Port w Dublinie

Terminal 2, Alexandra Rd, Dublin Port, Dublin, D01 WD28, Irlandia
Terminal 2, Alexandra Rd, Dublin Port, Dublin, D01 WD28, Irlandia

Port w Dublinie to obiekt wybudowany specjalnie do obsługi promów Stena Line typu Superferry. Terminal promów Stena Line w Dublinie znajduje się 6 km (4 mile) na wschód od centrum Dublina. Dzięki bogatemu oznakowaniu na wszystkich głównych drogach prowadzących do portu kierowcy uzyskują jasne wskazówki.

Godziny pracy

poniedziałek - niedziela: 05:30 - 02:30

Bilety i rezerwacje

Icon
Title
Bilety i rezerwacje

Toalety

Icon
Title
Toalety

przewijak dla niemowląt

Icon
Title
przewijak dla niemowląt

Salon dla pasażerów

Icon
Title
Salon dla pasażerów

Automaty sprzedające

Icon
Title
Automaty sprzedające

Wi-Fi

Icon
Title
Bezpłatne Wi-Fi

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

Icon
Title
Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

Parking krótkoterminowy (płatny)

Icon
Title
Parking krótkoterminowy (płatny)

Parking długoterminowy (płatny)

Icon
Title
Parking długoterminowy (płatny)

Strefa dla wysiadających

Icon
Title
Strefa dla wysiadających

Toalety dla osób z niepełnosprawnością

Icon
Title
Toalety dla osób z niepełnosprawnością

Lokalizacja

Współrzędne GPS: 53.349866, -6.196624

 

Adres:Terminal 2, Alexandra Rd, Dublin Port, Dublin, D01 WD28, Irlandia.

 

Terminal promów Stena Line w Dublinie znajduje się 6 km (4 mile) na wschód od centrum Dublina. Dzięki bogatemu oznakowaniu na wszystkich głównych drogach prowadzących do portu kierowcy uzyskują jasne wskazówki.

 

W porcie znajduje się 30 miejsc parkingowych:

• Opłata za parkowanie krótkoterminowe: 2 € za godzinę (opłata minimalna 1 €)

• Dzienna opłata parkingowa: 9 € za 24 godziny (lub niepełny dzień)

• Opłata za parkowanie długoterminowe: 50 € za 7 dni

 

Parking krótkoterminowy znajduje się przed terminalem. Bilety można kupić w automacie parkingowym, który obsługuje płatności kartą kredytową/debetową oraz monetami, ale nie przyjmuje banknotów. Pamiętaj, aby wykupić bilet na całą długość postoju. Ważny bilet parkingowy należy umieścić za przednią szybą – w przeciwnym razie na koła samochodu może zostać założona blokada. Zdjęcie blokady kosztuje 80,00 €. Automat przyjmuje tylko walutę euro. W przypadku zgubienia biletu obowiązuje pełna opłata tygodniowa.

 

Opłata za przejazd autostradą M50

M50 jest drogą płatną, bez barierek. Oznacza to, że kamery umieszczone na autostradzie M50 między zjazdami nr 6 i 7 skanują numer rejestracyjny i na tej podstawie na właściciela samochodu nakładana jest opłata.

Płacenie za podróż autostradą M50 jest łatwe  – trzeba pobrać aplikację M50 Quick Pay na telefon z systemem Android lub Apple albo wejść na stronę eFlow.ie i zapłacić online.

Kierowca musi zapłacić za przejazd autostradą M50 do godziny 20:00 następnego dnia. W przeciwnym razie właściciel samochodu otrzyma karę.

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z portem w Dublinie.

 

Przystanek tramwajowy Luas Red Line znajduje się w lokalizacji „The Point”, która leży naprzeciwko wejścia do portu Dublin, ale na nogach przejście tego dystansu zajmie 40 minut (3,2 km) od terminalu promowego Stena Line. Dostępne są taksówki.

Połączenie autobusowe z Terminalu 2 Stena Line do/z centrum Dublina 

 

Połączenie kursuje codziennie z/do Georges Quay, Dublin 2.

(Przystanek autobusowy 135111 na Georges Quay – po przeciwnej stronie rzeki od The Custom House i w pobliżu stacji DART Tara Street). Wyświetl lokalizację przystanku autobusowego

 

Ze Stena LineZ centrum Dublina
OdjazdyOdjazdy
06:1506:45
13:0013:30
18:4519:15
00:1000:40
Cena: 3 GBP/3 EUR za osobę w jedną stronę* (niemowlęta do lat 3 BEZPŁATNIE)

 

Uwaga:

  • Bilety można kupić z wyprzedzeniem podczas rezerwacji przez internet na stronie stenaline.ie lub stenaline.co.uk albo w centrach podróży w Holyhead i Dublinie lub w punkcie Guest Services na pokładzie
  • Możesz również kupić bilet przez internet na stronie nolancoaches.palisis.com
  • * Taryfa wynosi 3 GBP przy zakupie na stronie stenaline.co.uk, w centrum podróży w Holyhead lub w naszym punkcie Guest Services na pokładzie i 3 EUR przy zakupie na stronie stenaline.ie, na pokładzie autobusu (płatność tylko kartą) lub w centrum podróży w Dublinie.

W Dublinie znajduje się wiele postojów taksówek, w tym jeden przy terminalu promowym Stena Line, gdzie można zawołać taksówkę. Dostępne są też usługi online, takie jak Uber, Free Now i Bolt, jak również liczne usługi telefoniczne, takie jak Dublin Dial a Cab (+353 1 80 80 800) lub NCR (+353 1 67 72 222).

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.