Norwich

Prawdziwa perła – miasto w otoczeniu wiejskiego krajobrazu!

 

Norwich to prawdziwa perła w północno-wschodniej części Anglii Wschodniej, choć wiele osób wcale nie uznałoby go za miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednak naszym zdaniem jest naprawdę niezwykłe, mile Cię zaskoczy i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Norwich to jedyne miasto w Wielkiej Brytanii, które posiada własny park narodowy – ponad 100 hektarów terenu, które możesz zwiedzać całkowicie BEZPŁATNIE. Park Whitlingham Country to brama do Norfolk Broads i ulubione miejsce spacerowiczów, rowerzystów, rodzin oraz ornitologów. Jeśli szukasz bardziej emocjonujących wrażeń, możesz zdecydować się na żeglowanie, windsurfing lub kajak albo pozostać na suchym lądzie i spróbować swoich sił w łucznictwie lub bushcrafcie.

 

Miasto najlepiej odkrywać pieszo, więc weź ze sobą wygodne buty. Wprawdzie wszystko jest blisko siebie, ale rzeczy wartych zobaczenia jest mnóstwo. W Norwich są aż dwie katedry: katedra Norwich ze słynną 96-metrową iglicą oraz katedra św. Jana Chrzciciela, w pobliżu której znajduje się przepiękny ogród Plantation Garden – kolejna ukryta perła!

 

Będąc w dzielnicy katedr, warto przejść się krętą brukowaną uliczką Elm Hill, na której zachowało się więcej średniowiecznych budynków niż w londyńskim City. Na pewno zechcesz tam zrobić mnóstwo zdjęć! Britons Arms to jedyny budynek, który przetrwał pożar w 1537 roku, ale ulica została odbudowana i pozostała w większości nienaruszona aż do dziś. W tych dziwnych budynkach z czasów Tudorów znajdziesz jedne z najbardziej nietypowych niezależnych sklepów w mieście.

 

W sercu Norwich, tuż u bram Norwich Lanes, znajduje się Guildhall – największy średniowieczny ratusz w Anglii. Ta mała część świata słynie z tego, że „zamienia obcych sobie ludzi w przyjaciół” i już od XIV wieku przyciąga różnego rodzaju indywidualistów i twórców z różnych krajów. Trudno się temu dziwić – panuje tu wyjątkowy urok i kultura oparta na silnym poczuciu wspólnoty.  Obok sklepów, które są w tym miejscu od zawsze, znajduje się tu także dom towarowy Jarrold’s – prawdziwa lokalna instytucja. Z kolei w XIV-wiecznym domu kupieckim działa kino.

 

W Norwich bogactwo historyczne spotyka się z tym, co tu i teraz – jako ośrodek artystyczny miasto nieustannie przyciąga rzemieślników i twórców, stając się domem innowacyjnych projektantów, jak i eksperymentujących restauratorów. Rynek Norwich Market to jeden z największych i najstarszych brytyjskich targów na świeżym powietrzu. Znajdziesz tu dosłownie wszystko, od rzeczy niezbędnych na piknik po lokalne rzemiosło, które idealnie nadaje się na prezent.  

 

Jeżeli lubisz odwiedzać miejsca, w których kręcono filmy, na pewno ucieszy Cię fakt, że Norwich odegrało rolę w wielu książkach, filmach i produkcjach telewizyjnych. Najnowsze z nich to między innymi filmy „Na ringu z rodziną” i „Avengers: czas Ultrona”.

 

Jeśli należysz do fanów piłki nożnej, bez wątpienia znasz już Norwich City FC, czyli the Canaries! Ta pierwszoligowa drużyna wyprzedaje wszystkie bilety na stadion Carrow Road podczas większości meczów z gigantami takimi jak Manchester United, Liverpool i Arsenal. Jeżeli nie uda Ci się dostać na mecz, zostaje jeszcze zwiedzanie – widzimy się w sali trofeów!

Prawdziwa perła – miasto w otoczeniu wiejskiego krajobrazu!

 

Norwich to prawdziwa perła w północno-wschodniej części Anglii Wschodniej, choć wiele osób wcale nie uznałoby go za miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednak naszym zdaniem jest naprawdę niezwykłe, mile Cię zaskoczy...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii

Od 725zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Belmonte

Obraz miejsca zakwaterowania

Riverside Hotel Bed and Breakfast

Obraz miejsca zakwaterowania

Namaste Palace Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Holiday Inn Norwich City, an IHG Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Marlborough Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Station Hotel

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii

Od 725zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.