Gdynia

Gdynia – genialne miejsce!

 

W Gdyni znajdziesz wszystko: białe, piaszczyste plaże, malownicze wybrzeże oraz efektowną, modernistyczną architekturę. To także miasto, w którym można świetnie zjeść, napić się i potańczyć. Osobom, które przyjeżdżają do Polski pierwszy raz, Gdynia daje przedsmak tego, co ten kraj ma do zaoferowania. To doskonałe miejsce, aby rozpocząć lub zakończyć podróż po Polsce.

 

Gdynia jest położona najbardziej na północ ze wszystkich trzech miast Trójmiasta, w skład którego wchodzi również Sopot i Gdańsk. To także jedno z najmłodszych polskich miast – jeszcze niespełna 100 lat temu Gdynia była małą rybacką wioską. Miasto w obecnym kształcie powstało w większości po II wojnie światowej według awangardowej koncepcji „miasta z morza”, opracowanej przez czołowych architektów i urbanistów. To jedno z nielicznych miast, których centrum jest zaprojektowane i zrealizowane w stylu modernistycznym. Jeśli jesteś fanem architektury, na pewno to docenisz!

 

Najlepszym sposobem, aby poczuć atmosferę miasta jest spacer szlakiem morskich tradycji tego miasta. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się Szlak Legendy Morskiej Gdyni, podczas którego można odkryć zabytki liczące nawet 300 lat. W porcie zacumowany jest niszczyciel ORP Błyskawica, który jest najstarszym zachowanym okrętem tego typu na świecie. Można także zwiedzić piękny polski żaglowiec Dar Pomorza, zbudowany w 1909 roku. W Gdyni odbywa się także co roku festiwal filmowy, z powodu którego miasto jest nazywane „polskim Cannes”. Jeśli zaplanujesz swoją podróż w odpowiednim terminie, masz szansę spotkać gwiazdy kina!

 

Jednak największym wydarzeniem w Gdyni jest doroczne Święto Morza, które odbywa się w czerwcu. Można wtedy wybrać się w rejs po Zatoce Gdańskiej, zobaczyć nocną paradę jachtów, pokazy statków, wystawy i koncerty. To naprawdę robi wrażenie!

 

Gdynia to także doskonałe miejsce dla rodzin i wielbicieli przyrody. Warto odwiedzić nadmorski rezerwat przyrody, Kępę Redłowską, i klif Orłowski, gdzie możesz wybrać się na spacer lub trekking. Jeśli podróżujesz z dziećmi, odwiedź Leśny Ogród Botaniczny Marszewo, który proponuje atrakcyjne zajęcia edukacyjne i rozbudza zainteresowanie ekologią.

 

Na miejskiej plaży znajduje się plac zabaw. Z nadmorskich kawiarni i restauracji można podziwiać widoki na Morze Bałtyckie. Można również wybrać się na spacer po uroczym molo i promenadzie. Jeśli oprócz wysiłku fizycznego, lubisz także wysiłek intelektualny, wybierz się do Centrum Nauki Experyment i Gdyńskiego Akwarium – dzieci będą zachwycone!

 

Aby zobaczyć najpiękniejszy widok na miasto, warto wspiąć się na strome wzgórze Kamiennej Góry.    

 

Przez port w Gdyni wielu Polaków wyjeżdżało z kraju. Muzeum Emigracji w Gdyni przedstawia szlaki, które przemierzali emigranci z Polski i pokazuje, jaką rolę odegrali na świecie.  

 

Gdynia to miasto, które podobnie jak cała Polska, słynie ze swojej gościnności. Jeśli chcesz poznać prawdziwą lokalną kuchnię, sprawdź Szlak Kulinarny Centrum Gdyni. Restauracje na szlaku prowadzone są przez ludzi z pasją do gotowania, dzięki którym poznasz to, co najlepsze w lokalnej kuchni.

Gdynia – genialne miejsce!

 

W Gdyni znajdziesz wszystko: białe, piaszczyste plaże, malownicze wybrzeże oraz efektowną, modernistyczną architekturę. To także miasto, w którym można świetnie zjeść, napić się i potańczyć. Osobom, które przyjeżdżają do Polski pierwszy raz, Gdynia daje przedsmak...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Polski

Od 399zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obraz miejsca zakwaterowania

Mercure Gdynia Centrum

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Gdynia Boutique

Obraz miejsca zakwaterowania

Sea Premium Apartments - Destigo Hotels

Obraz miejsca zakwaterowania

Hotel Gdynia Boutique

Obraz miejsca zakwaterowania

Apartamenty Pomorski Park Technologiczny

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Polski

Od 399zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.