Cork

Witamy w Cork!

 

Cork, leżące we wschodniej części największego irlandzkiego hrabstwa, jest drugim co do wielkości miastem Irlandii oraz morską przystanią przyciągającą turystów z całego świata od tak dawna, że trudno ustalić, od kiedy. Miasto ma iście międzynarodowy charakter, oczywiście z nieodłącznym irlandzkim akcentem! Hrabstwo Cork posiada linię brzegową o długości 1000 km, obejmującą zarówno trasę Wild Atlantic Way, jak i Starożytny Wschód Irlandii. Niezależnie od tego, w którą stronę pojedziesz, czeka na Ciebie wiele miejsc do zobaczenia i wiele rzeczy do zrobienia…

 

Uznawane za irlandzką stolicę żywności Cork słynie ze swoich targów, z których najbardziej znany jest Targ Angielski. Rick Stein ocenia go jako najlepszy w swojej klasie w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ten osobliwy targ znajduje się w samym sercu miasta i jest oazą świeżych produktów i znakomitym miejscem na śniadanie lub obiad. Oczywiście istnieją też inne targi: Coal Quay, Douglas Farmers’, targ w Mahon Point. Wszystkie oferują niezwykle świeże owoce i warzywa oraz wykwintne rarytasy. Smakosze będą wniebowzięci.

 

Jeśli szukasz czegoś z innej beczki, koniecznie udaj się na pchli targ Mother Jones, który jest skarbnicą starych ubrań, mebli, książek, artykułów gospodarstwa domowego i rękodzieła. Znajdziesz na nim też muzykę i szeroko pojętą rozrywkę.

 

Cork najlepiej zwiedzać pieszo lub na wypożyczonym rowerze miejskim. Na południe od rzeki znajduje się fort Elizabeth, gdzie można spacerować po murach i podziwiać wielkie armaty, a z bastionów ujrzeć imponujące widoki na miasto.  Nieco na zachód od miasta mieści się muzeum Cork Gaol, XIX-wieczne więzienie wyglądem przypominające zamek. Znajdujące się tam realistyczne figury woskowe i oferowane pokazy audiowizualne wskrzeszają historię społeczną i styl życia tamtych czasów. Doświadczenie to jest wysoko oceniane przez odwiedzających różnej narodowości i w różnym wieku.  

 

Wyjątkowo zadowolone z wycieczki do Cork będą dzieci. Miasto i okolice oferują wiele miejsc do odkrycia. Niedaleko znajduje się park dzikich zwierząt Fota Island Wildlife Park, którym dzieci będą ZACHWYCONE. To jedna z najlepiej ocenianych rodzinnych atrakcji w Irlandii, lider w zakresie ochrony zwierząt i dzikiej przyrody. Do niektórych zwierzaków można nawet podejść. Mają one do dyspozycji około 40 hektarów wolnego terenu.

 

Ledwie 20 minut jazdy dzieli Cork od słynnego zamku w Blarney i jego ogrodów. To jeden z najwspanialszych irlandzkich zamków i obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Zamek uznawany jest za jeden z największych skarbów Irlandii, i to nie tylko z powodu obecnego tam Kamienia z Blarney, znanego również jako Kamień Elokwencji. Politycy z całego świata, słynni pisarze i gwiazdy filmowe ucałowały tenże kamień, więc musi on mieć w sobie coś magicznego!

 

Jadąc nieco dalej w kierunku wybrzeża atlantyckiego, można natrafić na urocze nadmorskie wioski i miasteczka – Kinsale to tylko jedno z nich. To świetne miejsce na spacer z kawą lub lodami. Polecamy zrobić tam dużo zdjęć! Z kolei poruszając się na południowy zachód od Cork, warto wejść na oferujący wspaniałe widoki prom samochodowy w Passage East, by znaleźć się w Cobh, ostatnim porcie, do którego zawinął Titanic w trakcie swojego pierwszego i ostatniego rejsu. Odwiedzając starą kasę biletową Titanic Experience, możemy poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.

Witamy w Cork!

 

Cork, leżące we wschodniej części największego irlandzkiego hrabstwa, jest drugim co do wielkości miastem Irlandii oraz morską przystanią przyciągającą turystów z całego świata od tak dawna, że trudno ustalić, od kiedy. Miasto ma iście międzynarodowy charakter...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Irlandii

Od 725zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

The Address Cork

Obraz miejsca zakwaterowania

Leonardo Hotel Cork

Obraz miejsca zakwaterowania

Clayton Hotel Cork City

Obraz miejsca zakwaterowania

Maldron Hotel Shandon Cork

Obraz miejsca zakwaterowania

The Kingsley

Obraz miejsca zakwaterowania

The Dean Cork

Obraz miejsca zakwaterowania

Destiny Student - Broga House Cork

Obraz miejsca zakwaterowania

Hayfield Manor

Obraz miejsca zakwaterowania

Imperial Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Creedons Traditional Welcome Accommodation

Obraz miejsca zakwaterowania

Ashley Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

The Metropole Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

The Montenotte Hotel

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Irlandii

Od 725zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.