Dolina Loary

Zachwyć się „ogrodem Francji”

 

Jeśli masz ochotę na urocze wakacje, zarezerwuj wycieczkę do Doliny Loary. Dzięki bajkowej scenerii, licznym zamkom i zachwycającym krajobrazom jest ona nazywana „ogrodem Francji”.

 

Orlean to jedno z najstarszych miast we Francji; jest ono zlokalizowane na brzegu Loary. Ma fascynującą historię związaną z bohaterką Francji, Joanną d'Arc w samym sercu miasta – słynna Dziewica Orleańska wyzwoliła miasto 8 maja 1429 r. Wybierz się na spacer po Orleanie i odkryj niezliczone wyrazy hołdu do słynnej świętej.  Maison de Jeanne d'Arc to odbudowany dom, w którym mieszkała; ożywia on historię kultowej bohaterki poprzez interaktywne doświadczenia i wystawy, w tym film animowany. Podróżuj trasą Joanny d'Arc, która prowadzi do Katedry Sainte-Croix, zachwycającej architekturą gotycką, zwłaszcza nocą wyglądającą wyjątkowo.

 

Muzea w okolicy, które warto odwiedzić, to Musée Historique et Archéologique de l’Orléanais (gdzie można podziwiać rzadką kolekcję galijsko-rzymskich posągów z brązu), Musée des Beaux-Arts (muzeum sztuk pięknych) oraz, dla fanów sztuki współczesnej, Centrum FRAC zwane „Les Turbulences!”. Musisz odwiedzić to miejsce, aby dowiedzieć się, dlaczego! Będąc w okolicy, odwiedź Hôtel Groslot, uroczy, renesansowy budynek, w którym znajduje się posąg Joanny d'Arc.

 

Zachwyci Cię oferta pysznych dań dostępnych w Dolinie Loary. Dodaj trochę przypraw do swojego posiłku – wiejski szafran, który zbiera się ręcznie jesienią. Czy wiesz, że aby wyprodukować zaledwie 1 kg szafranu, potrzebnych jest 150 000 kwiatów?

 

Jeśli lubisz pikantne potrawy, spróbuj fouace angevine. To mała wypiekana w piecu bułka z nadziewana grzybami, masłem, białą fasolą lub pasztetem. A dla tych, którzy lubią słodkości, polecamy spróbować Pralines de Montargis – grillowane migdały pokryte karmelem. Pychota!

 

To zaledwie 1 godzinę 30 minut od Paryża – Châteaux w Dolinie Loary obejmuje 280 kilometrów wspaniałych krajobrazów z 23 wspaniałymi châteaux do zwiedzania. Cofnij się do przeszłości, zwiedzając renesansowe domy i średniowieczne fortece; wybierz się na spacer po wspaniałych, jaskrawych ogrodach, które rozkwitają różnorodnymi kwiatami, rosną w nich też warzywa. A jeśli masz ochotę na coś bardziej romantycznego, odwiedź „ogród tysiąca róż” w Jardin de Roquelin i Les Chemins de la rose de Doué-­la-­Fontaine.

 

Istnieje wiele sposobów na odkrywanie majestatycznej Doliny Loary: spaceruj wzdłuż Grande Randonnée (długodystansowa ścieżka piesza), usiądź wygodnie i obserwuj świat w zaciszu pociągu lub wskocz na pokład łodzi i ciesz się relaksującym rejsem!

 

Na prawdziwie magiczne wakacje, które zostawią niezapomniane wspomnienia, spakuj rzeczy do samochodu i odkrywaj cuda Doliny Loary!

Zachwyć się „ogrodem Francji”

 

Jeśli masz ochotę na urocze wakacje, zarezerwuj wycieczkę do Doliny Loary. Dzięki bajkowej scenerii, licznym zamkom i zachwycającym krajobrazom jest ona nazywana „ogrodem Francji”.

 

Orlean to jedno z najstarszych miast we Francji; jest...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Bezpośredni rejs z Rosslare do Cherbourga

Wybierz się na wycieczkę do Francji

Od 779zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Bezpośredni rejs z Rosslare do Cherbourga

Wybierz się na wycieczkę do Francji

Od 779zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.