Trondheim

Od miejskich widoków po krajobrazy przyrodnicze

 

Położony w centrum Norwegii, około 6 godzin jazdy na północ od Oslo, na fiordzie o tej samej nazwie, Trondheim pełen jest historii, przygód i uroku. Jego bogate doświadczenia i wspaniałe krajobrazy sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na weekendową wycieczkę lub rodzinny urlop. 

 

1000 lat historii Trondheim harmonijnie współistnieje z niepowtarzalnym, nowoczesnym klimatem. Mieści się tam najbardziej wysunięta na północ gotycka katedra na świecie — Katedra Nidaros oraz historyczny Fort Kristiansten, który powstał po wielkim pożarze miasta w 1681 roku i który oferuje wspaniałe widoki. Jeżeli masz ochotę na królewskie doświadczenie, odwiedź Stiftsgården. Majestatyczne sale królewskiej rezydencji są otwarte do zwiedzania w miesiącach letnich.

 

Nowoczesną odsłoną miasta jest modna dzielnica Bakklandet, która jest popularnym miejscem spotkań. Możesz tu wędrować brukowanymi uliczkami lub jeździć wypożyczonym rowerem. Jest to także dom pierwszej na świecie windy rowerowej. „Trampe“ podciąga ludzi (i ich rowery) w górę stromego zbocza z okolic kultowego Mostu Staromiejskiego w kierunku historycznego fortu. 

 

Plac miejski, Trondheim Torg, to ruchliwe miejsce z mnóstwem restauracji i sklepów. W okresie Bożego Narodzenia staje się ono wyjątkowo magiczne — zmienia się w jarmark bożonarodzeniowy. Niedaleko centrum miasta znajduje się centrum handlowe Solsiden, gdzie można znaleźć popularne marki odzieżowe i wiele restauracji.

 

Obecnie Trondheim jest znany jako jedno z najlepszych miejsc do doświadczania norweskich smaków. Miasto nazwane „domem nordyckich smaków" jest głównym celem miłośników jedzenia. Pomysłowi szefowie kuchni skupiają się na regionalnych, sezonowych składnikach. Z kolei na miłośników piwa czekają browary Hammerhead, Austmann oraz E.C. Dahls, które oferują doskonałe możliwości degustacji norweskich piw.

 

Oczywiście Trondheim to nie tylko rozrywka. Miasto jest bramą do niezwykłego, naturalnego placu zabaw na fiordzie i poza nim. Wybierz się do Ilabekken, niebiesko-zielonego korytarza łączącego miasto z rezerwatem przyrody Bymarka. Szlak turystyczny zaczyna się blisko centrum miasta i kończy przy Theisendammen, jednym z najpopularniejszych w Trondheimie jezior przeznaczonych do pływania.

 

Chcesz poczuć się jak wojownik? Weź udział w pięciodniowym przedsięwzięciu znanym jako Go Viking (Naprzód, wikingu). Dowiesz się, jak przetrwać na łonie natury i nauczysz się przygotowywać jedzenie nad otwartym ogniem. Jeśli masz ochotę na krótszą, ale wymagającą wędrówkę, sprawdź idealny dla rodzin Gråkallen. Z jego szczytu doświadczysz wspaniałych widoków na Trondheim, a jeśli Ci się poszczęści, w miesiącach zimowych ujrzysz zorzę polarną.

 

W Trondheim nowoczesność i starożytność pozostają w harmonii, a oszałamiająca przyroda i tętniące życiem miasto czekają, aby Cię powitać. To jest właśnie norweskie doświadczenie z Twoich marzeń. 

Od miejskich widoków po krajobrazy przyrodnicze

 

Położony w centrum Norwegii, około 6 godzin jazdy na północ od Oslo, na fiordzie o tej samej nazwie, Trondheim pełen jest historii, przygód i uroku. Jego bogate doświadczenia i wspaniałe krajobrazy sprawiają, że jest...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj przez Göteborg i Trelleborg

Odwiedź Trondheim

Od 371zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

Britannia Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Clarion Hotel Trondheim

Obraz miejsca zakwaterowania

Scandic Nidelven

Obraz miejsca zakwaterowania

Best Western Plus Hotel Bakeriet

Obraz miejsca zakwaterowania

Scandic Bakklandet

Obraz miejsca zakwaterowania

Comfort Hotel Trondheim

Obraz miejsca zakwaterowania

Quality Hotel Augustin

Obraz miejsca zakwaterowania

Chesterfield Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Clarion Collection Hotel Grand Olav

Podróżuj przez Göteborg i Trelleborg

Odwiedź Trondheim

Od 371zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.