Jurmała

W Jurmale życie to plaża!

 

Jurmała, położona nieopodal Rygi (stolicy), jest jedynym oficjalnym kurortem Łotwy, którego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wybrzeże”. Znana jest z leczniczej borowiny, wód mineralnych, lasów i 25 km piasku. Po ciężkim dniu na plaży, odwiedź miasto, aby cieszyć się jedzeniem i piciem...

 

Jurmała – cel podróży dla wtajemniczonych i uzdrowisko od XVIII wieku – oferuje to, co najlepsze na wsi, w mieście i na wybrzeżu. Miasto charakteryzuje się kilometrami białych kwarcytowych piasków i bujnymi lasami, zapewniając naturalnie regenerujące otoczenie, które dobrze zrobi Twojej duszy. Dodaj do tego świeże i zdrowe powietrze unoszone przez bałtycką bryzę, a masz wszystko, czego potrzeba do ożywczego wypoczynku. 

 

Siedem kąpielisk Jurmały otoczonych lasami brzozowo-sosnowymi odznaczonych jest Błękitną Flagą. Wiosną i jesienią na plażach można spotkać poszukiwaczy skarbów, przeczesujących plażę w poszukiwaniu bursztynu.

 

Jak łatwo zgadnąć, w Jurmale nie brakuje uzdrowisk i hoteli spa, a wiele z nich jest otwartych dla rodzin. Sercem i duszą Jurmały jest ulica Jomas iela. Ten deptak pełen jest drewnianych domków i secesyjnych budynków, w których mieszczą się kawiarnie, restauracje i sklepy. Jest to idealne miejsce, aby usiąść i obserwować świat, próbując tradycyjnych lokalnych potraw i piwa.

 

W Jurmale zachowało się ponad 400 przykładów historycznej architektury drewnianej. Jeden z najpiękniejszych znajdziesz na Jūras iela, popularnej wśród turystów trasie spacerowej. Mniej znany, ale równie interesujący jest skansen, w którym można cofnąć się w czasie do tradycyjnej wioski rybackiej, spróbować swoich sił w robieniu powrozów i obejrzeć łodzie rybackie z XIX i XX wieku. Następnie można udać się do Parku Przyrody Ragakāpa i odbyć spacer po uformowanej przez wiatr wydmie, poświęcając czas na podziwianie krajobrazu z platform widokowych i ekoszlaku.

 

Co niezwykłe, Jurmała ma własny park leśny w samym mieście: Dzintari to chronione siedlisko z trzema różnymi placami zabaw, wieżą obserwacyjną, ścieżkami spacerowymi i rolkowymi, skateparkiem i boiskiem do streetballa. W zimie można tu nawet spróbować jazdy na nartach biegowych.  

 

A jeśli lepiej czujesz się w wodzie, z pewnością ucieszy Cię fakt, że w Jurmale znajduje się jeden z największych parków wodnych w Europie Północnej. W Aquaparku Livu każdy znajdzie coś dla siebie: od małych dzieci, które lubią się pluskać, przez poszukiwaczy wrażeń, którzy uwielbiają przejażdżki o nazwie „Kamikaze”, aż po dorosłych, którzy lubią bardziej spokojną hydroterapię!

 

Latem co pół godziny kursuje pociąg z Jurmały do Rygi. Podróż trwa 30 minut.

W Jurmale życie to plaża!

 

Jurmała, położona nieopodal Rygi (stolicy), jest jedynym oficjalnym kurortem Łotwy, którego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wybrzeże”. Znana jest z leczniczej borowiny, wód mineralnych, lasów i 25 km piasku. Po ciężkim dniu na plaży...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Łotwy

Od 445 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i siedzenie

Obraz miejsca zakwaterowania

SemaraH Hotel Lielupe SPA & Conferences

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Jurmala Spa & Conference Center

Obraz miejsca zakwaterowania

Rixwell Collection Seaside Hotel Jurmala

Obraz miejsca zakwaterowania

MaMa Boutique Hotel & Restaurant

Obraz miejsca zakwaterowania

Black Pearl Apartments

Obraz miejsca zakwaterowania

KURSHI Hotel & SPA

Obraz miejsca zakwaterowania

Valensija M

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Łotwy

Od 445 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i siedzenie

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.