Rezerwacja biletów

O Stena Line

Jeden z największych operatorów promowych na świecie

Kapitan na pokładzie

 

Stena Line w pigułce:
W zeszłym roku promy koncernu Stena Line przewiozły około 7,4 miliona pasażerów, 1,7 miliona samochodów osobowych oraz 2,1 miliona jednostek frachtowych.

- 21 linii promowych w Skandynawii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce i w krajach bałtyckich
- połączenia promowe między 10 krajami
- ponad 35 promów
- zatrudnia ok 5 200 osób
- roczne obroty w wysokości 12700 milionów koron szwedzkich

Connecting Europe for a sustainable future
Łączymy Europę dla zrównoważonej przyszłości


Misją Stena Line jest zwiększenie wartości firmy dla akcjonariuszy dzięki oferowaniu dostępnych i łączących się ze sobą transportów promowych, przy bezwzględnym zaangażowaniu w ich bezpieczeństwo i niezawodność oraz z ograniczaniem ich wpływu na środowisko.

Zapewniamy efektywność oraz zrównoważony rozwój poprzez troskę – troskę o naszych klientów, troskę o zasoby naturalne oraz troskę o siebie wzajemnie.


O Stena Line
O Stena Line

W Polsce Stena Line jest obecna od dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza około pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków: Stena Vision i Stena Spirit. Trzeci statek na linii, Stena Baltica, jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.

Stena Line jest częścią grupy Stena Sphere należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy Stena Sphere sięgają 58 mld koron szwedzkich rocznie. Stena Sphere zatrudnia 19 000 pracowników na całym świecie.