Jak piesi mogą się dostać na prom?

W zależności od portu, pasażerowie piesi zostaną dowiezieni do promu autobusem wahadłowym, albo wejdą na pokład pieszo przez rękaw pasażerski.

 

W portach Holyhead, Dublin, Liverpool, Belfast (VT2 do Liverpoolu) i Cherbourg:

Pasażerowie piesi zostaną przewiezieni z terminalu pasażerskiego na prom autobusem.

 

W portach Cairnryan, Belfast (VT4 do Cairnryan), Rosslare i  Fishguard:

Pasażerowie piesi muszą przejść z terminalu pasażerskiego na prom zadaszonym przejściem. Przejście ma długość co najmniej 200 m, co dla niektórych osób może stanowić problem. Jeśli będziesz potrzebować pomocy przy przejściu, poinformuj o tym personel przy odprawie. Zgłoś się do odprawy co najmniej 30 minut przed wypłynięciem, abyśmy mogli wszystko przygotować. W portach Belfast (VT4) i Cairnryan kursuje autobus, który zabiera pasażerów z terminalu pasażerskiego bezpośrednio na prom. Porty Rosslare i Fishguard zapewniają inne rozwiązania.

 

Przez port Harwich:

Pasażerowie poruszający się pieszo muszą przejść z terminalu pasażerskiego na prom przez zadaszony ciąg pieszy. Chodnik ma długość co najmniej 300 m i może nie być odpowiedni dla niektórych gości. Jeśli będziesz potrzebować pomocy przy przejściu, poinformuj o tym personel przy odprawie.

 

Port Hoek van Holland:

Pasażerowie poruszający się pieszo muszą przejść z terminalu pasażerskiego na prom przez zadaszony ciąg pieszy. Chodnik ma długość co najmniej 700 m i może nie być odpowiedni dla niektórych gości. Jeśli będziesz potrzebować pomocy przy przejściu, poinformuj o tym personel przy odprawie.

 

Przez port w Karlskronie

Pasażerowie poruszający się pieszo, a podróżujący na Stena Estelle są przewożeni na prom i z powrotem autobusem, więc należy wziąć to pod uwagę przy planowaniu bagażu. Należy pamiętać, że zejście z promu Stena Estelle dla pasażerów podróżujących pieszo może trwać do godziny. Na wszystkich innych promach pasażerowie podróżujący pieszo wchodzą na pokład i schodzą z niego przez rękaw pasażerski.

 

Przez port w Gdyni:

Pasażerowie poruszający się pieszo wchodzą na pokład i opuszczają statek przez rękaw pasażerski.