Rotterdam

Oto Rotterdam         

  

Poznaj Rotterdam i jego szybkie tempo, przygody pełne wrażeń, kulturę, sklepy i ciągnące się kilometrami tereny zielone. 

 

Jeśli lubisz architekturę, Rotterdam ma do zaoferowania wspaniałe widoki, więc włącz aparat i przygotuj się na mocne wrażenia. Markthal w Rotterdamie to budynek, który łączy luksusowe mieszkania z obiektami komercyjnymi. Zbudowany jest w konfiguracji podkowy z mieszkaniami na górze, a wewnątrz budynku – z usługami handlowymi, restauracjami oraz Tijdtrap (wystawa archeologicznych odkryć średniowiecznego Rotterdamu). Szukasz wspaniałych widoków? Odwiedź więc domki w kształcie kostki, które są jasnożółtymi sześcianami nachylonymi pod kątem 45 stopni. Domki są asymetryczne, tak aby przypominały las, gdzie każdy dach reprezentuje drzewo. 

 

Baw się dobrze na trasie i odkryj Rotterdam zarówno na lądzie, jak i na wodzie! W ciągu jednej minuty przejedziesz przez ulice, a za chwilę znajdziesz się na wodzie, między innymi statkami na Mozie. To wyjątkowa atrakcja dla turystów – trwa do sześćdziesięciu minut, a zobaczyć można m.in. most Erasmusbrug, wieżę Euromast i domki w kształcie kostki.

 

Po zniszczeniach części Rotterdamu podczas II wojny światowej odbudowywano je w kolejnych latach. Nadal jednak istnieją ślady dawnego Rotterdamu, które warto odkryć. Kościół św. Wawrzyńca posiada największe organy kościelne w Holandii; można go odwiedzać od wtorku do piątku. Zabytkowe muzeum Schielandshuis jest ostatnim budynkiem z XVII wieku. Zbudowany w latach 1914–1920 Ratusz Rotterdamu to zachwycający budynek. Odkryj zabytkowe budynki kanałów Delfshaven, spróbuj jenvera (holenderski gin) i odwiedź De Delft, który jest repliką XVIII-wiecznego okrętu wojennego. 

 

W Rotterdamie jest wiele miejsc do zobaczenia przez osoby w każdym wieku. Wybierz się w podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia, odwiedzając Rotterdam Zoo Blijdorp, a potem zagraj w piłkę na zewnętrznych placach zabaw. Dowiedz się, co się dzieje, gdy drzwi do zoo są zamknięte; zarezerwuj wycieczkę Blijdorp Nocą, na której zjesz posiłek i będziesz zwiedzać zoo w nocy – z przewodnikiem. Dla fanów piłki nożnej polecamy De Kuip, czyli boisko drużyny Feyenoord (jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Holandii). Dostępne są wycieczki, podczas których można poznać historię klubu, a nawet przejść przez tunel dla zawodników. Zakończ wycieczkę i zostań na meczu – zanurzysz się w piłkarskiej atmosferze! Wysoka na 185 metrów wieża Euromast jest jedną z najwyższych wież w Holandii; po dotarciu na szczyt czeka na Ciebie niesamowity widok. Jeśli masz ochotę na szczególne przygody, możesz też zjechać na linie z budynku. 

 

Od szybkich dań na wynos po wykwintną kuchnię – Rotterdam dba o podniebienia wszystkich. Jak lepiej odkrywać smaki miasta niż poprzez wycieczki kulinarne? Znany z życia nocnego Rotterdam ma dość popularną scenę taneczną, która przyciąga ludzi z całego świata, niezależnie od tego, czy impreza odbywa się w podziemiu, czy na dachu – każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Odwiedź Trompenburg Tuinen & Arboretum i odkryj fantastyczne ogrody pełne drzew, kwiatów i roślin. Ogrody można odwiedzać o dowolnej porze roku, a do dyspozycji gości są wycieczki z przewodnikiem i warsztaty ekologiczne. Kralingse Bos i Kralingse Plas to miejsca rekreacyjne idealne do biegania, wiosłowania, żeglarstwa, jazdy na rowerze i gry w golfa; idealne dla rodzin – wpadnijcie do zoo ze zwierzętami hodowlanymi, na plac zabaw i do naleśnikarni. 

 

Jeśli wolisz poczuć piasek pomiędzy palcami, możesz zwiedzić zarówno plażę rotterdamską, jak i Strand Nesselande. Plaża Strand Nesselande jest położona na skraju miasta i oferuje sklepy odzieżowe oraz supermarkety.

 

Zarezerwuj już dziś wycieczkę do Rotterdamu i zobacz innowacyjną, nowoczesną architekturę, skosztuj przepysznego jedzenia i poznaj miasto o bogatej kulturze oraz historii. 

Oto Rotterdam         

  

Poznaj Rotterdam i jego szybkie tempo, przygody pełne wrażeń, kulturę, sklepy i ciągnące się kilometrami tereny zielone. 

 

Jeśli lubisz architekturę, Rotterdam ma do zaoferowania wspaniałe widoki, więc włącz aparat i przygotuj się na mocne wrażenia. Markthal w Rotterdamie to budynek, który łączy luksusowe mieszkania z obiektami komercyjnymi. Zbudowany jest w konfiguracji podkowy z mieszkaniami na górze, a wewnątrz budynku – z usługami handlowymi, restauracjami oraz Tijdtrap (wystawa archeologicznych odkryć średniowiecznego Rotterdamu). Szukasz wspaniałych widoków? Odwiedź więc domki w kształcie kostki, które są jasnożółtymi sześcianami nachylonymi pod kątem 45 stopni. Domki są asymetryczne...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Holandii

Od 317 zł /Samochód+1

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Holandii

Od 317 zł /Samochód+1

Rozpocznij podróż
Powrót

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.