Dzieci w parku

Najlepsze atrakcje dla rodzin w Göteborgu

Göteborg to radość dla wszystkich, w każdym wieku!

 

Tylko w tym drugim co do wielkości mieście Skandynawii rodzina może zaprzyjaźnić się z małpami w centrum nauki, przejechać się kolejką górską i wjechać autobusem prosto do morza – a wszystko to przed porą obiadową. Göteborg, miasto szeroko otwartych przestrzeni, dziesiątków placów zabaw, gościnnych restauracji i niezliczonych atrakcji do zwiedzania, jest jednym z najlepszych miejsc w całej Europie na miejską eskapadę z rodziną.

 

Odkrywanie tego gościnnego miasta to radość dla dzieci – i młodych duchem – w każdym wieku. Oto zaledwie kilka najlepszych rodzinnych rozrywek, imprez i godnych odwiedzenia miejsc w tym mieście.

Poznaj lasy Slottsskogen

Począwszy od ogromnego placu zabaw Plikta po bezpłatne zoo z łosiami, pingwinami i innymi zwierzętami – odkrywanie Slottsskogen to czysta przyjemność. Ten 137-hektarowy teren zielony to klejnot w koronie ukochanego w Göteborgu systemu parków i doskonała okazja na bliskie spotkanie z przyrodą bez opuszczania miasta. Spacerując piękną siecią otwartych leśnych szlaków, znajdziesz labirynt z żywopłotu, wiele placów zabaw, pole do minigolfa, miejsca na piknik, miejsca na ognisko, wspaniałe panoramiczne widoki i oczywiście liczne kioski z hot dogami, lodami i goframi.

"Plikta" to popularny plac zabaw położony w parku miejskim Slottsskogen.
Copyright: Superstudio D&D/Göteborg & Co
Znajdź silne wrażenia w parku Liseberg

Liseberg, w 2023 roku świętujący swoje 100-lecie, z pewnością zachwyci gości w każdym wieku. W największym parku rozrywki w Skandynawii znajdziesz podniebne kolejki górskie i przejażdżki dla dzieci, a także świetne lokale gastronomiczne, karnawałowe zabawy i koncerty. Niezależnie od tego, czy jesteś tutaj, aby podnieść poziom adrenaliny, czy tylko pośmiać się na widowisku z kultowymi królikami w ich światku Kaninlandet, żadna wizyta nie jest kompletna bez przejażdżki na kole Liseberg Wheel, z którego roztacza się niezrównany widok na Göteborg. Jako bonus, park przechodzi wyjątkowo upiorną metamorfozę na Halloween, a potem w sezonie świątecznym zamienia się w jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Skandynawii. 

Kolorowe wejście do parku rozrywki Liseberg w Göteborgu
Copyright: Peter Kvarnström/Göteborg & Co
Zaszalej w Universeum

Tropikalny las deszczowy pełen małp w sercu Skandynawii? Rekiny i płaszczki pływające na wyższych piętrach wysokiego budynku? W muzeum nauki Universeum wszystko jest możliwe. Buszując wśród dzikiej przyrody w wielopiętrowym lesie deszczowym pod dachem i podziwiając tropikalne ryby w akwarium, Twoja rodzina będzie się tak świetnie bawić, że nawet nie zauważysz, jak wiele się uczycie! To światowej klasy muzeum nauki ma również ekspozycje poświęcone zdrowiu, podróżom kosmicznym, technologii i innym ciekawym sprawom, co czyni je jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń edukacyjnych, jakie można przeżyć w mieście.

Szczęśliwa rodzina w pobliżu akwarium w oceanarium. Wspólne spędzanie czasu
Poznaj naszą prehistorię w Göteborgs Naturhistoriska Museum

Dogodnie położone na wzgórzu nad parkiem Slottsskogen, Göteborgs Naturhistoriska Museum (Muzeum Historii Naturalnej) prezentuje pięknie zakonserwowane okazy zwierząt z różnych okresów spośród 3,8 miliarda lat ewolucji naszej planety. Znajdziesz tu skamieniałe szkielety dinozaurów, wypchane ptaki i wiele innych okazów zwierząt z oceanów, sawann i gór świata. Tu także mieszka jeden z najsłynniejszych mieszkańców Göteborgu – 16-metrowe, w pełni zachowane cielę wieloryba. Wbrew miejskiemu mitowi nie ma w brzuchu kawiarni. Jednak jego replika na pobliskim placu zabaw Plikta mieści w brzuchu mały stolik na fikę, czyli szybką kawkę lub herbatkę z małą przekąską. 

