecane miejsca niedaleko Karlskrony


Harasjömåla

Ponad 20 jezior, w których m.in. jest łosoś tęczowy, łososiopstrąg, szczupak i okoń.
W kompleksie tym jest również sztuczny ciąg wodny, Flugströmmen. W tym rejonie polecamy czynny przez cały rok kamping wędkarski w Harasjömåla. Jesienią w tym regionie najciekawsze może być łowienie ryb na muszkę, a najlepszy na to jest okres września i października.

Grundsjön

Na łososia tęczowego można polować w jeziorze Grundsjön koło Sölvesborga - do 30 września, a w miejscowości Eriksberg, na wschód od Karlshamn, można wybrać się z wędką na karpie, którymi od 50 lat zarybia się jezioro Färsksjön. Polecamy też bezpłatne wędkowanie w największym jeziorze w Blekinge, Halen, oraz rzekę Holjån, którą zarybiono rybami szlachetnymi.

Lyckebyån

Również w rejonie Karlskrony można łowić ryby w wodach śródlądowych. Dzięki stworzeniu „Obszaru chronionego rybostanu rzeki Lyckebyån” można w rzece Lyckebyån łowić łososiopstrąga morskiego, sieję i wprowadzonego tu, przez zarybienie, łososia. Nieco na północ wzdłuż rzeki Lyckebyån dociera się do Kättilsmåla, gdzie znaleźć można szereg dobrych łowisk, np. w zarybionym rybami szlachetnymi jeziorze Lindvallska.

Dragsö

Archipelag Karlskrony jest też nazywany „królestwem szczupaka”. Łodzią łatwo można dotrzeć do najlepszych łowisk. Polecamy kamping na wyspie Dragsö, który gwarantuje doskonałe połowy szczupaka, dorsza i śledzia, a także możliwość trollingu. Ośrodek kampingowy może zapewnić ofertę wędkarską: domek + łódź, połowy z przewodnikiem lub bez a także liczne zawody wędkarskie.