Derry ~ Londonderry

Odkryj ciekawe miejsca w Derry ~ Londonderry!

 

Pokochasz to miejsce od pierwszego wejrzenia! A jeżeli masz już za sobą wizytę, to doskonale wiesz, co odróżnia Derry ~ Londonderry od innych brytyjskich miast: ludzie.

 

Miasto znajduje się trochę na uboczu, ale przejażdżka z Belfastu i Dublina oferuje przepiękne widoki (tylko się nie śpiesz – korzystaj z uroków urlopu z samochodem). Niechętnie opowiadamy o mieście, ponieważ chcielibyśmy zachować je tylko dla siebie. Wiemy, że je pokochasz. Jest małe i kompaktowe, ale oferuje wszystko to, co możesz spotkać w dużych miastach. Nie będziesz tu się nudzić!

 

Miłośnicy historii i kultury będą mieć wyśmienitą zabawę – za każdym rogiem kryje się ciekawa opowieść. Każdego dnia można wybrać się na inną wycieczkę. Jedne z najpopularniejszych wycieczek dotyczą „Derry Girls” – uwielbianych mieszkanek miasta, które zdobyły światowy rozgłos dzięki serialowi stacji Channel 4. Inne z kolei odnoszą się do odkrywania dramatycznej historii, która sprawiła, że miasteczko to jest dzisiaj „LegenDarrne” – a wszystko to opowiadane jest przez barwne postacie władające niesamowitym lokalnym akcentem i znające miasto na wylot.

 

W 2013 roku miasteczko otrzymało pierwszy w historii Wielkiej Brytanii tytuł City of Culture (Miasto Kultury). Derry (Londonderry) posiada sztukę w genach. Przyjezdnych przyciągają słynne, znajdujące się na każdym kroku murale. Za dnia można spokojnie spacerować wzdłuż murów miasta, zaś wieczorem zrelaksować się w centrum teatralnym i konferencyjnym Millennium Forum, posiadającym bogatą ofertę spektakli, od komedii aż po pantomimę.

 

W Derry (Londonderry) bardziej niż gdziekolwiek indziej scena kulturowa jest otwarta i wykorzystywana przez wszystkich. Można się o tym przekonać każdego października, kiedy to miasteczko staje się światową stolicą Halloween. Straszne to, ale prawdziwe! Wtedy wszyscy biorą udział w niesamowitym spektaklu.

 

Ulice i centra handlowe pełne są wielkich marek, lecz gdy szukasz czegoś innego, ze swoją ofertą pojawia się Independent Derry (Niezależne Derry)! To organizacja promująca lokalnych producentów i dostawców oraz oferująca kupującym nagrody i zniżki – kliknij link i pobierz aplikację, zanim wyruszysz w podróż.

 

Mówiąc o niezależności, warto wspomnieć, że miasto jest domem kreatywnej i przepysznej kuchni. Można tu znaleźć posiłek na każdą kieszeń i każde podniebienie, od obiadów rodzinnych, poprzez romantyczne kolacje i jedzenie uliczne, kończąc na wyrobach rzemieślniczych, które można zabrać do domu. Irlandia Północna słynie z wysokojakościowego, świeżego jedzenia, a miasto znajduje się w epicentrum sceny kulinarnej. Usytuowane jest między polami a miejscami połowów, dzięki czemu może codziennie oferować świeże posiłki.

 

Derry ~ Londonderry jest idealną bazą wypadową do odkrywania północno-zachodniej części wyspy. Kierując się na wschód, malowniczą trasą północnego wybrzeża, można dotrzeć do słynnej na całym świecie Grobli Olbrzyma, a także wziąć udział w kilku nadmorskich atrakcjach: w Portrush spróbować poke (miejscowa nazwa lodów w różku) lub zagrać w golfa w słynnym Royal Portrush, w którym odbędą się 148 Otwarte Mistrzostwa. Wybierając z kolei kierunek zachodni, można się znaleźć na dobrej drodze na trasę Wild Atlantic Way.

 

Biorąc pod uwagę powyższe atrakcje, wizyta w Derry ~ Londonderry może być początkiem niesamowitej wycieczki! Wybierz rejs do Belfastu lub Dublina, aby rozpocząć urlop z samochodem.

Odkryj ciekawe miejsca w Derry ~ Londonderry!

 

Pokochasz to miejsce od pierwszego wejrzenia! A jeżeli masz już za sobą wizytę, to doskonale wiesz, co odróżnia Derry ~ Londonderry od innych brytyjskich miast: ludzie.

 

Miasto znajduje się trochę na...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Irlandii

Od 700zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

City Hotel Derry

Obraz miejsca zakwaterowania

Maldron Hotel Derry

Obraz miejsca zakwaterowania

22 The Square

Obraz miejsca zakwaterowania

Da Vinci's Hotel Derry

Obraz miejsca zakwaterowania

The Lawrence

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Irlandii

Od 700zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.