Popłyń promem i zwiedzaj Irlandię Północną

Przeżyj przygodę w Irlandii Północnej!

 

Bez względu na to w jaki sposób cieszysz się życiem, wybierz się na wycieczkę do Irlandii Północnej, a nie zabraknie Ci wrażeń.

 

Rejs do Belfastu stanowi niesamowity widok. Zobacz majestatyczne dźwigi stoczni Harland and Wolff znane pod nazwą Samson i Goliat, w której zbudowano statek Titanic. Trochę dalej znajduje się kultowy Titanic Belfast. Zdobył nagrodę dla czołowej atrakcji turystycznej na świecie podczas World Travel Awards. Wejdź do środka i poznaj fascynującą historię statku poprzez interaktywne przeżycie.

 

Belfast to tętniące życiem, gęsto zaludnione miasto oferujące smakowitą kuchnię, hotele butikowe oraz wspaniałe zakupy. Udaj się do tętniącej życiem dzielnicy Cathedral Quarter i uchwyć parasole w kolorach tęczy przed barem Duke of York lub wpadnij do Crown Liquor Saloon, najsłynniejszego pubu w Belfaście oraz obiektu National Trust.

 

Zakup rękodzieła na targu St. George’s Market i skosztuj wyśmienitych smaków lokalnych produktów. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś na śniadanie, czy na obiad, oferta Cię zadowoli!

 

Dla fanów popularnego serialu HBO Gra o tron, wycieczka po Irlandii Północnej to absolutna konieczność i okazja zobaczenia niektórych plenerów. Zobacz na własne oczy Dark Hedges czy Castle Ward, który grał rolę Winterfell, siedziby rodu Stark. Dołącz do niedawno otwartej wycieczki po studiu w Banbridge, gdzie kręcono Grę o tron i zobacz kostiumy, wstępne szkice i rekwizyty z serialu. Ślubuj lojalność wobec rodu Targaryen, Stark lub Lannister, gdy kupisz pamiątkę w sklepie z upominkami.

 

Causeway Coast to idealne miejsce na przeżycie przygody. Zatrzymaj się na Grobli Olbrzyma i zobacz światowej sławy sześciokątne kamienie, a jeśli starczy Ci odwagi, może przejdziesz przez most linowy Carrick-A-Rede? Zawieszony 30 metrów nad wodą pomiędzy klifami, przejście tego mostu to bardzo ekscytujące przeżycie!

 

Dla zapalonych golfistów są ambitne pola golfowe Dunluce Links w Royal Portrush Golf Club, który był gospodarzem Otwartych Mistrzostw w 2019 roku i będzie nim ponownie w 2025 roku. Kolejnym świetnym klubem golfowym do odwiedzenia jest Royal County Down Golf Course, który był gospodarzem irlandzkich Otwartych Mistrzostw w 2015 roku.

 

Jeśli lubisz otwarte przestrzenie, to udaj się na wycieczkę w Mourne Mountains i zdobądź Slieve Donard, która jest najwyższą górą w Irlandii Północnej, a nagrodą będą widoki na Dublin oraz wyspę Man. Jest mnóstwo rezerwatów przyrody do zwiedzania, pieszo, czy na rowerze. Są idealne tego, aby rozbić w nich namiot i cieszyć się naturą w jej najlepszym rodzaju.

 

Innym miastem wartym zwiedzania jest Derry-Londonderry, bogate w dziedzictwo i kulturę. Wejdź do Tower Museum i poznaj historię miasta oraz zobacz zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na rzekę Foyle. Guildhall jest sercem miasta od 1890 roku. Zobacz główną salę i piękne witraże.

 

Po drodze do Derry-Londonderry zatrzymaj się w Seamus Heaney HomePlace, świetnym miejscu poświęconym pisarstwu laureata Nagrody Nobla. I nie zapomnij zobaczyć muralu Derry Girls oraz zrobić zdjęcie słynnej paczki przyjaciół!

 

Niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, czy pieszo, odwiedź Irlandię Północną, a masz zagwarantowane świetne wakacje pełne nowych przeżyć i wspomnień. 

 

Przeżyj przygodę w Irlandii Północnej!

 

Bez względu na to w jaki sposób cieszysz się życiem, wybierz się na wycieczkę do Irlandii Północnej, a nie zabraknie Ci wrażeń.

 

Rejs do Belfastu stanowi niesamowity widok. Zobacz majestatyczne dźwigi stoczni Harland and Wolff znane pod nazwą Samson i Goliat, w której zbudowano statek Titanic. Trochę dalej znajduje się kultowy Titanic Belfast...

Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Podróżuj bezpośrednio do Belfastu

Wybierz się na wycieczkę do Irlandii Północnej

Od 710 zł w jedną stronę, samochód i kierowca

Lokalizacje portów

Map showing routes and ports to and from Ireland
Map showing routes and ports to and from Ireland

Port Belfast (VT4) znajduje się niedaleko zjazdu nr 1 z autostrady M2, która stanowi dogodne połączenie z centrum miasta oraz z resztą Irlandii.

Port Belfast (VT4) znajduje się niedaleko zjazdu nr 1 z autostrady M2 (rondo Fortwilliam), która stanowi dogodne połączenie z całą Irlandią.

Wybrane cele podróży

Podróżuj bezpośrednio do Belfastu

Wybierz się na wycieczkę do Irlandii Północnej

Od 710 zł w jedną stronę, samochód i kierowca

Rozpocznij podróż
Powrót

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.