Maastricht

Dźwięki podziemi

 

Niezależnie od tempa życia i tego, czy wolisz zwiedzać ląd, podziemia, czy wody, Maastricht ma coś dla każdego.

 

Spacerując po Maastricht i podziwiając zachwycającą architekturę kościołów i pomników, szybko zdasz sobie sprawę, że jest to jedno z najstarszych miast Holandii. 

 

Wybierz się na starówkę Maastricht i zobacz brukowane uliczki Placu Vrijthof. Usiądź i ciesz się atmosferą w jednej z wielu restauracji, delektując się porcją limburgse vlaai (ciasta owocowego). Sint Servaasbrug jest uważany za najstarszy most w Holandii i biegnie przez rzekę Mozę. Ta urzekająca XIII-wieczna budowla jest miejscem, które warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta.

 

Pochodząca z XI wieku Bazylika Matki Bożej to słynna bazylika rzymsko-katolicka. Jej główną atrakcją jest posąg Matki Boskiej Gwiazdy Morza.

 

Odkryj Maastricht łodzią i spędź dzień na rejsie po Maastricht. Możesz również skorzystać z oferty pakietowej i połączyć rejs z wybraną przez siebie aktywnością, np. odwiedzić browar lub winiarnię. 

 

Jeśli lubisz zakupy, zachwyci Cię bogactwo sklepów, które Maastricht ma do zaoferowania w centrach handlowych i butikach, w których można znaleźć luksusowe marki. Bez względu na to, w którym dniu tygodnia jesteś w Maastricht, możesz wybrać się na jeden z wielu targów w mieście.

 

Skorzystaj z okazji na pchlim targu otwartym od 10:00 do 16:00 – można tam spędzić sporo czasu na przeglądaniu starych mebli, książek i płyt. Poczuj świąteczny nastrój dzięki wizycie na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Maastricht czynnym od 1 do 31 grudnia – kupisz tam świąteczne przysmaki. Pojeździsz też na łyżwach na lodowisku na Placu Vrijthof i będziesz podziwiać spektakularne morze świateł, siedząc u szczytu diabelskiego młyna Ferris. 

 

W Maastricht znajduje się wiele muzeów i galerii sztuki. Centre Ceramique to idealne miejsce dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Limburgu i Maastricht, a także poznać archeologiczne znaleziska z Maastricht, ceramikę i wyroby szklane. Dwa razy w roku w Fotomuseum aan het Vrijthof otwarta jest wielka wystawa, na której prezentowane są prace znanych fotografów. 

 

Maastricht jest uważane za jedno z najlepszych miast gastronomicznych w Holandii, ma także wspaniałe winnice, a niektóre pochodzą z czasów rzymskich. Możesz poznać historię i wybrać się na wycieczkę z degustacją wina. Pójdź o krok dalej i zatrzymaj się przy winnicy Domein Holset – skosztuj tam wina na tle wzgórz Limburga. 

 

Jeśli wolisz piwo, zatrzymaj się w Brouwerij Bosch, jednym z browarów w Maastricht. Zapisz się na dwugodzinną wycieczkę i zobacz sprzęt do warzenia, poznaj procesy produkcyjne i spróbuj wyśmienitych piw. 

 

W Maastricht możesz połączyć wspaniałe wino z niesamowitą kuchnią. Bez względu na to, czy masz ograniczony budżet, czy szukasz wykwintnych restauracji, z pewnością zachwyci Cię wybór restauracji i dań. Spróbuj zuurvlees, czyli tradycyjnego gulaszu wołowego serwowanego z frytkami i sosem jabłkowym.  

 

Co powiesz na wycieczkę pod Górę św. Piotra i zwiedzanie ponad 80 kilometrów jaskiń? Dostępne są wycieczki z przewodnikiem. Możesz dowiedzieć się, jak wyglądało życie w ciemnych tunelach – ludzie kiedyś ukrywali się w nich w czasie wojny, gdy Maastricht było pod oblężeniem. W pewnym momencie podczas II wojny światowej w jaskiniach ukrywano nawet legendarny obraz Rembrandta, „Nocna straż”. Poznaj kazamaty Maastricht – sieć podziemnych przejść, dzięki którym zaskoczono wroga, gdy miasto zostało zaatakowane. 

 

Wycieczka do Maastricht to niezapomniana przygoda pełna smakowitego jedzenia, charakterystycznej architektury i kilometrów podziemnych światów czekających na odkrycie. 

Dźwięki podziemi

 

Niezależnie od tempa życia i tego, czy wolisz zwiedzać ląd, podziemia, czy wody, Maastricht ma coś dla każdego.

 

Spacerując po Maastricht i podziwiając zachwycającą architekturę kościołów i pomników, szybko zdasz sobie sprawę, że jest to jedno z najstarszych miast Holandii. 

 

Wybierz się na starówkę Maastricht i zobacz brukowane uliczki Placu Vrijthof. Usiądź i ciesz się atmosferą w jednej z wielu restauracji, delektując się porcją limburgse vlaai (ciasta owocowego). Sint Servaasbrug jest uważany za najstarszy most w Holandii i biegnie przez rzekę Mozę. Ta urzekająca XIII-wieczna budowla jest miejscem, które warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Holandii

Od 317 zł /Samochód+1

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Holandii

Od 317 zł /Samochód+1

Rozpocznij podróż
Powrót

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.