Dzieci w parku

Najlepsze atrakcje dla rodzin w Göteborgu

Göteborg to radość dla wszystkich, w każdym wieku!

 

Tylko w tym drugim co do wielkości mieście Skandynawii rodzina może zaprzyjaźnić się z małpami w centrum nauki, przejechać się kolejką górską i wjechać autobusem prosto do morza – a wszystko to przed porą obiadową. Göteborg, miasto szeroko otwartych przestrzeni, dziesiątków placów zabaw, gościnnych restauracji i niezliczonych atrakcji do zwiedzania, jest jednym z najlepszych miejsc w całej Europie na miejską eskapadę z rodziną.

 

Odkrywanie tego gościnnego miasta to radość dla dzieci – i młodych duchem – w każdym wieku. Oto zaledwie kilka najlepszych rodzinnych rozrywek, imprez i godnych odwiedzenia miejsc w tym mieście.

Header
Poznaj lasy Slottsskogen
Body

Począwszy od ogromnego placu zabaw Plikta po bezpłatne zoo z łosiami, pingwinami i innymi zwierzętami – odkrywanie Slottsskogen to czysta przyjemność. Ten 137-hektarowy teren zielony to klejnot w koronie ukochanego w Göteborgu systemu parków i doskonała okazja na bliskie spotkanie z przyrodą bez opuszczania miasta. Spacerując piękną siecią otwartych leśnych szlaków, znajdziesz labirynt z żywopłotu, wiele placów zabaw, pole do minigolfa, miejsca na piknik, miejsca na ognisko, wspaniałe panoramiczne widoki i oczywiście liczne kioski z hot dogami, lodami i goframi.

Image
"Plikta" to popularny plac zabaw położony w parku miejskim Slottsskogen.
Image caption
Copyright: Superstudio D&D/Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Znajdź silne wrażenia w parku Liseberg
Body

Liseberg, w 2023 roku świętujący swoje 100-lecie, z pewnością zachwyci gości w każdym wieku. W największym parku rozrywki w Skandynawii znajdziesz podniebne kolejki górskie i przejażdżki dla dzieci, a także świetne lokale gastronomiczne, karnawałowe zabawy i koncerty. Niezależnie od tego, czy jesteś tutaj, aby podnieść poziom adrenaliny, czy tylko pośmiać się na widowisku z kultowymi królikami w ich światku Kaninlandet, żadna wizyta nie jest kompletna bez przejażdżki na kole Liseberg Wheel, z którego roztacza się niezrównany widok na Göteborg. Jako bonus, park przechodzi wyjątkowo upiorną metamorfozę na Halloween, a potem w sezonie świątecznym zamienia się w jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Skandynawii. 

Image
Kolorowe wejście do parku rozrywki Liseberg w Göteborgu
Image caption
Copyright: Peter Kvarnström/Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Zaszalej w Universeum
Body

Tropikalny las deszczowy pełen małp w sercu Skandynawii? Rekiny i płaszczki pływające na wyższych piętrach wysokiego budynku? W muzeum nauki Universeum wszystko jest możliwe. Buszując wśród dzikiej przyrody w wielopiętrowym lesie deszczowym pod dachem i podziwiając tropikalne ryby w akwarium, Twoja rodzina będzie się tak świetnie bawić, że nawet nie zauważysz, jak wiele się uczycie! To światowej klasy muzeum nauki ma również ekspozycje poświęcone zdrowiu, podróżom kosmicznym, technologii i innym ciekawym sprawom, co czyni je jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń edukacyjnych, jakie można przeżyć w mieście.

Image
Szczęśliwa rodzina w pobliżu akwarium w oceanarium. Wspólne spędzanie czasu
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Poznaj naszą prehistorię w Göteborgs Naturhistoriska Museum
Body

Dogodnie położone na wzgórzu nad parkiem Slottsskogen, Göteborgs Naturhistoriska Museum (Muzeum Historii Naturalnej) prezentuje pięknie zakonserwowane okazy zwierząt z różnych okresów spośród 3,8 miliarda lat ewolucji naszej planety. Znajdziesz tu skamieniałe szkielety dinozaurów, wypchane ptaki i wiele innych okazów zwierząt z oceanów, sawann i gór świata. Tu także mieszka jeden z najsłynniejszych mieszkańców Göteborgu – 16-metrowe, w pełni zachowane cielę wieloryba. Wbrew miejskiemu mitowi nie ma w brzuchu kawiarni. Jednak jego replika na pobliskim placu zabaw Plikta mieści w brzuchu mały stolik na fikę, czyli szybką kawkę lub herbatkę z małą przekąską. 

