Rezerwacja biletów

O Stena Line

Jeden z największych operatorów promowych na świecie

Kapitan na pokładzie

 

Stena Line w pigułce:
W zeszłym roku promy koncernu Stena Line przewiozły około 7 milionów pasażerów, 1,5 miliona samochodów osobowych oraz 2 miliony jednostek frachtowych.

- 21 linii promowych w Skandynawii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce i w krajach bałtyckich
- połączenia promowe między 10 krajami
- około 38 promów
- zatrudnia ponad 5 000 osób
- roczne obroty w wysokości 12700 milionów koron szwedzkich

Connecting Europe for a sustainable future
Łączymy Europę dla zrównoważonej przyszłości


Misją Stena Line jest zwiększenie wartości firmy dla akcjonariuszy dzięki oferowaniu dostępnych i łączących się ze sobą transportów promowych, przy bezwzględnym zaangażowaniu w ich bezpieczeństwo i niezawodność oraz z ograniczaniem ich wpływu na środowisko.

Zapewniamy efektywność oraz zrównoważony rozwój poprzez troskę – troskę o naszych klientów, troskę o zasoby naturalne oraz troskę o siebie wzajemnie.


O Stena Line
Trochę więcej o Stena Line

Stena Line jest powstałym w 1962 roku szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 21 trasach łączących 10 krajów, eksploatuje około 38 promów, zatrudnia ponad 5000 pracowników. Przewozy wynoszą rocznie: ponad 7 mln pasażerów, 1,5 mln samochodów osobowych oraz 2 mln jednostek frachtowych (ciężarówki, naczepy itp.). Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej i stale rozwija nowe rozwiązania intermodalne, łącząc transport kolejowy, drogowy i morski. Stena Line odgrywa również ważną rolę w turystyce w Europie dzięki szerokiej działalności pasażerskiej.

 

W Polsce Stena Line jest obecna od ponad dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków o szerokiej ofercie atrakcji dla pasażerów: Stena Vision i Stena Spirit. Pozostałe statki na linii: Stena Baltica oraz Stena Nordica (od października 2018) również zabierają pasażerów i samochody osobowe, lecz są przeznaczone głównie do przewozu ładunków. W październiku 2017 Stena Line rozpoczęła kursowanie na drugiej linii pomiędzy Polską a Szwecją: z Gdyni do Nynäshamn w okolicach Sztokholmu. Jest to połączenie frachtowe, obsługiwane przez statek o nazwie Vikingland, który przewozi ładunki i ciężarówki.

 

Stena Line jest częścią Stena AB Group, należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy sięgają 36,5 mld koron szwedzkich rocznie. Stena AB zatrudnia 15 000 pracowników na całym świecie.