Jakie są koszty połączeń z telefonu komórkowego na pokładzie?

Podczas pobytu na morzu można korzystać z telefonu komórkowego do wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości i transmisji danych.

 

Należy jednak pamiętać, że sieć komórkowa jest obsługiwana przez Telenor Maritime i że koszty odbierania i wykonywania połączeń, transmisji danych oraz wysyłania i odbierania SMS-ów będą wyższe niż na lądzie.

 

Stena Line nie ma wpływu na koszty, którymi jest obciążany użytkownik – nie są one ustalane przez Stena Line, lecz przez operatora sieci komórkowej. Jeśli Twój telefon połączy się z siecią Telenor Maritime, otrzymasz SMS z informacją, że jesteś teraz w sieci Telenor Maritime i że opłaty za połączenia są naliczane według stawek międzynarodowych, które są znacznie wyższe. Szczegóły na ten temat możesz uzyskać u swojego operatora.

 

Opłaty roamingowe w krajach UE przestały obowiązywać 15 czerwca 2017 r., jednak unijne przepisy dotyczące roamingu dotyczą tylko naziemnych sieci komórkowych. Limit cenowy narzucony przez UE nie dotyczy korzystania z telefonu komórkowego na pokładzie statku za pośrednictwem połączenia satelitarnego promu, dlatego opłaty ustalone przez dostawcę sieci mogą być wysokie.