Bretania

Bez względu na to, czy uwielbiasz zwiedzać, delektować się dobrym jedzeniem, czy po prostu cieszyć się wolną chwilą, zarezerwuj podróż do Bretanii i zapomnij o wszystkim!

 

Bretania, znana jako Mała Brytania, to region znajdujący się na zachodzie Francji, który jest doskonałym miejscem na wycieczkę o każdej porze roku. Rozpościerające się między Kanałem La Manche i Atlantykiem wybrzeże Bretanii jest najdłuższą linią brzegową Francji, dzięki czemu możesz wybierać się na spacery, na wycieczki łodzią lub po prostu zamoczyć nogi.  

 

Na wybrzeżu Bretanii znajduje się najwięcej latarni morskich na świecie i są one otwarte dla turystów. Dotarcie na szczyt latarni Île Vierge w Plouguerneau wymaga pokonania dokładnie 365 schodów, ale wspinaczka jest warta wysiłku, ponieważ to najwyższa kamienna budowla tego typu na świecie. 

 

Poświęć trochę czasu na obserwację zwierząt, ponieważ wybrzeże Bretanii jest pełne ssaków morskich i ptaków. Wypatrz delfina butlonosego lub fokę szarą, odpoczywającą w swojej ulubionej pozycji „na banana”, czyli z uniesioną głową i uniesionym ogonem, lub przywołaj delikatnie maskonura zwanego „papugą morską” ze względu na jaskrawy dziób. 

 

Otrzep stopy z piasku i załóż buty trekkingowe – Bretania jest pełna szlaków turystycznych. Jeśli lubisz wędrówki po lasach, koniecznie musisz odwiedzić urokliwy las Brocéliande lub udać się dalej do regionu jeziora Maggiore i zwiedzić jeden z najpiękniejszych parków przyrody.

 

Wybierz się w podróż w czasie dzięki fascynującej kulturze i dziedzictwu, które Bretania ma do zaoferowania. Zapomnij się na ulicach wielowiekowych miast, podejmij wyzwanie gry w „escape room” w średniowiecznej fortecy lub tańcz do świtu przy dźwiękach dud. Bretania to region pełen legend i tradycji, które musisz poznać!

 

Miłośnicy znakomitego jedzenia będą zachwyceni, ponieważ kuchnia Bretanii jest pełna smaków, zarówno z mórz, jak i lądu. Skosztuj świeżych przegrzebków królewskich lub rozsmakuj się w naleśnikach z polewą ze słonego karmelu. Nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie niż udanie się w trasę po degustacji tych wszystkich wspaniałych dań!

 

Niezależnie od swojego stylu życia w Brytanii znajdziesz coś dla siebie – zapierające dech w piersi wybrzeże, przyrodę i przepyszne jedzenie. Ucieknij od wszystkiego, podróżując do Bretanii.

Bez względu na to, czy uwielbiasz zwiedzać, delektować się dobrym jedzeniem, czy po prostu cieszyć się wolną chwilą, zarezerwuj podróż do Bretanii i zapomnij o wszystkim!

 

Bretania, znana jako Mała Brytania, to region znajdujący się na zachodzie Francji, który...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Bezpośredni rejs z Rosslare do Cherbourga

Wybierz się na wycieczkę do Francji

Od 1154 zł w jedną stronę, samochód i kierowca

Bezpośredni rejs z Rosslare do Cherbourga

Wybierz się na wycieczkę do Francji

Od 1154 zł w jedną stronę, samochód i kierowca

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.