Zwiedzanie Polski promem – zacznij podróż!

Jedyne takie miejsce!

 

Polska to piękny kraj z licznymi miastami i różnorodnym krajobrazem. To także jedno z najbardziej gościnnych i przyjaznych miejsc w Europie. Gdy wyruszysz w rejs z Karlskrony w Szwecji, Gdynia będzie Twoim pierwszym przystankiem na trasie niezwykłej podróży…

 

Polska słynie z malowniczych tras. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż samochodem czy pieszą wędrówkę, masz przed sobą setki kilometrów wybrzeża do odkrycia, w tym jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Latem Gdynia cieszy się popularnością wśród turystów, którzy przybywają tu ze względu na najlepsze plaże w kraju.

 

Choć niektórym wydaje się, że Polska jest raczej krajem płaskim, na jej terytorium znajduje się sporo terenów górzystych, w tym wchodzące w skład Karpat Tatry, a także Sudety, Bieszczady i Góry Świętokrzyskie. Najbardziej znane są Tatry, położone na pograniczu Polski i Słowacji, których najwyższym szczytem jest Gerlach. U podnóża gór znajduje się Zakopane, które jest najpopularniejszym górskim kurortem. Latem przyjeżdżają tu amatorzy pieszych wycieczek i wspinaczki, a zimą – narciarze i snowboardziści. Kolejką linową można wjechać na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Zakopane słynie także z wyjątkowej architektury – uroczych drewnianych górskich domów zbudowanych w większości pod koniec ubiegłego stulecia – i niezwykłej kuchni z daniami regionalnymi, których trzeba spróbować.

 

Być może zaskoczy Cię fakt, że w Polsce znajduje się jedyna pustynia w Europie Środkowej. Położona między Krakowem i Katowicami Pustynia Błędowska jest czasem nazywana polską Saharą. Możesz tam pospacerować, wybrać się na konną przejażdżkę lub po prostu zrobić kilka zdjęć. Są tam ścieżki edukacyjne, miejsca piknikowe i wieże obserwacyjne, z których roztaczają się piękne widoki.

 

W Polsce znajduje się aż 16 miejsc wpisanych na listę do światowego dziedzictwa, między innymi w Krakowie, Warszawie, Wieliczce i Białowieży. Wiele osób odwiedza także muzeum i miejsce pamięci Auschwitz-Birkenau, które jest interesujące dla historyków oraz wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć powojenną Europę i świat. 

 

W Polsce znajduje się także jeden z największych zamków na świecie – Malbork, który jest położony niedaleko Gdańska i również został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

W czasie wycieczki po Polsce możesz odkryć wiele wspaniałych polskich miast o pięknej architekturze i tętniących życiem rynkach. Każde z nich pokazuje inne oblicze Polski. Warszawa jest dziś prężną metropolią, w której polska kultura łączy się z globalnymi wpływami, czerpiąc z nich to, co najlepsze. Choć to największe miasto w Polsce, Stare Miasto z zamkiem i kościołami urzeka spokojną atmosferą.

 

Amatorzy dobrego jedzenia na pewno docenią polską kuchnię – domowe jedzenie ze sporą dawką kalorii! Tradycyjne polskie specjały są sycące i mięsne. Są to pierogi, bigos, kiełbasa, wędzony ser – oscypek oraz pączki. Ceny w restauracjach, sklepach i hotelach nie są wygórowane. Nie musisz liczyć każdej złotówki! 

Jedyne takie miejsce!

 

Polska to piękny kraj z licznymi miastami i różnorodnym krajobrazem. To także jedno z najbardziej gościnnych i przyjaznych miejsc w Europie. Gdy wyruszysz w rejs z Karlskrony w Szwecji, Gdynia będzie Twoim pierwszym przystankiem na trasie...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Polski

Od 399zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Lokalizacje portów

Map showing the routes to and from Poland

Port Stena Line w Gdyni znajduje się w północnej Polsce, około 40 km na zachód od Gdańska. Do portu łatwo dojechać drogą ekspresową S6, a także transportem publicznym.

 

Uwaga dla pasażerów podróżujących pieszo i rowerem: ze względu na trwającą budowę naszego terminalu w Karlskronie pasażerowie poruszający się pieszo i rowerem będą przewożeni autobusem między naszym terminalem a promem . Dla pasażerów przybywających do Karlskrony z Gdyni proces opuszczania pokładu może potrwać do 1 godziny. Prosimy wziąć to pod uwagę podczas podróży. Rowery zostaną przewiezione na prom i z promu przez naszą załogę, a po przybyciu będzie je można odebrać w terminalu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Wybrane cele podróży

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Polski

Od 399zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.