Prom do Holandii – tu rozpoczyna się podróż!

Przygoda w Holandii

 

Holandia słynie ze sztuki, kanałów i słoneczników. To stosunkowo mały kraj, w którym możesz zwiedzić tętniące życiem miasta pełne kultury i przepysznego jedzenia. Możesz też zgłębiać przyrodę i odkryć zapierające dech w piersiach krajobrazy, a wszystko to w odległości dwugodzinnej podróży.

 

Holandia zachwyca sztuką i posiada jedne z największych muzeów sztuki na świecie. Bez względu na to, czy lubisz sztukę klasyczną czy współczesną, Holandia ma jej mnóstwo. Zobacz niektóre z kultowych obrazów Vincenta van Gogha w Muzeum Van Gogha i dowiedz się więcej o artyście, którego dziedzictwo inspiruje kolejne pokolenia. Rijksmuseum Amsterdam jest głównym muzeum narodowym i prezentuje sztukę oraz historię Holandii od średniowiecza do dnia dzisiejszego. Wśród eksponatów odkryj wspaniałą „Nocną straż” Rembrandta van Rijna i „Mleczarkę”Johannesa Vermeera. Najważniejsze to kupić bilet online przed wizytą, aby nie tracić czasu na kolejki i móc spędzić go więcej na podziwianiu sztuki!

 

Poznaj świat jednej z najsłynniejszych pisarek w Europie i odkryj Muzeum Anny Frank, gdzie jej inspirująca historia jest opowiadana za pomocą zdjęć, filmów i oryginalnych przedmiotów z jej czasów.

 

Zrób sobie przerwę od muzeów i zainwestuj w zakupy – czy to w jasnym świetle Amsterdamu, Rotterdamu czy Arnhem, wszędzie znajdziesz sklepy z modą, które odpowiadają wszystkim gustom, a co najważniejsze – budżetom! Większość sklepów w Arnhem jest otwarta w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Odwiedź Modekwartier (znaną również jako dzielnica mody) i odkryj prawdziwe skarby w sklepach pełnych mody i akcesoriów.

 

Wybierz się na bajkową przygodę w parku rozrywki Efteling. Jest on idealny dla osób w każdym wieku i od 1952 roku zaprasza gości do „Świata cudów” – wtedy to przekształcił się w nowoczesny park tematyczny.

 

Dla smakoszy każde miasto oferuje fantastyczne restauracje i bogactwo przepysznych smaków. Zlokalizowana w Hadze Callas to restauracja nagrodzona gwiazdkami Michelin, która serwuje wyśmienite dania. Jeśli jesteś w drodze, wypróbuj krokiety z automatu! Tak, zgadza się, koniecznie wpadnij do dowolnego baru fast food sieci Febo i skosztuj gorącego specjału z automatu z przekąskami! Musisz też koniecznie spróbować oliebollen – dosłownie „kulki w oleju” smażone na głębokim tłuszczu, przyrządzane na słodko, nadziewane owocami i posypane cukrem pudrem. Pychota!

 

Jeśli chcesz trochę zwolnić tempo, odkryj zapierające dech w piersiach parki narodowe, których Holandia ma całkiem sporo. Składający się z wydm piaskowych, wydm Loon i Parku Narodowego Drunen obszar to największy w Europie Zachodniej teren piaszczysty, na którym żyją różne gatunki dzikiej fauny i flory rozkwitającej w jego wyjątkowym otoczeniu. Poznaj rezydentów Parku Narodowego Meinweg, w którym zamieszkuje ponad 100 gatunków ptaków, jaszczurek, jeleni i motyli każdego koloru. Dla tych, którzy szukają czegoś szybszego – spróbujcie swoich sił w kitesurfingu w Terschelling lub żeglowaniu w Friesland.

 

Dzięki płaskiemu krajobrazowi i krótkim dystansom zwiedzanie Holandii na dwóch kółkach jest łatwe. Na terenie całego kraju dostępne są wypożyczalnie rowerów.

 

Niedaleko Rotterdamu i Dordrecht (najstarszego miasta w Holandii) odkryjesz majestatyczne wiatraki Kinderdijk; przekonaj się, jak Holendrzy kontrolowali wodę od ponad 1000 lat. To dopiero widok!

 

Już dziś zarezerwuj wycieczkę do Holandii; poznaj jej historię, kulturę i eklektyzm, jaki ma do zaoferowania. 

Przygoda w Holandii

 

Holandia słynie ze sztuki, kanałów i słoneczników. To stosunkowo mały kraj, w którym możesz zwiedzić tętniące życiem miasta pełne kultury i przepysznego jedzenia. Możesz też zgłębiać przyrodę i odkryć zapierające dech w piersiach krajobrazy, a...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Holandii

Od 536zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Lokalizacje portów

Map showing the routes to and from Holland

Nasz port w Hoek van Holland znajduje się na zachodnim wybrzeżu Holandii. Łatwo do niego dojechać z Rotterdamu (30 km), Hagi (20 km) i Amsterdamu (85 km).

Wybrane cele podróży

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Holandii

Od 536zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.