Jak długo przed wypłynięciem muszę się odprawić?

Godziny odprawy różnią się w zależności od portu i promu – można je znaleźć w potwierdzeniu rezerwacji. 

 

Odprawa pojazdu:

Pasażerowie z pojazdami powinni zgłosić się do odpowiednio oznaczonych stanowisk odprawy pojazdów. Nasz pracownik poprosi o przedstawienie biletu elektronicznego i innych istotnych dokumentów. Następnie skieruje cię na odpowiedni pas samochodowy do wjazdu na pokład. 

 

Odprawa bez pojazdu: 

Pasażerowie piesi mogą się odprawić w terminalu pasażerskim przy jednym z naszych stanowisk lub w kioskach samoobsługowych, jeśli są dostępne. Jeśli odprawiasz się w kiosku, zeskanuj kod kreskowy na bilecie elektronicznym, aby wydrukować kartę pokładową. Jeśli potrzebujesz pomocy, nasz pracownik z przyjemnością ci jej udzieli. 

Pamiętaj, że jeśli nie odprawisz się w wyznaczonym czasie, Twoja rezerwacja może zostać anulowana bez możliwości zwrotu pieniędzy.

Pasażerowie przybywający do portu powinni również mieć przy sobie dokumenty tożsamości i niezbędne dokumenty podróżne (paszporty, wizy itp.). Stena Line nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy pasażer nie uzyska odpowiednich zezwoleń na przekroczenie granicy.   

 

Pasażerowie korzystający z oferty Rail & Sail:

W przypadku rezerwacji biletu w ramach oferty Rail & Sail pamiętaj, że w niektórych połączeniach pociągi mogą przyjeżdżać już po wyznaczonych godzinach odprawy. Pasażerowie mogą być jednak pewni, że zostaną wpuszczeni na pokład. W razie opóźnienia pociągów kapitan promu decyduje, czy statek będzie czekać na pasażerów podróżujących w ramach pakietu Rail & Sail.

 

Port w Belfaście (do Cairnryan) i port w Cairnryan

Odprawa samochodów rozpoczyna się na 2 godziny przed wypłynięciem i kończy na 45 minut przed wypłynięciem.

Odprawa dla pasażerów pieszych, w tym pasażerów korzystających z oferty Rail & Sail, rozpoczyna się na 1 godzinę 45 minut przed wypłynięciem i kończy na 45 minut przed wypłynięciem.

 

Port w Belfaście (do Liverpoolu) i port w Liverpoolu

Odprawa na rejs o godzinie 10:30 rozpoczyna się od godziny 8:00 i kończy o godzinie 9:30.

Odprawa na rejs o godzinie 22:30 rozpoczyna się od godziny 19:30 i kończy o 21:30 dla pojazdów i pasażerów pieszych.

 

Port w Dublinie i port w Holyhead

Odprawa samochodów kończy się na 30 minut przed wypłynięciem. Odprawa dla pasażerów pieszych kończy się na 40 minut przed wypłynięciem.

 

Port w Rosslare i port w Fishguard

Odprawa pojazdów rozpoczyna się na 3 godziny przed wypłynięciem i kończy na 30 minut przed wypłynięciem.

Odprawa dla pasażerów pieszych, w tym pasażerów korzystających z oferty Rail Sail, rozpoczyna się na 1 godzinę 30 minut przed wypłynięciem i kończy na 30 minut przed wypłynięciem.

 

Port w Harwich

Dla rejsu o godz. 9:00 odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o 7:45 i kończy o 8:15. 

Dla rejsu o godz. 23:00 odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 20:30 i kończy o godzinie 22:15. Od połowy maja do września na mocno uczęszczanych rejsach odprawa pojazdów rozpoczyna się o 19:30.

 

Ponieważ podróżujesz z kraju spoza UE/strefy Schengen, obowiązują inne zasady wjazdu. Kontrola graniczna może potrwać dłużej, ponieważ odprawa celna może obejmować sprawdzenie bagażu i dokumentów podróżnych.

 

Port w Hoek van Holland

Dla rejsu o godz. 14:15 (od poniedziałku do soboty) odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 12:30 i kończy o godzinie 13:30. Od połowy maja do września na mocno uczęszczanych rejsach odprawa pojazdów rozpoczyna się o godzinie 11:30.

Dla rejsu o godz. 13:45 (niedziela) odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 12:15 i kończy o godzinie 13:00.