Cieszą się mama i córka zwiedzające ekspozycje poprzednich wieków w muzeum
Ucz się i baw w Alfons Åberg Kulturhus

Centrum interaktywnej nauki i zabawy, Alfons Åbergs Kulturhus, powstało z inspiracji najsłynniejszym dziełem ukochanej szwedzkiej pisarki Gunilli Bergström. Podobnie jak jego imiennik (znany w niektórych krajach jako Alfie Adkins), Kulturhus koncentruje się na takich wartościach jak „życzliwości, radości i ciekawości” w interaktywnej przestrzeni, w której współistnieją nauka, opowiadanie historii, występy i wyobraźnia. Połącz wizytę ze spacerem po sąsiednim parku Trädgårdsföreningen (poszukaj „sekretnego” placu zabaw w centrum) i zalicz dwa wspaniałe spotkania z kulturą w jednym!

Alfons Åberg Kulturhus
Copyright: Superstudio D&D/Göteborg & Co
Zalicz dołek jednym uderzeniem

Göteborg to miasto pełne dużych i małych parków, a w całym mieście znajdziesz pola do minigolfa, doskonałej rozrywki przy szybkiej partyjce i lodach. Znajdziesz je obok boisk piłkarskich w Heden Park, w pobliżu jeziorka w parku Slottskogen i kilku innych miejscach. 

Śliczna dziewczyna w wieku przedszkolnym grająca w mini golfa z rodziną. Szczęśliwe maluch bawiące się aktywnością na świeżym powietrzu. Sport letni dla dzieci i dorosłych, na świeżym powietrzu. Rodzinne wakacje lub ośrodek wypoczynkowy
Wskakuj na pokład Ocean Bus

Jak typowy operator wycieczek, Ocean Bus, pojazdem pomalowanym tak, by przypominał rekina, odwiedza większość najbardziej charakterystycznych miejsc i zabytków Göteborgu. Ale gdy myślisz sobie, że to kolejny, standardowy objazd, Ocean Bus wjeżdża prosto do rzeki Göta i nagle Twoja wycieczka autobusowa zamienia się w wyprawę łodzią! To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć miasto z różnych punktów widzenia i zamienić zwykłe zwiedzanie w coś naprawdę ekscytującego.  

Dzieci w autobusie
Zwiedzaj kanały tramwajem wodnym Paddan

Göteborg słynie z wielu rzeczy, ale jest szczególnie dumny ze swoich historycznych kanałów i „sucharów”. Oba łączą się podczas wycieczkowego rejsu tramwajem wodnym Paddan po kanałach i nabrzeżu, prowadzonego przez przewodnika z zamiłowaniem do kalamburów i żartów. Dzień na wodzie zawsze cieszy, a rejs Paddan to doskonały sposób na zapoznanie dzieci z kulturą przy zabawie i śmiechu przez całą drogę. 

Widok kanału w centrum Göteborga, Szwecja
Ruszaj na stoki w Skidome

Chcesz przez cały rok doświadczać uroków zimy? W Skidome zawsze jest zima i śnieg czeka na narciarzy w każdym wieku. Skidome, ze swoimi dobrze utrzymanymi trasami i niewielkimi pagórkami, jest idealnym miejscem na ochłodę latem lub ucieczkę przed deszczem zimą, oferując wszystkim alpejskie wrażenia. Do dyspozycji są wypożyczalnie nart i lekcje szusowania, co oznacza, że ​​nie musisz pakować własnego sprzętu, aby cieszyć się tą wyjątkową atrakcją.

Skidome w Göteborgu
Copyright: Dino Soldin/Göteborg & Co
Świętuj jubileusz 400-lecia Göteborgu

Od 2 do 5 czerwca rządy w dzielnicy Frihamnen przejmuje Göteborgs Jubileumsfirande i zaprasza na muzykę na żywo, tańce, wystawy i wiele innych atrakcji. W programie koncerty od muzyki rozrywkowej po klasyczną, wizyta rodziny królewskiej i mnóstwo pysznych smakołyków, a więc z pewnością będzie to jedno z największych wydarzeń dla całych rodzin tego lata. Co więcej, wszystko to bezpłatne i przeznaczone dla publiczności w każdym wieku. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Göteborgu! 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę imprez rodzinnych w programie obchodów 400-lecia Göteborgu.

400-lecie Göteborga
Copyright: Happy Visuals/Göteborg & Co

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.