Lipawa

Wypoczywaj jak gwiazda rocka w Lipawie!

 

Położona na zachodnim wybrzeżu Bałtyku Lipawa to trzecie co do wielkości miasto Łotwy. Znane jest z wielu rzeczy. Plaża to jedna z nich, dawny wojskowy, a obecnie ruchliwy port morski to kolejna. Ale być może najbardziej znane jest jako centrum kulturalne i scena muzyki pop-rockowej. Jest również popularne wśród fotografów – zrób sobie tu zdjęcie, a dowiesz się dlaczego!

 

Lipawska plaża, oznaczona Błękitną Flagą, cieszy się popularnością od lat 60. XIX wieku, kiedy to po raz pierwszy przyciągnęła uwagę rosyjskiego cara. Dziś plaża posiada udogodnienia, dzięki którym jest dostępna dla wszystkich, a lśniące, białe piaski czasami po burzy usiane są kawałkami bursztynu, więc może być wskazane przeczesywanie piasku!

 

Przy plaży znajduje się Park Nadmorski, jeden z największych parków leśnych Łotwy. Przeznaczony do eksploracji park jest radosną mieszanką naturalnej zieleni i architektury. Odkryj Drzewo Duchów, pomnik legendarnego zespołu rockowego Līvi, secesyjną fontannę, staw z łabędziami i największy zestaw perkusyjny w Łotwie! Jest tu także Aleja Sław Muzyków Łotewskich oraz scena koncertowa – jeśli dobrze trafisz, możesz załapać się na koncert.

 

A na inną nutę, we wrześniu odwiedź Katedrę Świętej Trójcy, aby przeżyć Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i zobaczyć największe na świecie niezrekonstruowane mechaniczne organy. Będąc tam, wejdź na 55-metrową wieżę kościoła, aby podziwiać panoramę miasta.

 

Lipawa słynie również z portu morskiego Karosta. Ten unikalny obiekt o światowym znaczeniu, będący niegdyś główną częścią radzieckiej machiny wojennej, zajmuje około jedną trzecią powierzchni całego miasta. Dziś jest opisywany jako paradoksalne i wyjątkowe miejsce, raj zarówno dla twórców, jak i turystów. Turyści uwielbiają zwiedzać podziemne labirynty dawno opuszczonych Fortów Północnych. Ci bardziej odważni robią to przy świetle pochodni! Albo przespaceruj się wzdłuż północnego falochronu i podziwiaj niesamowite widoki na morze – zachody słońca w tym miejscu wzbogacą Twoją duszę i Twojego Instagrama.

 

Niektórzy lubią przyjeżdżać tutaj, aby spędzić noc w więzieniu – to doświadczenie hotelowe jak żadne inne! Jest to jedyne więzienie wojskowe w Europie, które przyjmuje gości, ale uwaga: żaden więzień nigdy stąd nie uciekł, obiad podawany jest w więziennej stołówce przez pracowników w stylu radzieckim, a dyscyplina jest egzekwowana! Jeśli nie chcesz tam nocować, możesz po prostu zwiedzić cele i wystawę, która opowiada historię Lipawy aż do uzyskania niepodległości.

 

Podróżni, którzy lubią nieco bardziej tradycyjne kierunki, znajdą w Lipawie wiele do zrobienia. Uliczne stragany z jedzeniem pozwolą Ci przetrwać leniwe dni na plaży, a wieczory możesz spędzić w eleganckich restauracjach. W większości menu znajdziecie Liepajas menciņš, czyli charakterystyczne danie miasta, składające się z wędzonego dorsza, ziemniaków i cebuli. Polecamy znaleźć restaurację lub kawiarnię z widokiem na morze, aby naprawdę nacieszyć się wyjątkową atmosferą Lipawy.

 

Do Lipawy pływamy bezpośrednio z Travemünde w północnych Niemczech.

Wypoczywaj jak gwiazda rocka w Lipawie!

 

Położona na zachodnim wybrzeżu Bałtyku Lipawa to trzecie co do wielkości miasto Łotwy. Znane jest z wielu rzeczy. Plaża to jedna z nich, dawny wojskowy, a obecnie ruchliwy port morski to kolejna. Ale...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Łotwy

Od 474 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i siedzenie

Obraz miejsca zakwaterowania

Liva Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Art Hotel Roma

Obraz miejsca zakwaterowania

Amrita Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Promenade Hotel Liepaja

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Łotwy

Od 474 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i siedzenie

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.