Rezerwacja biletów

O Stena Line

Jeden z największych operatorów promowych na świecie

Kapitan na pokładzie

 

Stena Line w pigułce:
- 17 linii promowych w Skandynawii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Francji, Polsce i w krajach bałtyckich
- połączenia promowe między 9 krajami
- około 37 promów
- zatrudnia około 4 300 osób
- generuje roczny przychód w wysokości 10 miliardów koron szwedzkich

Connecting Europe for a sustainable future
Łączymy Europę dla zrównoważonej przyszłości


Misją Stena Line jest zwiększenie wartości firmy dla akcjonariuszy dzięki oferowaniu dostępnych i łączących się ze sobą transportów promowych, przy bezwzględnym zaangażowaniu w ich bezpieczeństwo i niezawodność oraz z ograniczaniem ich wpływu na środowisko.

Zapewniamy efektywność oraz zrównoważony rozwój poprzez troskę – troskę o naszych klientów, troskę o zasoby naturalne oraz troskę o siebie wzajemnie.


O Stena Line
Trochę więcej o Stena Line

Stena Line jest powstałym w 1962 roku szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 17 trasach łączących 9 krajów i eksploatuje 37 promów, wykonując ponad 28 tysięcy rejsów rocznie. Firma zatrudnia ponad 4300 pracowników. Roczny przychód Stena Line to około 10 miliardów koron szwedzkich. Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej i stale rozwija nowe rozwiązania intermodalne, łącząc transport kolejowy, drogowy i morski. Stena Line odgrywa również ważną rolę w turystyce w Europie dzięki szerokiej działalności pasażerskiej.

W Polsce Stena Line jest obecna od ćwierć wieku. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków o szerokiej ofercie atrakcji dla pasażerów: Stena Vision i Stena Spirit. Trzeci statek na linii, Stena Nordica, również zabiera pasażerów i samochody osobowe, lecz jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.

Stena Line jest częścią Stena AB Group, należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy sięgają 37 mld koron szwedzkich rocznie. Stena AB zatrudnia ok. 16 000 pracowników na całym świecie.