Popłyń promem i zwiedzaj Irlandię Północną

Przeżyj przygodę w Irlandii Północnej!

 

Bez względu na to w jaki sposób cieszysz się życiem, wybierz się na wycieczkę do Irlandii Północnej, a nie zabraknie Ci wrażeń.

 

Rejs do Belfastu stanowi niesamowity widok. Zobacz majestatyczne dźwigi stoczni Harland and Wolff znane pod nazwą Samson i Goliat, w której zbudowano statek Titanic. Trochę dalej znajduje się kultowy Titanic Belfast. Zdobył nagrodę dla czołowej atrakcji turystycznej na świecie podczas World Travel Awards. Wejdź do środka i poznaj fascynującą historię statku poprzez interaktywne przeżycie.

 

Belfast to tętniące życiem, gęsto zaludnione miasto oferujące smakowitą kuchnię, hotele butikowe oraz wspaniałe zakupy. Udaj się do tętniącej życiem dzielnicy Cathedral Quarter i uchwyć parasole w kolorach tęczy przed barem Duke of York lub wpadnij do Crown Liquor Saloon, najsłynniejszego pubu w Belfaście oraz obiektu National Trust.

 

Zakup rękodzieła na targu St. George’s Market i skosztuj wyśmienitych smaków lokalnych produktów. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś na śniadanie, czy na obiad, oferta Cię zadowoli!

 

Dla fanów popularnego serialu HBO Gra o tron, wycieczka po Irlandii Północnej to absolutna konieczność i okazja zobaczenia niektórych plenerów. Zobacz na własne oczy Dark Hedges czy Castle Ward, który grał rolę Winterfell, siedziby rodu Stark. Dołącz do niedawno otwartej wycieczki po studiu w Banbridge, gdzie kręcono Grę o tron i zobacz kostiumy, wstępne szkice i rekwizyty z serialu. Ślubuj lojalność wobec rodu Targaryen, Stark lub Lannister, gdy kupisz pamiątkę w sklepie z upominkami.

 

Causeway Coast to idealne miejsce na przeżycie przygody. Zatrzymaj się na Grobli Olbrzyma i zobacz światowej sławy sześciokątne kamienie, a jeśli starczy Ci odwagi, może przejdziesz przez most linowy Carrick-A-Rede? Zawieszony 30 metrów nad wodą pomiędzy klifami, przejście tego mostu to bardzo ekscytujące przeżycie!

 

Dla zapalonych golfistów są ambitne pola golfowe Dunluce Links w Royal Portrush Golf Club, który był gospodarzem Otwartych Mistrzostw w 2019 roku i będzie nim ponownie w 2025 roku. Kolejnym świetnym klubem golfowym do odwiedzenia jest Royal County Down Golf Course, który był gospodarzem irlandzkich Otwartych Mistrzostw w 2015 roku.

 

Jeśli lubisz otwarte przestrzenie, to udaj się na wycieczkę w Mourne Mountains i zdobądź Slieve Donard, która jest najwyższą górą w Irlandii Północnej, a nagrodą będą widoki na Dublin oraz wyspę Man. Jest mnóstwo rezerwatów przyrody do zwiedzania, pieszo, czy na rowerze. Są idealne tego, aby rozbić w nich namiot i cieszyć się naturą w jej najlepszym rodzaju.

 

Innym miastem wartym zwiedzania jest Derry-Londonderry, bogate w dziedzictwo i kulturę. Wejdź do Tower Museum i poznaj historię miasta oraz zobacz zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na rzekę Foyle. Guildhall jest sercem miasta od 1890 roku. Zobacz główną salę i piękne witraże.

 

Po drodze do Derry-Londonderry zatrzymaj się w Seamus Heaney HomePlace, świetnym miejscu poświęconym pisarstwu laureata Nagrody Nobla. I nie zapomnij zobaczyć muralu Derry Girls oraz zrobić zdjęcie słynnej paczki przyjaciół!

 

Niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, czy pieszo, odwiedź Irlandię Północną, a masz zagwarantowane świetne wakacje pełne nowych przeżyć i wspomnień. 

 

Przeżyj przygodę w Irlandii Północnej!

 

Bez względu na to w jaki sposób cieszysz się życiem, wybierz się na wycieczkę do Irlandii Północnej, a nie zabraknie Ci wrażeń.

 

Rejs do Belfastu stanowi niesamowity widok. Zobacz majestatyczne dźwigi stoczni Harland...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj bezpośrednio do Belfastu

Wybierz się na wycieczkę do Irlandii Północnej

Od 700zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Lokalizacje portów

Map showing the routes to and from Ireland
Map showing the routes to and from Ireland

Port Belfast (VT4) znajduje się niedaleko zjazdu nr 1 z autostrady M2, która stanowi dogodne połączenie z centrum miasta oraz z resztą Irlandii.

Port Belfast (VT4) znajduje się niedaleko zjazdu nr 1 z autostrady M2 (rondo Fortwilliam), która stanowi dogodne połączenie z całą Irlandią.

Wybrane cele podróży

Podróżuj bezpośrednio do Belfastu

Wybierz się na wycieczkę do Irlandii Północnej

Od 700zł za bilet w jedną stronę, samochód i kierowcę

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.