Zwiedzanie Polski promem – zacznij podróż!

Jedyne takie miejsce

 

Polska to piękny kraj z licznymi miastami i różnorodnym krajobrazem. To także jedno z najbardziej gościnnych i przyjaznych miejsc w Europie. Gdy wyruszysz w rejs z Karlskrony w Szwecji, Gdynia będzie Twoim pierwszym przystankiem na trasie niezwykłej podróży…

 

Polska słynie z malowniczych tras. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż samochodem czy pieszą wędrówkę, masz przed sobą setki kilometrów wybrzeża do odkrycia, w tym jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Latem Gdynia cieszy się popularnością wśród turystów, którzy przybywają tu ze względu na najlepsze plaże w kraju.

 

Choć niektórym wydaje się, że Polska jest raczej krajem płaskim, na jej terytorium znajduje się sporo terenów górzystych, w tym wchodzące w skład Karpat Tatry, a także Sudety, Bieszczady i Góry Świętokrzyskie. Najbardziej znane są Tatry, położone na pograniczu Polski i Słowacji, których najwyższym szczytem jest Gerlach. U podnóża gór znajduje się Zakopane, które jest najpopularniejszym górskim kurortem. Latem przyjeżdżają tu amatorzy pieszych wycieczek i wspinaczki, a zimą – narciarze i snowboardziści. Kolejką linową można wjechać na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Zakopane słynie także z wyjątkowej architektury – uroczych drewnianych górskich domów zbudowanych w większości pod koniec ubiegłego stulecia – i niezwykłej kuchni z daniami regionalnymi, których trzeba spróbować.

 

Być może zaskoczy Cię fakt, że w Polsce znajduje się jedyna pustynia w Europie Środkowej. Położona między Krakowem i  Katowicami Pustynia Błędowska jest czasem nazywana polską Saharą. Możesz tam pospacerować, wybrać się na konną przejażdżkę lub po prostu zrobić kilka zdjęć. Są tam ścieżki edukacyjne, miejsca piknikowe i wieże obserwacyjne, z których roztaczają się piękne widoki.

 

W Polsce znajduje się aż 16 miejsc wpisanych na listę do światowego dziedzictwa, między innymi w  Krakowie, Warszawie, Wieliczce i Białowieży. Wiele osób odwiedza także muzeum i miejsce pamięci Auschwitz-Birkenau, które jest interesujące dla historyków oraz wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć powojenną Europę i świat. 

 

W Polsce znajduje się także jeden z największych zamków na świecie – Malbork, który jest położony niedaleko  Gdańska i również został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

W czasie wycieczki po Polsce możesz odkryć wiele wspaniałych polskich miast o pięknej architekturze i tętniących życiem rynkach. Każde z nich pokazuje inne oblicze Polski. Warszawa jest dziś prężną metropolią, w której polska kultura łączy się z globalnymi wpływami, czerpiąc z nich to, co najlepsze. Choć to największe miasto w Polsce, Stare Miasto z zamkiem i kościołami urzeka spokojną atmosferą.

 

Amatorzy dobrego jedzenia na pewno docenią polską kuchnię – domowe jedzenie ze sporą dawką kalorii! Tradycyjne polskie specjały są sycące i mięsne. Są to pierogi, bigos, kiełbasa, wędzony ser – oscypek oraz pączki. Ceny w restauracjach, sklepach i hotelach nie są wygórowane. Nie musisz liczyć każdej złotówki! 

Jedyne takie miejsce

 

Polska to piękny kraj z licznymi miastami i różnorodnym krajobrazem. To także jedno z najbardziej gościnnych i przyjaznych miejsc w Europie. Gdy wyruszysz w rejs z Karlskrony w Szwecji, Gdynia będzie Twoim pierwszym przystankiem na trasie niezwykłej podróży…

 

Polska słynie z malowniczych tras. Niezależnie od tego, czy wybierzesz podróż samochodem czy pieszą wędrówkę, masz przed...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Polski

Od 299 zł w jedną stronę, samochód i kierowca

Lokalizacje portów

Map showing routes and ports to and from Poland

Nasz adres w porcie w Gdyni uległ niedawno zmianie. Nowy adres dla wszystkich pasażerów podróżujących do Karlskrony to Publiczny Terminal Promowy, ul. Polska 4, 81-339 Gdynia.

 

Uwaga dla pasażerów podróżujących pieszo i rowerów na pokładzie promów Stena Estelle i Stena Ebba: ze względu na trwającą budowę naszego terminalu w Karlskronie pasażerowie poruszający się pieszo i rowerem będą przewożeni autobusem między naszym terminalem a promem Stena Estelle lub Stena Ebba. Dla pasażerów przybywających do Karlskrony z Gdyni proces opuszczania pokładu może potrwać do 1 godziny. Prosimy wziąć to pod uwagę podczas podróży. Rowery zostaną przewiezione na prom i z promu przez naszą załogę, a po przybyciu będzie je można odebrać w terminalu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.  

Wybrane cele podróży

Podróżuj ze Stena Line

Wybierz się na wycieczkę do Polski

Od 299 zł w jedną stronę, samochód i kierowca

Rozpocznij podróż
Powrót

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.