Haga

Królewska przygoda czeka na ciebie

 

Haga to znacznie więcej niż polityka. Czy wiesz, że to jedyne miasto z plażą na wybrzeżu Morza Północnego? Ciesz się życiem w mieście pełnym sztuki, kultury i designerskich butików, a następnie wybierz się na 20-minutową przejażdżkę tramwajem i poczuj morską bryzę z plaży Scheveningen.

 

Podobnie jak Amsterdam Haga jest pełna fantastycznych galerii sztuki i muzeów. Nawet małe muzeum Mauritshuis oferuje wiele do odkrycia, w tym kultową „Dziewczynę z perłą” Johannesa Vermeera. „Escher in the Palace” to wystawa stała w dawnym pałacu rodziny królewskiej. Na wystawie zobaczysz iluzje optyczne Mauritsa Cornelisa Eschera; można tam nawet stworzyć własną iluzję! Możesz z łatwością stracić poczucie czasu, odwiedzając Kunstmuseum Den Haag, gdzie znajdziesz największą na świecie kolekcję Mondriana, sale z siedmiu okresów twórczości, dzieła sztuki współczesnej Claude’a Moneta i Pabla Picassa oraz wiele innych.

 

W Hadze nie brakuje miejsc do robienia zakupów. Odwiedź Denneweg i Frederitkstraat i podziwiaj mekkę sklepów sieciowych i haute couture, a następnie zasiądź w wykwintnej restauracji, jakich w Hadze jest wiele. Wybierz się na spacer po Hofkwartier i znajdź alejki będące istną skarbnicą okazji zakupowych i wspaniałych doznań kulinarnych.

 

Wycieczka do Hagi nie będzie pełna bez wizyty w Pałacu Pokoju, który jest jednym z najczęściej fotografowanych budynków w mieście. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i Stały Sąd Arbitrażowy to tylko dwie z instytucji, które znajdują się w tym budynku. Możesz zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem i poznać ich historię i architekturę. Wskazówka – wycieczki z przewodnikiem są dostępne tylko w wybrane weekendy, więc zapisz się z wyprzedzeniem podczas planowania wizyty.

 

Targ w Hadze ma ponad 500 stoisk i jest największym targiem na świeżym powietrzu w Europie; można tu kupić jedzenie, kwiaty, ubrania i elektronikę.

 

Podobnie jak wiele innych holenderskich miast Haga posiada własne kanały. Wybierz się na wycieczkę łodzią lub w podróż we własnym tempie. Jeśli masz na tyle szczęścia, aby odwiedzić to miasto w sierpniu, możesz trafić na coroczny Festiwal Jazzu na Kanale. Muzycy grają na scenach nad wodą i na pontonach – na kanałach.

 

Jedną z największych zalet Hagi jest komfort odkrywania zarówno miejskich, jak i plażowych klimatów w ciągu jednego dnia. Niedaleko miasta leży plaża Scheveningen – udaj się na relaksujący spacer wzdłuż plaży i molo lub spróbuj czegoś bardziej wymagającego, np. surfowania i tyrolki. 

 

Odkryj magię Holandii w ciągu godziny, odwiedzając Madurodam, interaktywny park tematyczny z zachwycającymi miniaturowymi replikami słynnych budynków, wiatraków i bulwarów kwiatowych, a także atrakcjami, w których warto wziąć udział. Kolejnym parkiem tematycznym do zwiedzania jest Drievliet, który oferuje rozrywkę dla całej rodziny z pokazami i atrakcjami. Porada – The Drievliet ma nieregularne godziny otwarcia, więc pamiętaj, aby je sprawdzić podczas planowania podróży.

 

Zakończ długi dzień w Hadze, odwiedzając Wieżę Haską. To jeden z najwyższych budynków w mieście. Zafunduj sobie wybrany przez siebie drink w Skybarze (na 40 piętrze) i podziwiaj panoramiczne widoki na miasto.

 

Haga to miasto obfitujące w aktywności przez cały rok – z targami i festiwalami, więc sprawdź, co będzie się działo w czasie twojej wizyty, aby nie przegapić żadnej okazji!

 

To miasto ma bogatą kulturę, historię i zapierające dech w piersiach atrakcje. Zarezerwuj wycieczkę do Hagi i ciesz się wyjątkowymi dziełami sztuki, architekturą, rozległymi krajobrazami i wspomnieniami, które zachowasz na całe życie! 

Królewska przygoda czeka na ciebie

 

Haga to znacznie więcej niż polityka. Czy wiesz, że to jedyne miasto z plażą na wybrzeżu Morza Północnego? Ciesz się życiem w mieście pełnym sztuki, kultury i designerskich butików, a następnie wybierz się na 20-minutową przejażdżkę tramwajem i poczuj morską bryzę z plaży Scheveningen.

 

Podobnie jak Amsterdam Haga jest pełna fantastycznych galerii sztuki i muzeów. Nawet małe muzeum Mauritshuis oferuje wiele do odkrycia, w tym kultową „Dziewczynę z perłą” Johannesa Vermeera. „Escher in the Palace” to wystawa stała w dawnym pałacu rodziny królewskiej. Na wystawie zobaczysz iluzje optyczne Mauritsa Cornelisa Eschera; można tam...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Holandii

Od 317 zł /Samochód+1

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Holandii

Od 317 zł /Samochód+1

Rozpocznij podróż
Powrót

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.