Rezerwuj teraz

Serwis na pokładzie Stena Spirit


Serwis

Internet


Na naszych promach możliwy jest bezprzewodowy dostęp do Internetu (standard WiFi, protokół 802.11b/g, częstotliwość 2,4GHz). Użytkownicy laptopów i urządzeń PDA przystosowanych do WiFi, łącząc się z Internetem zobaczą komunikat, że dostępna jest sieć "Internet at sea".


Dostępność Internetu na pokładach promów Stena Line:

4 aktywne miejsca (hot spot) dla osób z własnymi laptopami i PDA

kabiny Panorama Suite, Panorama Class i Premium Class, Centrum konferencyjne.


Wydajność

Internet wykorzystuje przepustowość łącza satelitarnego statku i ma niższy priorytet niż połączenia telefoniczne i przesyłanie danych. Dla wszystkich użytkowników Internetu na promie udostępnione jest 2 MB pasmo, więc szybkość połączenia zależy od aktualnej ilości komputerów online. Należy unikać wysyłania i odbierania dużych plików, muzyki i obrazów, ponieważ wpływa to na szybkość transmisji dla pozostałych użytkowników. Jakość połączenia porównywalna jest z szybkim modemem.


Bezpieczeństwo

Internet na promie nie ma żadnych zabezpieczeń (firewall, VPN) ani antywirusowych filtrów. Użytkownicy muszą bazować na własnych programach zabezpieczających i włączając się do sieci na promie, robią to na własną odpowiedzialność.

Roaming na pokładzie

Telefon


Na promach Stena Line działa operator komórkowy - norweski MCP (Maritime Communication Partner). MCP jest dostępny w momencie, kiedy własny operator traci zasięg. Na wyświetlaczu telefonu pojawi się wtedy napis MCP lub 90112.

Sieć komórkowa MCP wymaga używania prefiksów dla krajów i miast, np. 0046 dla Szwecji, czy 0048 do Polski.


MCP jest dostępny w momencie, kiedy własny operator traci zasięg. MCP będzie najprawdopodobniej najsilniejszym zasięgiem do wyboru. Na wyświetlaczu telefonu pojawi się wtedy napis MCP lub 90112. Zasięg MCP obejmie wszystkie przestrzenie pasażerskie na promie z wyłączeniem pokładów samochodowych.


Sieć MCP jest wyłączana automatycznie podczas postoju promu w Karlskronie. Sieć uaktywni się po wypłynięciu promu z portu w Karlskronie (poza szwedzkimi operatorami, którzy będą nadal mieć zasięg). MCP działa na otwartym morzu dla wszystkich operatorów , i zostaje wyłączona ponownie w trakcie zbliżania się promu do nabrzeża w Gdyni.


Roaming: aby sprawdzić aktualną listę operatorów współpracujących z MCP, wejdź na stronę www.mcp.com.

Koszty połączeń: O koszcie roamingu decyduje własny operator, i od niego należy się dowiadywać o cenach połączeń (np. na www).

 News Room


Odpocznij z widokiem na morze!

Delektuj się spokojem, widokiem morza oraz kawą w News Room. To salon wypoczynkowy znajdujący się na dziobie statku. Tu możesz spędzić czas w wygodnym fotelu, nad gazetą lub książką, obserwując morze przez panoramiczne okna. Wejście tylko dla osób, które wykupiły bilet (w cenie 69 SEK na pokładzie, w przedsprzedaży 17 zł). W cenie wejścia kawa, herbata, ciasteczka oraz prasa. Wstęp tylko dla osób dorosłych. Strefa ciszy.

Centrum konferencyjne

Centrum Konferencyjne


Konferencje i szkolenia w nowoczesnym centrum konferencyjnym.


Poznajcie Państwo nowy sposób na konferencje i integrację! Na morzu, w wygodnym centrum konferencyjnym rodzą się świetne pomysły, a grupy nic nie rozprasza.


Oddzielona część konferencyjna, z salami o różnych wielkościach, salonem odpoczynkowym, gdzie można zorganizować przerwę kawową oraz barkiem, daje gwarancję efektywnej pracy. Po pracy natomiast nie zabraknie rozrywki!


6 sal konferencyjnych (dla od 6 do 24 osób) – cześć z nich można połączyć w większe sale, wyposażone w sprzęt konferencyjny i nagłośnieniowy.


Wjazdy grupowe:

Planujesz zorganizować ciekawy wyjazd firmowy?

Odwiedź naszą stronę www.wyjazdygrupowe.pl lub zadzwoń pod numer 58 6609224-26.

Pomożemy w doborze najatrakcyjniejszej oferty!