Rezerwacja biletów

Hotele w Sztokholmie

Miasto tysiąca wysp. Oferujące mnóstwo zabytków i atrakcji: pałace, rezydencje, eleganckie sklepy, kawiarnie i warte polecenia miejsca rozrywki przy brukowanych uliczkach.


Hotele w Sztokholmie
Mieszkaj w Sztokholmie!

W Sztokholmie możesz wybrać się do teatru czy na zakupy, a długi i intensywny dzień zakończ wycieczką po wspaniałych klubach nocnych. Sztokholm to jedna z największych światowych stolic!

Miasto położone jest na 15 wyspach połączonych ze sobą 53 mostami. Sztokholm to miasto pełne pięknych widoków i oferujące niezapomniane wrażenia!

Atrakcje Sztokholmu
Vasamuseet
Vasamuseet

Muzeum Galeonu Waza, prezentujące okręt wojenny, zbudowany na początku XVII wieku. Galeon, który zatonął w sztokholmskim porcie, wydobyto z dna dopiero w 1961 roku.

Sztokholm
Gamla Stan

Stare Miasto zachwyca urokiem, ale jest nieco mniejsze niż podobne dzielnice w innych europejskich miastach. Całość można zwiedzić poruszając się wyłącznie pieszo podziwiając wąskie, brukowane uliczki otoczone średiowiecznymi i renesansowymi budynkami.

Zmiana warty
Zmiana warty

Będąc pod zamkiem królewskim warto wykorzystać okazję i poobserwować słynną zmianę warty. Ceremonia odbywa się przed głównym wejściem. Połączona z uroczystym przemarszem straży królewskiej ma miejsce codziennie o godz. 12:00.

Pałac Drottningholm
Pałac Drottningholm

Szwedzki Wersal. Otoczony przepięknym ogrodem pałac mieści się na jednej ze sztokholmskich wysepek wraz zabytkowym teatrem. W pałacu mieszka współczesna szwedzka rodzina królewska, ale mimo to znaczna jego część jest udostępniana zwiedzającym.