Jak długo przed wypłynięciem muszę się odprawić?

Godziny odprawy różnią się w zależności od portu i promu – można je znaleźć w potwierdzeniu rezerwacji. 

 

Odprawa z pojazdem:

Pasażerowie z pojazdami powinni zgłosić się do odpowiednio oznaczonych stanowisk odprawy pojazdów. Nasz pracownik poprosi o okazanie biletu elektronicznego i innych istotnych dokumentów. Następnie skieruje Cię na odpowiedni pas samochodowy do wjazdu na pokład. 

 

Odprawa bez pojazdu: 

Pasażerowie piesi mogą się odprawić w terminalu pasażerskim przy jednym z naszych stanowisk lub w kioskach samoobsługowych, jeśli są dostępne. Jeśli odprawiasz się w kiosku, zeskanuj kod kreskowy na bilecie elektronicznym, aby wydrukować kartę pokładową. Jeśli potrzebujesz pomocy, nasz pracownik z przyjemnością Ci jej udzieli. 

Pamiętaj, że jeśli nie odprawisz się w wyznaczonym czasie, Twoja rezerwacja może zostać anulowana bez możliwości zwrotu pieniędzy.

Pasażerowie przybywający do portu powinni również mieć przy sobie dokumenty tożsamości i niezbędne dokumenty podróżne (paszporty, wizy itp.). Stena Line nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy pasażer nie posiada przy sobie odpowiednich zezwoleń na przekroczenie granicy.   

 

Pasażerowie korzystający z oferty Rail & Sail:

Jeżeli bilet został zarezerwowany w ramach oferty Rail & Sail, należy pamiętać, że w niektórych połączeniach pociągi mogą przyjeżdżać już po wyznaczonych godzinach odprawy. Pasażerowie mogą być jednak pewni, że zostaną wpuszczeni na pokład. W  przypadku opóźnień pociągów, planowe wypłynięcie promu może zostać wstrzymane za zgodą kapitana do czasu przyjęcia pasażerów pieszych podróżujących w ramach pakietu Rail & Sail.

 

Port Belfast (do Cairnryan) i Port Cairnryan

Odprawa samochodów rozpoczyna się na 2 godziny przed wypłynięciem i kończy na 45 minut przed wypłynięciem.

Odprawa dla pasażerów pieszych, w tym pasażerów korzystających z oferty Rail & Sail, rozpoczyna się na 1 godzinę 45 minut przed wypłynięciem i kończy na 45 minut przed wypłynięciem.

 

Port Belfast (do Liverpoolu) i Port Liverpool

Odprawa na rejs o godzinie 10:30 rozpoczyna się od godziny 8:00 i kończy o godzinie 9:30.

Odprawa na rejs o godzinie 22:30 rozpoczyna się od godziny 19:30 i kończy o 21:30 dla pojazdów i pasażerów pieszych.

 

Port Dublin i Port Holyhead

Odprawa samochodów kończy się na 30 minut przed wypłynięciem. Odprawa dla pasażerów pieszych kończy się na 40 minut przed wypłynięciem.

 

Port Rosslare

Odprawa pojazdów rozpoczyna się 3 godziny przed odpłynięciem, a kończy na 30 minut przed nim, w przypadku podróży do Fishguard, i 45 minut w przypadku podróży do Cherbourga.

Odprawa dla pasażerów pieszych, w tym pasażerów korzystających z oferty Rail & Sail, rozpoczyna się na 1 godzinę 30 minut przed wypłynięciem i kończy na 30 minut przed wypłynięciem.

 

Port Fishguard

Odprawa pojazdów rozpoczyna się na 3 godziny przed wypłynięciem i kończy na 30 minut przed nim.

Odprawa dla pasażerów pieszych, w tym pasażerów korzystających z oferty Rail & Sail, rozpoczyna się na 1 godzinę 30 minut przed wypłynięciem i kończy na 30 minut przed wypłynięciem.

 

Port Harwich

Dla rejsu o godz. 09:00 odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 07:45 i kończy o godzinie 08:15. 

Dla rejsu o godz. 23:00 odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 20:30 i kończy o godzinie 22:15. Od połowy maja do września na mocno uczęszczanych rejsach odprawa pojazdów rozpoczyna się o 19:30.

 

W związku z tym, że podróżujesz z kraju spoza UE/strefy Schengen, obowiązują inne zasady wjazdu. Kontrola graniczna może potrwać dłużej, ponieważ odprawa celna może obejmować sprawdzenie bagażu i dokumentów podróżnych.

 

Port Hoek van Holland

Dla rejsu o godz. 14:15 (od poniedziałku do soboty) odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 12:30 i kończy o godzinie 13:30. Od połowy maja do września na rejsach o wysokim obłożeniu odprawa pojazdów rozpoczyna się o godzinie 11:30.

Dla rejsu o godz. 13:45 (niedziela) odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 12:15 i kończy o godzinie 13:00.

Dla rejsu o godz. 22:00 odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 18:45 i kończy o godzinie 21:15. Od połowy maja do września na rejsach o wysokim obłożeniu odprawa pojazdów rozpoczyna się o 18:15.

 

W związku z tym, że podróżujesz do kraju spoza UE/strefy Schengen, obowiązują inne zasady wjazdu. Kontrola graniczna może potrwać dłużej, ponieważ odprawa celna może obejmować sprawdzenie bagażu i dokumentów podróżnych.

 

Port Cherbourg

Odprawa pojazdów kończy się na 60 minut przed wypłynięciem. Pasażerowie piesi mogą odebrać bilety od południa w środy i piątki oraz od godziny 10:00 w niedziele. Odprawa dla pasażerów pieszych kończy się na 60 minut przed wypłynięciem.

