Christmas decoration in a Christmas advent market in central Vienna, Austria

Magia europejskich Świąt

W tym sezonie daj się oczarować tętniącym życiem gwiazdkowym jarmarkom zdobiącym każde większe miasto w Europie. Od migoczących światełek po kuszący aromat prażonych migdałów, jarmarki te doskonałe oddają ducha Świąt. Zebraliśmy dla Ciebie kilka propozycji najlepszych grudniowych jarmarków Europy Północnej.

 

Dołącz do nas w morskiej podróży, odkryj nowe smaki i zapachy, po czym wróć do domu z wyjątkowymi prezentami świątecznymi. Zarezerwuj swój bilet już dziś i wypełnij ten czas gwiazdkową radością!

Jarmark świąteczny na placu Gustafa Adolfa – Malmö

Daty: 23-26 listopada, 30 listopada-3 grudnia, 7-10 grudnia, 14-17 grudnia

 

Ten coroczny jarmark nie bez powodu jest jednym z ulubionych gwiazdkowych miejsc Szwedów na południu kraju. Powędruj w zimowy wieczór oświetlony lampkami rozwieszonymi między barwnymi straganami i wybierz niepowtarzalne prezenty świąteczne, spotkając samego Świętego Mikołaja. Ty spróbujesz regionalnych przysmaków, dzieci pobawią się na karuzeli, a wieczór zakończycie wspólną przejażdżką konną bryczką po magicznym gwiazdkowym jarmarku.

Having fun together at a christmas fairy with snowfall. Young cheerful couple is having a walk with hot drinks, enjoying, dressed warm, looking at each other and laugh, snowflakes all around
Jarmark świąteczny w Jakriksborg – Lund

Daty: 9-10 grudnia, 16-17 grudnia

 

Na południe od studenckiego miasta Lund odbywa się gwiazdkowy jarmark Jakriksborg, znany ze swojego średniowiecznego klimatu. Popijając klasyczny ciepły cydr przejdź się między straganami i placem, na którym razem z dziećmi spotkacie Wikingów! Daj się oczarować cudownej architekturze otaczającej jarmark, wybierz idealny prezent gwizdkowy i poczuj czar tradycyjnych szwedzkich Świąt.

mother and daughter selecting decoration on a Christmas market
Jarmark świąteczny Tykarpsgrottans – Hässleholm

Daty: 8-10 grudnia

 

W okolicach świąt wszędzie pojawiają się tysiące jarmarków, które czasami naprawdę trudno rozróżnić – jednak ten jeden z pewnością zapadnie Ci w pamięć.

 

Ta ciemna jaskinia, położona 12 metrów pod ziemią, przekształca się w spektakl ręcznie robionej żywności, sztuki i rzemiosła oraz złotej gamy świateł ze świec oświetlających ściany. Jarmark ma swoją kontynuację nad ziemią, ale główną atrakcją jest oczywiście jaskinia, w której według plotek pojawia się sam Święty Mikołaj.

Christmas gnome with decorations on wooden background with space for text

Wybrane cele podróży w tym przewodniku

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.