Oksford

Jeżeli od dawna marzy Ci się wizyta w Oksfordzie, nareszcie masz okazję!

 

Żeby pojechać do Oksfordu, nie trzeba być geniuszem – wystarczy inteligentnie podróżować! Osoby, które znają Oksford, uważają to miasto za idealne miejsce na weekendowy wyjazd, tylko starają się tego nie rozgłaszać! My jednak nie chcemy, żeby coś Cię ominęło, dlatego zdecydowanie polecamy to miasto – jest skromne, a równocześnie wyjątkowo gościnne…

 

Nie trzeba być intelektualistą, żeby zainteresować się historią jednego z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie. To najstarszy uniwersytet na terenie angielskiego obszaru językowego, a obecnie także globalny ośrodek naukowy i badawczy. Więcej dowiesz się podczas pieszych wycieczek prowadzonych przez studentów, którzy jak nikt inny znają ten prestiżowy kampus.

 

Oksford to jedno z niewielu miejsc, gdzie można popływać barką płaskodenną. Wypożycz taką łódź i spłyń rzeką Cherwell – to wspaniała atrakcja na słoneczne popołudnie, a przy tym dobra okazja, by zorganizować piknik.

 

Jeżeli w Twojej rodzinie są fani Harry’ego Pottera, na pewno zrobią na nich wrażenie miejsca, w których kręcono fragmenty pierwszych filmów. Jednym z nich jest biblioteka Bodleian Library – budynek Divinity School o gotyckim sklepieniu posłużył za skrzydło szpitalne Hogwartu, a po czytelni Duke Humfrey’s Library Harry przechadzał się w pelerynie niewidce. W New College Cloisters rośnie potężny dąb, przy którym Szalonooki Moody zamienił Malfoya we fretkę. Wiele scen do filmu nakręcono także w Christ Church College.

 

Mieszkańcy nazywają Oksford „Miastem Tóg” ze względu na dużą liczbę osób, które ukończyły ten prestiżowy uniwersytet na przestrzeni wieków. To miasto wypełnione historią i nauką, o zachwycającej, typowo angielskiej atmosferze. W Oksfordzie znajdują się najstarsze ogrody botaniczne w Wielkiej Brytanii, w których rośnie ponad 7000 gatunków roślin.

 

Można zwiedzić miasto w kilka dni, ale warto zostać dłużej, by poznać także okolicę. Magazyn „The Times” uznał Jericho za jedno z najbardziej stylowych miejsc do życia w całej Wielkiej Brytanii. I trudno się temu dziwić – ten niewielki obszar na przedmieściach jest pełen kolorowych kawiarni, stylowych barów i osobliwych niezależnych sklepików. Warto zboczyć z utartego turystycznego szlaku, aby tu zajrzeć! 

 

Oksford leży między dwoma obszarami naturalnymi o wyjątkowych walorach estetycznych (Areas of Outstanding Natural Beauty): Cotswolds i Chiltern Hills. Spakuj wygodne buty, weź samochód i pojedź zwiedzać te tereny – na pewno nie pożałujesz!  

 

Cotswolds to obszar ponad 2000 kilometrów kwadratowych, na którym znajdują się nie tylko malownicze wiejskie domki, ale także rozległe tereny wiejskie oraz ponad 4800 km ścieżek pieszych i szlaków konnych przecinających wielohektarowe lasy i dzikie łąki. W tej okolicy produkowane są wyśmienite sery, mięsa i napoje, które znajdziesz w menu różnych restauracji, pubów i zajazdów rozsianych po całym regionie.

 

Oksford to namiastka raju – wybierz się tam i sprawdź to na własne oczy! 

Jeżeli od dawna marzy Ci się wizyta w Oksfordzie, nareszcie masz okazję!

 

Żeby pojechać do Oksfordu, nie trzeba być geniuszem – wystarczy inteligentnie podróżować! Osoby, które znają Oksford, uważają to miasto za idealne miejsce na weekendowy wyjazd, tylko starają...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii

Od 725zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

The Randolph Hotel, by Graduate Hotels

Obraz miejsca zakwaterowania

Your Oxford Stay

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii

Od 725zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.