Rezerwacja biletów

Narty w Norwegii

Norwegia jest najbardziej znana z dwóch rzeczy: fiordów i narciarstwa.

Krajobraz fiordów, ukształtowany przed wiekami przez lodowce, składa się z wysokich szczytów, które stromo schodzą w głębokie doliny z krystalicznie czystą wodą. To więcej niż oszałamiające tło dla Twojej zimowej przygody!


Niezależnie od tego, czy wybierasz się na rodzinne ferie na nartach z łagodnymi, niebieskimi stokami i szkółkami narciarskimi, czy szukasz trudnych czarnych tras, wspaniałych możliwości poza trasami (off piste) lub światowej klasy parków snowboardowych - Norwegia ma to wszystko! Ponadto znajdziesz tu wspaniałe warunki do skitouringu, ski-kitingu a przede wszystkim setki kilometrów tras na biegówki. A wszystko – z gwarancją śniegu. Poniżej znajdziesz listę największych ośrodków narciarskich, które osobiście sprawdziliśmy i polecamy najbardziej.

Trysil - największy ośrodek narciarski w Norwegii

Największy ośrodek narciarski w kraju z ponad 30 wyciągami i 70 kilometrami tras, które łączą trzy strony góry Trysilfjellet w zróżnicowany kompleks alpejski. Trysil ma dobrą szkołę narciarską i jest popularny wśród rodzin i był jednym z pierwszych miejsc w Europie, które uzyskało prestiżowy certyfikat Sustainable Destination.

 

Fakty:


 Liczba wyciągów:  31

 Liczba tras:  66

 Najdłuższy zjazd:  4000 m

 Całkowita długość tras:  70 km

 Różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem:  625 m
 

 

 

    

Ośrodek narciarski Hemsedal - wyjście poza stoki

Uważany przez wielu za najlepszy teren narciarski w Norwegii, Hemsedal to wszechstronny ośrodek z 20 wyciągami, ponad 50 stokami i atrakcjami dla wszystkich grup wiekowych. Popularny kurort oferuje duży obszar dla dzieci, snow parki i doskonałe możliwości poza trasami (off piste).

 

Fakty:


 Liczba wyciągów:  21

 Liczba tras:  53

 Najdłuższy zjazd:  4400 m

 Całkowita długość tras:  48 km

 Różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem:  700 m
 

 

 

    

Hafjell Alpine Resort - rodzinna przygoda

To miejsce, w którym odbywały się slalom gigant i slalom olimpijski podczas igrzysk w Lillehammer w 1994 r. Przyjazny rodzinom Hafjell położony 15 kilometrów od Lillehammer jest znany na całym świecie z różnorodnych ofert narciarskich i snowboardowych. Wjedź gondolą na szczyt i wybieraj spośród wielu możliwości - ośrodek ma ponad 30 tras o łącznej długości 40 kilometrów.

 

 

Fakty:


 Liczba wyciągów:  19

 Liczba tras:  30

 Najdłuższy zjazd:  7500 m

 Całkowita długość tras:  50 km

 Różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem:  864 m
 

 

 

    

SkiGeilo - witaj w górach

Jeden z najstarszych ośrodków narciarskich w Norwegii, z około 40 stokami i łącznie aż 4 snow parkami. Geilo jest uznawane za światowej klasy teren do uprawiania narciarstwa, a także jest to ośrodek przyjazny rodzinom z łagodnymi stokami i mnóstwem atrakcji dla dzieci.

 

 

Fakty:


 Liczba wyciągów:  7

 Liczba tras:  45

 Najdłuższy zjazd:  2000 m

 Całkowita długość tras:  36 km

 Różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem:  275 m
 

 

 

    

Kvitfjell - moc białego puchu

Zbudowany na Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer w 1994 roku. Od tego czasu Kvitfjell stał się jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie Północnej i oferuje szereg tras do zawodów, rozległe parki terenowe i tereny poza trasami, a także stoki przyjazne rodzinom i teren do ćwiczeń narciarskich. Kvitfjell jest również dumne z tego, że jest miejscem wolnym od śmieci i smażonych w głębokim tłuszczu potraw.

 

 

Fakty:


 Liczba wyciągów:  12

 Liczba tras:  35

 Najdłuższy zjazd:  3500 m

 Całkowita długość tras:  31 km

 Różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem:  854 m
 

 

 

    

Ośrodek narciarski Beitostølen – idealny dla rodzin

Ośrodek narciarski Beitostølen jest idealny dla rodzin! Jest tu 12 tras zjazdowych, z których dwie są oświetlone. Wyciągi sięgają do 1100 m n.p.m. Jest tu też snow park z 15 torami i kilkoma skoczniami o różnej długości dla początkujących i zaawansowanych snowboardzistów. Wraz z Raudalen Alpinsenter po drugiej stronie doliny, gdzie zaawansowani narciarze znajdą czerwone i czarne trasy, Beitostølen oferuje 18 tras zjazdowych i 8 wyciągów. Te dwa ośrodki narciarskie oferują wspólny karnet, więc znajdzie się tu coś dla początkujących i zaawansowanych narciarzy.

 

 

Fakty:


 Liczba wyciągów:  8

 Liczba tras:  17

 Najdłuższy zjazd:  3000 m

 Całkowita długość tras:  18 km

 Różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem:  300 m
 

 

 

    

Stranda w Alpach Sunnmøre – szusowanie nad fiordami

Strome Alpy Sunnmøre, otaczające przepiękny fiord Hjørundfjord, zapewniają wiele ekscytujących możliwości zaawansowanym narciarzom. Region może pochwalić się sześcioma z dziesięciu najlepszych norweskich tras narciarskich według rankingu Norweskiego Stowarzyszenia Przewodników Górskich. Możesz na przykład zjechać na nartach z wysokości 1500 metrów nad poziomem morza niemal do fiordu!
Ośrodek narciarski Stranda to 7 wyciągów (w tym 2 krzesełkowe), 17 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, strefa dla dzieci, snow park i być może najlepsze możliwości off-piste w Skandynawii, to coś dla każdego członka rodziny. A do tego wszędzie - wspaniałe widoki na fiord.

 

Fakty:


 Liczba wyciągów:  7

 Liczba tras:  17

 Najdłuższy zjazd:  5000 m

 Całkowita długość tras:  28 km

 Różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem:  1500 m