Zwiedzanie Norwegii promem – wyjątkowa podróż!

Witamy w kraju wycieczek samochodowych!

 

Uwielbiamy wycieczki samochodowe! Wiemy, że Ty też je uwielbiasz! Chociaż cała Europa, od Irlandii na zachodzie po Łotwę na wschodzie, oferuje niesamowite, malownicze przejażdżki przez wszelakie tereny, Norwegia jest trudna do przebicia, jeśli chodzi o niezapomniane wycieczki rowerowe lub samochodowe...  i wszystko jest zaplanowane.

 

Norwegia posiada aż 18 nagradzanych dróg turystycznych. Są to najpiękniejsze drogi w kraju, obejmujące łącznie 2136 km wybrzeża i terenów wiejskich, krajobrazy lądowe i morskie, zachwycające panoramy i zapierające dech w piersiach widoki. Norwegowie byli na tyle przewidujący, że zbudowali elementy architektoniczne, które maksymalizują możliwości widokowe – platformy, które opierają się grawitacji, i mosty, które rozciągają się nad imponującymi wodospadami. Skoro już mowa o wodospadach: wygodne przystanki są bardzo ważnym czynnikiem podczas epickiej wycieczki. Jesteśmy pewni, że będziesz pod wrażeniem miejsc odpoczynku na poboczu drogi, z których wiele posiada designerskie udogodnienia.

 

Instalacje artystyczne są niesamowitym elementem wycieczki samochodowej po Norwegii – całkowicie pogrążają Cię w naturalnym doświadczeniu w nowy i inspirujący sposób.

 

Naszą ulubioną drogą turystyczną – i jedną z ulubionych National Geographic („Jedna ze 101 najbardziej malowniczych przejażdżek na świecie”) – jest Kystriksveien. Ta 650-kilometrowa droga przybrzeżna prowadzi wzdłuż wybrzeża Helgeland przez ciekawe okrężne drogi, takie jak Muzeum Wybrzeża w Rørvik i geologiczny pomnik historyczny Norwegii, Czerwoną Wyspę Leka. Jedź z południa na północ, rozpoczynając podróż w Steinkjer w Trøndelag, a skończysz ją w Bodø, na północ od koła podbiegunowego – krainy dnia polarnego – i „stolicy” Nordlandu z wartym odwiedzenia domem kultury w Kulturkvartalet Stormen. Bodø jest także Europejską Stolicą Kultury 2024 roku, więc teraz jest dobry czas na to, aby się tam wybrać!

 

Na tej drodze znajduje się też Torghatten, najsłynniejszy punkt orientacyjny Norwegii: góra z dziurą w środku! Oprócz tego jest 6500 wysp do zwiedzania, wiele z nich z pomalowanymi na czerwono wioskami rybackimi w archipelagu Vega, Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Jeśli podczas podróży do Norwegii bardzo pragniesz zobaczyć zorzę polarną, Tromsø powinno być Twoim obowiązkowym celem podróży. Oczywiście zorza nigdy nie jest gwarantowana, ale jeśli udasz się do serca strefy zorzy polarnej między wrześniem a kwietniem, masz największą szansę. Tromsø oferuje też najwięcej barów i restauracji na jednego mieszkańca w kraju.

 

To nie tylko Oslo – chociaż wiemy, że ta stolica oferuje odwiedzającym niesamowite przyjęcie. To nowoczesne miasto XXI wieku ciągle ewoluuje – co jest widoczne w zmieniającej się panoramie – i zawsze jest tam coś nowego do zwiedzenia. To miasto, które jest blisko natury i ma odprężającą atmosferę. Zachęcamy do kontaktu z żywiołami – las jest zawsze blisko – lub podniesienia sobie poziomu adrenaliny, zjeżdżając tyrolką lub jeżdżąc na nartach. A jeśli Oslo nigdy nie było uznawane przez Ciebie za miejsce dla smakoszy, zapewne zmienisz zdanie. Miasto oferuje coraz większe bogactwo smaków i aromatów oraz posiada wiele do odkrycia pod względem kulinarnym, począwszy na jedzeniu ulicznym, a skończywszy na ekskluzywnych restauracjach.

 

Jak mawiają w Norwegii – Skål!

Witamy w kraju wycieczek samochodowych!

 

Uwielbiamy wycieczki samochodowe! Wiemy, że Ty też je uwielbiasz! Chociaż cała Europa, od Irlandii na zachodzie po Łotwę na wschodzie, oferuje niesamowite, malownicze przejażdżki przez wszelakie tereny, Norwegia jest trudna do przebicia, jeśli chodzi o...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę przez Szwecję...

Wybierz się na wycieczkę do Norwegii

Od 399zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Lokalizacje portów

Map showing the routes to and from Sweden
Map showing the routes to and from Sweden

Stena Line ma dwa terminale w Göteborgu: jeden obsługujący trasę do Kilonii w Niemczech, a drugi dla podróżnych udających się do Frederikshavn w Danii. Terminal do Danii znajduje się dalej na wschód, nad rzeką Göta, niedaleko dzielnicy Masthugget. Dojazd do terminalu trasą E6 jest wyraźnie oznakowany. Można do niego dotrzeć też tramwajem.

 

Uwaga: Wejście na pokład jest możliwe tylko pojazdem w przypadku wypłynięć poza godzinami otwarcia terminalu lub wypłynięć na pokładzie Stena Vinga. W przypadku tych wypłynięć nie jest możliwe wejście na pokład pieszo. 

Port w Trelleborgu jest najbardziej wysuniętym na południe portem Szwecji i nazywa się go bramą między Skandynawią a Europą Środkową. Można do niego łatwo dojść pieszo z centrum Trelleborgu albo dojechać autobusem, pociągiem lub samochodem.

Wybrane cele podróży

Wybierz trasę przez Szwecję...

Wybierz się na wycieczkę do Norwegii

Od 399zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.