Zwiedzanie Łotwy promem – świetny sposób na wyjazd!

Zostaw wszystko i wybierz się na Łotwę.

 

Leżąca między Litwą i Estonią Łotwa jest bardzo niedocenianym celem podróży. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą zejść z utartych szlaków. Ten mały kraj zamieszkują zaledwie dwa miliony ludzi, z czego około jedna trzecia w stolicy, Rydze. 

 

Krajobraz Łotwy jest prawdziwym objawieniem dla nowych przybyszów. Połowa kraju pokryta jest lasami z niezwykłymi parkami narodowymi, które warto odwiedzić. Łotwa posiada również 500 km linii brzegowej, więc nie ma wymówki, aby nie zażyć trochę piasku między palcami.

 

Największy i najstarszy z łotewskich parków narodowych, Gauja to 90 tys. hektarów lasów, klifów, jaskiń, zamków i kościołów, młynów wodnych i wiatraków, naturalnych źródeł i panoramicznych widoków. To idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, pływania łódką, a zimą jazdy na nartach. Z kolejki linowej można podziwiać fantastyczny widok na starą dolinę rzeki Gauja. A jeśli szukasz mocniejszych wrażeń, przyjedź latem spróbować swoich sił w zjeździe na linie lub skoku na bungee. Po powrocie na stały ląd zdejmij buty i skorzystaj z jednej z bosych tras.

 

Przyjedź wiosną, kiedy kwitnąca czeremcha pokrywa niemal cały krajobraz bielą, lub jesienią, aby cieszyć się złotą łotewską jesienią i zupełnie inną atmosferą. Łotwa to kraj na każdą porę roku.

 

Latem Łotysze i przybysze tłumnie ściągają nad morze. Wybrzeże Bałtyku obfituje w białe, piaszczyste plaże, wydmy, strome klify i skały z piaskowca. Jeśli szukasz surfingu, odwiedź Pāvilostę. To malutkie miasteczko jest rajem dla miłośników sportów wodnych, a po dniu spędzonym na łapaniu fal z pewnością zasmakujesz tutejszych wędzonych ryb.  

 

Jeśli nie przepadasz za plażą, ale kochasz wodę, Aquapark Livu jest dla Ciebie. Jeden z największych parków wodnych w Europie Północnej, oferuje miejsca do pluskania się, zjeżdżania i relaksu, w tym sauny i strefę SPA. 

 

Miłośnicy rodzinnych przygód powinni odwiedzić Park Przyrody Tervete, More Safari lub Park Rozrywki AB oraz Tarzāns – Park Przygód w Siguldzie, największy w krajach bałtyckich park na świeżym powietrzu.

 

Rozległe łotewskie tereny wiejskie obfitują w plony. Mieszkańcy poszukują ekologicznych składników, od soku z brzozy po jagody i grzyby. 

 

Na Łotwie na odkrycie czeka cały świat smaków. Podstawą kuchni łotewskiej jest chleb żytni, który można znaleźć w wielu przepisach, zarówno wytrawnych, jak i słodkich. Łotwa ma swoją własną wersję chleba czosnkowego, który tradycyjnie podawany jest z kuflem zimnego piwa, a dzięki długiej linii brzegowej w łotewskich jadłospisach można znaleźć najprzeróżniejsze rodzaje ryb. W głębi kraju królują duszone mięsa i soczyste warzywa. Co najważniejsze, Łotysze odżywiają się zgodnie z porami roku, więc wszystko jest świeżo zebrane. Na Łotwie znajduje się również najbardziej wysunięta na północ winnica na świecie – za to też wzniesiemy kieliszek! 

Zostaw wszystko i wybierz się na Łotwę.

 

Leżąca między Litwą i Estonią Łotwa jest bardzo niedocenianym celem podróży. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą zejść z utartych szlaków. Ten mały kraj zamieszkują zaledwie dwa miliony ludzi, z czego...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Łotwy

Od 324 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i siedzenie

Lokalizacje portów

Map showing the routes to and from Latvia
Map showing the routes to and from Latvia

Do portu w Liepāja można łatwo dojechać autostradą A9 ze wschodu lub A11 z południa Łotwy, a także pociągiem – port znajduje się niecałe 30 minut pieszo od dworca kolejowego w Liepāja.

Port w Windawie jest położony w starej części miasta nad rzeką o tej samej nazwie, niecały kilometr od centrum. Do portu można łatwo dojechać samochodem (autostrada E22) i autobusami międzymiastowymi (dworzec autobusowy w Windawie znajduje się zaledwie 7 minut spacerem od portu).

Wybrane cele podróży

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Łotwy

Od 324 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i siedzenie

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.