Kłajpeda

Kłajpeda – korzystaj z wybrzeża!

 

Choć nie leży na szlaku turystycznym, Kłajpeda jest ruchliwym miastem portowym, charakteryzującym się XVIII-wieczną, drewnianą zabudową w stylu niemieckim. Dla podróżnych, którzy tędy przejeżdżają, Kłajpeda stanowi przystanek i miejsce noclegu podczas zwiedzania Mierzei Kurońskiej, jednej z najlepiej strzeżonych tajemnic Europy…

 

Po 10-minutowej przeprawie promem do Smiltynė wciąż będziesz w Kłajpedzie, ale też na północnym krańcu Mierzei Kurońskiej, 100-kilometrowego piaszczystego pasa, który rozciąga się na południe do Obwodu Kaliningradzkiego. Mierzeja jest jednym z czterech litewskich miejsc na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Znajdują się tu jedne z największych wydm w Europie, spektakularne lasy sosnowe oraz przepiękne widoki na Bałtyk. Znajdziesz tu też urocze wioski. Nida, oddalona o około godzinę jazdy samochodem, jest ostatnim litewskim miastem przed granicą z Rosją. Oczarują Cię drewniane domy pomalowane na jaskrawe kolory, w których mieszczą się restauracje i pensjonaty. Koniecznie wejdź na wydmę Parnidis, największą na całym półwyspie.

 

Zanim wrócisz do Kłajpedy, zatrzymaj się w Litewskim Muzeum Morza i Delfinarium, aby spotkać pingwiny, foki szare i lwy morskie. W muzeum znajduje się prawie 100 tys. eksponatów ukazujących różnorodność Morza Bałtyckiego, tradycyjna zagroda rybacka oraz kilka doskonale zachowanych kutrów rybackich. Naszą ulubioną częścią jest delfinarium, gdzie można spotkać delfiny butlonose z Morza Czarnego, a może nawet wziąć udział w pokazie edukacyjnym. Jest tu wiele do odkrycia!

 

Po powrocie do Kłajpedy warto zwiedzić starówkę, gdzie w sercu brukowanego Placu Teatralnego znajduje się urokliwa drewniana zabudowa oraz neoklasycystyczny Teatr Dramatyczny. Kłajpeda różni się od innych litewskich miast. O ile Kowno i Wilno można określić jako kulturalne i kreatywne w równym stopniu, o tyle w Kłajpedzie liczy się przede wszystkim spokój. Można to wyczuć w luźnej atmosferze i wyraźnie powolnym tempie, co sprawia, że pobyt w Kłajpedzie jest doskonałym relaksem.

 

Ponieważ Kłajpeda jest małym miastem, łatwo się po niej poruszać. Jeśli lubisz spacerować, na pewno Ci się tu spodoba. Poznaj Pasaż Friedricha i jego małe podwórka z kawiarniami, restauracjami i sklepami. Jeśli dopisze Ci szczęście, załapiesz się na muzykę na żywo. Wybierz się na spacer wzdłuż rzeki w Parku Duńskim, gdzie znajdziesz rybaka, syrenę i obwieszone kłódkami Drzewo Miłości. W nocy miejskie promenady ożywają, a nabrzeże rzeki jest niezwykle urokliwe.

 

Warto odwiedzić też Park Rzeźby w Kłajpedzie z piękną cerkwią prawosławną, a w ruinach zamku Memel poznać 700-letnią historię miasta.

 

Kłajpeda to także idealne miejsce na wypoczynek z rodziną. Szalejące na punkcie dinozaurów dzieci pokochają Park Dinozaurów w Radailiai, gdzie można zrobić sobie zdjęcie z ulubionymi olbrzymami, odkopać skamieliny i odwiedzić kino 5D. Będąc w Radailiai, nie przegap również Domu do góry nogami, muzeum iluzji, które zahipnotyzuje małych i dużych!

Kłajpeda – korzystaj z wybrzeża!

 

Choć nie leży na szlaku turystycznym, Kłajpeda jest ruchliwym miastem portowym, charakteryzującym się XVIII-wieczną, drewnianą zabudową w stylu niemieckim. Dla podróżnych, którzy tędy przejeżdżają, Kłajpeda stanowi przystanek i miejsce noclegu podczas zwiedzania Mierzei Kurońskiej...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę na Litwę

Od 474 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i siedzenie

Obraz miejsca zakwaterowania

National Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Green Park Hotel Klaipeda (ex Park Inn)

Obraz miejsca zakwaterowania

Memel Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

Mercure Klaipeda City

Obraz miejsca zakwaterowania

Dunetton self check-in Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

VICTORIA Hotel Klaipėda

Obraz miejsca zakwaterowania

Old Mill Hotel

Obraz miejsca zakwaterowania

LUNA Self Check-in Hotel Klaipeda

Obraz miejsca zakwaterowania

Klaipeda Inn

Obraz miejsca zakwaterowania

Klaipeda Aurora

Wybierz trasę...

Wybierz się na wycieczkę na Litwę

Od 474 zł w jedną stronę, samochód, kierowca i siedzenie

Zobacz więcej celów podróży

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.