Dla rejsu o godz. 22:00 odprawa dla pojazdów i pasażerów pieszych rozpoczyna się o godzinie 18:45 i kończy o godzinie 21:15. Od połowy maja do września na mocno uczęszczanych rejsach odprawa pojazdów rozpoczyna się o 18:15.

 

Ponieważ podróżujesz do kraju spoza UE/strefy Schengen, obowiązują inne zasady wjazdu. Kontrola graniczna może potrwać dłużej, ponieważ odprawa celna może obejmować sprawdzenie bagażu i dokumentów podróżnych.

 

Port w Cherbourgu

Odprawa pojazdów kończy się na 60 minut przed wypłynięciem. Pasażerowie pieszy mogą odebrać bilety od południa w środy i piątki oraz od godziny 10:00 w niedziele. Odprawa dla pasażerów pieszych kończy się na 60 minut przed wypłynięciem.

 

Porty Göteborg (do Danii) i Frederikshavn

Odprawa podróżnych z pojazdem rozpoczyna się 60 minut przed wypłynięciem, a pasażerów pieszych – 45 minut przed wypłynięciem. Możliwość odprawy kończy się 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia. 

 

Port Göteborg (do Kilonii)

Odprawa rozpoczyna się o godz. 17:00 (od poniedziałku do piątku) lub o godz. 16:00 (w sobotę i niedzielę). Dla pasażerów pieszych kończy się 30 minut przed wypłynięciem, a dla podróżnych z pojazdem – 60 minut przed wypłynięciem. 

 

Port w Kilonii

Od 17 czerwca do 21 sierpnia 2022 r. odprawa rozpoczyna się codziennie od godziny 14:00 i kończy na 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia dla pojazdów i pasażerów pieszych. Wejście na pokład zaczyna się o 15:00

 

Poza tym okresem odprawa rozpoczyna się w godzinach od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach od 15:00, a kończy 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia dla pojazdów i pasażerów pieszych. Wejście na pokład rozpoczyna się o godzinie 17:00 od poniedziałku do piątku oraz o godzinie 16:00 w soboty i niedziele.

 

Pasażerowie szwedzkiego statku mogą wejść na pokład od godziny 13:15 przez trap.

 

Porty Halmstad i Grenaa

Piesi podróżujący z portu Halmstad: odprawa odbywa się na Dworcu Centralnym w Halmstad (uwaga: nie w Rejsecentrum), rozpoczyna się 75 minut przed wypłynięciem i kończy 60 minut przed wypłynięciem. Następnie z Dworca Centralnego odjeżdża autobus Stena Line zabierający pasażerów na pokład promu. Po odjeździe z dworca autobus nie może się zatrzymać, aby zabrać kolejnych pasażerów na trasie. 

Piesi podróżujący z portu Grenaa: odprawa rozpoczyna się 45 minut przed wypłynięciem i kończy się 30 minut przed wypłynięciem

Pasażerowie zmotoryzowani podróżujący z portów Halmstad lub Granaa: odprawa rozpoczyna się 60 minut przed wypłynięciem i kończy się 30 minut przed wypłynięciem.  

 

Port w Rostocku

Odprawa dla pojazdów kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia.

Pasażerowie pieszy muszą odebrać bilety na co najmniej 45 minut przed wypłynięciem (kasa frachtu jest otwarta w godzinach od 5:30 do 22:45 od poniedziałku do soboty oraz w godzinach od 8:15 do 22:15 w niedzielę). Odprawa dla pasażerów pieszych kończy się na 30 minut przed wypłynięciem. Autobus transferowy odjeżdża 30 minut przed odlotem, po czym nie ma dostępnego transportu do statku.

 

Port Trelleborg

Odprawa kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia.

 

Porty Karlskrona i Gdynia

Odprawa kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia. Grupy powyżej 20 osób muszą się odprawić co najmniej 90 minut przed wypłynięciem. 

Pasażerowie są zobowiązani do zapoznania się z przepisami paszportowymi i wizowymi przed przybyciem do portu  Stena Line nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy pasażer nie uzyska odpowiednich zezwoleń na przekroczenie granicy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.msz.gov.pl 

 

Porty Travemünde, Lipawa, Nynäshamni, Hanko i Ventspils

Odprawa kończy się 90 minut przed planowaną godziną wypłynięcia.

Contact frequently asked question icon

Powiązane pytania