Image
Cieszą się mama i córka zwiedzające ekspozycje poprzednich wieków w muzeum
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Ucz się i baw w Alfons Åberg Kulturhus
Body

Centrum interaktywnej nauki i zabawy, Alfons Åbergs Kulturhus, powstało z inspiracji najsłynniejszym dziełem ukochanej szwedzkiej pisarki Gunilli Bergström. Podobnie jak jego imiennik (znany w niektórych krajach jako Alfie Adkins), Kulturhus koncentruje się na takich wartościach jak „życzliwości, radości i ciekawości” w interaktywnej przestrzeni, w której współistnieją nauka, opowiadanie historii, występy i wyobraźnia. Połącz wizytę ze spacerem po sąsiednim parku Trädgårdsföreningen (poszukaj „sekretnego” placu zabaw w centrum) i zalicz dwa wspaniałe spotkania z kulturą w jednym!

Image
Alfons Åberg Kulturhus
Image caption
Copyright: Superstudio D&D/Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Zalicz dołek jednym uderzeniem
Body

Göteborg to miasto pełne dużych i małych parków, a w całym mieście znajdziesz pola do minigolfa, doskonałej rozrywki przy szybkiej partyjce i lodach. Znajdziesz je obok boisk piłkarskich w Heden Park, w pobliżu jeziorka w parku Slottskogen i kilku innych miejscach. 

Image
Śliczna dziewczyna w wieku przedszkolnym grająca w mini golfa z rodziną. Szczęśliwe maluch bawiące się aktywnością na świeżym powietrzu. Sport letni dla dzieci i dorosłych, na świeżym powietrzu. Rodzinne wakacje lub ośrodek wypoczynkowy
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Wskakuj na pokład Ocean Bus
Body

Jak typowy operator wycieczek, Ocean Bus, pojazdem pomalowanym tak, by przypominał rekina, odwiedza większość najbardziej charakterystycznych miejsc i zabytków Göteborgu. Ale gdy myślisz sobie, że to kolejny, standardowy objazd, Ocean Bus wjeżdża prosto do rzeki Göta i nagle Twoja wycieczka autobusowa zamienia się w wyprawę łodzią! To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć miasto z różnych punktów widzenia i zamienić zwykłe zwiedzanie w coś naprawdę ekscytującego.  

Image
Dzieci w autobusie
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Zwiedzaj kanały tramwajem wodnym Paddan
Body

Göteborg słynie z wielu rzeczy, ale jest szczególnie dumny ze swoich historycznych kanałów i „sucharów”. Oba łączą się podczas wycieczkowego rejsu tramwajem wodnym Paddan po kanałach i nabrzeżu, prowadzonego przez przewodnika z zamiłowaniem do kalamburów i żartów. Dzień na wodzie zawsze cieszy, a rejs Paddan to doskonały sposób na zapoznanie dzieci z kulturą przy zabawie i śmiechu przez całą drogę. 

Image
Widok kanału w centrum Göteborga, Szwecja
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Ruszaj na stoki w Skidome
Body

Chcesz przez cały rok doświadczać uroków zimy? W Skidome zawsze jest zima i śnieg czeka na narciarzy w każdym wieku. Skidome, ze swoimi dobrze utrzymanymi trasami i niewielkimi pagórkami, jest idealnym miejscem na ochłodę latem lub ucieczkę przed deszczem zimą, oferując wszystkim alpejskie wrażenia. Do dyspozycji są wypożyczalnie nart i lekcje szusowania, co oznacza, że ​​nie musisz pakować własnego sprzętu, aby cieszyć się tą wyjątkową atrakcją.

Image
Skidome w Göteborgu
Image caption
Copyright: Dino Soldin/Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Świętuj jubileusz 400-lecia Göteborgu
Body

Od 2 do 5 czerwca rządy w dzielnicy Frihamnen przejmuje Göteborgs Jubileumsfirande i zaprasza na muzykę na żywo, tańce, wystawy i wiele innych atrakcji. W programie koncerty od muzyki rozrywkowej po klasyczną, wizyta rodziny królewskiej i mnóstwo pysznych smakołyków, a więc z pewnością będzie to jedno z największych wydarzeń dla całych rodzin tego lata. Co więcej, wszystko to bezpłatne i przeznaczone dla publiczności w każdym wieku. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Göteborgu! 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę imprez rodzinnych w programie obchodów 400-lecia Göteborgu.

Image
400-lecie Göteborga
Image caption
Copyright: Happy Visuals/Göteborg & Co
Related article
Quick Facts
Facilities

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.