 

Porty Göteborg (do Danii) i Frederikshavn

Odprawa podróżnych z pojazdem rozpoczyna się 60 minut przed wypłynięciem, a pasażerów pieszych – 45 minut przed wypłynięciem. Możliwość odprawy kończy się 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia. 

 

Port Göteborg (do Kilonii)

Odprawa rozpoczyna się o godz. 17:00 (od poniedziałku do piątku) lub o godz. 16:00 (w sobotę i niedzielę). Dla pasażerów pieszych kończy się 30 minut przed wypłynięciem, a dla podróżnych z pojazdem – 60 minut przed wypłynięciem. 

 

Port Kilonia

Od 17 czerwca do 21 sierpnia 2023 r. odprawa rozpoczyna się codziennie od godziny 14:00 i kończy na 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia dla pojazdów i pasażerów pieszych. Wejście na pokład zaczyna się o 15:00.

 

Poza tym okresem odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o 16:00, od poniedziałku do piątku  oraz o 15:00 w soboty i niedziele, a kończy 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia. Wejście na pokład rozpoczyna się o godzinie 17:00 od poniedziałku do piątku oraz o godzinie 16:00 w soboty i niedziele.

 

Szwedzcy uczestnicy rejsu mogą wejść na pokład od godziny 13:15 przez rękaw pasażerski.

 

Porty Halmstad i Grenaa

Pasażerowie piesi mogą podróżować z portu w Halmstad tylko od 27 czerwca do 14 sierpnia. Poza tym okresem pasażerowie muszą podróżować z samochodem. Gdy dostępna jest podróż dla pasażerów pieszych, odprawa odbywa się na dworcu centralnym Halmstad. Należy pamiętać, że w porcie nie ma punktu odprawy dla podróżujących pieszo; w porcie mogą być odprawiani jedynie pasażerowie podróżujący z pojazdami. Odprawa pasażerów pieszych na dworcu centralnym w Halmstad rozpoczyna się 75 minut przed planowaną godziną wypłynięcia promu i kończy się 60 minut przed tą godziną. Autobus wahadłowy Stena Line przewozi pasażerów pieszych z dworca centralnego bezpośrednio na prom. Po odjeździe z dworca autobus nie może się zatrzymać, aby zabrać kolejnych pasażerów na trasie.  

Pasażerowie mogą podróżować z rowerem w dowolnym momencie, ale dorośli i dzieci muszą mieć swój własny rower; niemowlęta mogą podróżować w bezpiecznym foteliku lub przyczepie rowerowej przymocowanej do roweru osoby dorosłej. Dozwolone są również rowery tandemowe i przyczepy dla młodszych dzieci, ale każda osoba musi mieć własne miejsce. 

 

Pasażerowie piesi mogą podróżować z portu Grenaa wyłącznie w okresie od 27 czerwca do 14 sierpnia. Odprawa rozpoczyna się 45 minut przed wypłynięciem i kończy się 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia.

Pasażerowie mogą podróżować z rowerem w dowolnym momencie, ale dorośli i dzieci muszą mieć swój własny rower; niemowlęta mogą podróżować w bezpiecznym foteliku lub przyczepie rowerowej przymocowanej do roweru osoby dorosłej. Dozwolone są również rowery tandemowe i przyczepy dla młodszych dzieci, ale każda osoba musi mieć własne miejsce. 

 

Pasażerowie zmotoryzowani podróżujący z portów Halmstad lub Grenaa: odprawa rozpoczyna się 90 minut przed wypłynięciem i kończy się 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia.  

 

Port Rostock

Odprawa dla pojazdów kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia.

Pasażerowie piesi muszą odebrać bilety z kasy frachtowej na co najmniej 45 minut przed wypłynięciem promu (kasa frachtu jest otwarta w godzinach od 5:30 do 22:45 od poniedziałku do soboty oraz w godzinach od 8:15 do 22:15 w niedzielę). Odprawa dla pasażerów pieszych kończy się na 30 minut przed wypłynięciem statku. Autobus transferowy odjeżdża 30 minut przed odpłynięciem promu. Po tym czasie nie ma już dostępnego transportu na statek.

 

Port Trelleborg

Odprawa kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia promu.

Pasażerowie piesi oraz pasażerowie z rowerami powinni odprawić się pod adresem: Hamngatan 9, 231 42, Trelleborg.

 

Porty Karlskrona i Gdynia

Odprawa kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia. Grupy powyżej 20 osób muszą się odprawić co najmniej 90 minut przed wypłynięciem promu. 

Pasażerowie są zobowiązani do zapoznania się z przepisami paszportowymi i wizowymi przed przybyciem do portu Stena Line nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy pasażer nie posiada przy sobie odpowiednich zezwoleń na przekroczenie granicy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.msz.gov.pl 

 

Porty Travemünde, Liepāja i Ventspils

Odprawa rozpoczyna się 2,5 godziny przed odpłynięciem w Travemünde i 3 godziny przed odpłynięciem w Ventspils i Liepāja. Odprawa dla pasażerów podróżujących bez pojazdu kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia i 90 minut dla pasażerów z pojazdem.

 

Port Nynäshamn (tylko trasa Nynäshamn–Ventspils)

Odprawa rozpoczyna się 2,5 godziny przed odpłynięciem. Odprawa pasażerów podróżujących bez pojazdu jest zamykana 60 minut przed planowanym wypłynięciem, a odprawa pasażerów z pojazdami jest zamykana 90 minut przed odpłynięciem promu.