Wymagania dotyczące podróży

Z uwagi na fakt, że Wielka Brytania i Europa otworzyły się ponownie, ważne jest, aby być świadomym najnowszych oficjalnych zaleceń dotyczących podróży, w tym wymagań dotyczących przekraczania granic oraz wykonywania testów.  Obostrzenia dotyczące podróży mogą szybko się zmieniać, dlatego ważne jest, aby przed rezerwacją oraz podróżą sprawdzić informacje pojawiające się na stronach rządowych. Znajomość aktualnie obowiązujących zaleceń jest niezwykle istotna. Poniżej znajdują się odnośniki do stron rządowych. 

 

Zanim udasz się w podróż, sprawdź, czy posiadasz wszelką wymaganą dokumentację dotyczącą Covid-19, uprawniającą do wkroczenia na teren kraju, do którego zmierzasz. Bez posiadania odpowiednich dokumentów Twoja podróż może nie dojść do skutku.  Odpowiedzialność za posiadanie dokumentacji wszystkich Twoich współpasażerów spoczywa na Tobie.

 

Twoje dobre samopoczucie jest naszym najwyższym priorytetem.  Więcej informacji na temat naszych udoskonalonych środków bezpieczeństwa można znaleźć na naszej stronie Podróżuj bezpiecznie.

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2022 r.

Wybierz poniżej swoje miejsce docelowe

Podróż do Wielkiej Brytanii

Pasażerowie podróżujący do Wielkiej Brytanii ze strefy swobodnego przepływu osób (Common Travel Area, CTA)

 

Pasażerowie podróżujący ze strefy swobodnego przepływu osób, która obejmuje Irlandię, nie muszą się poddawać testowi na COVID-19, wypełniać formularza lokalizacyjnego pasażera ani poddawać się kwarantannie.

 

Pasażerowie podróżujący do Wielkiej Brytanii z Holandii i innych krajów spoza strefy swobodnego przepływu

 

Jeśli przyjeżdżasz do Anglii z zagranicy, nie musisz poddawać się testowi na COVID-19, wypełniać formularza lokalizacyjnego pasażera ani poddawać się kwarantannie.

 

Będzie to miało zastosowanie niezależnie od tego, czy jesteś zaszczepiony/zaszczepiona, czy nie. W innych krajach nadal obowiązują ograniczenia wjazdu związane z pandemią COVID-19. Przed podróżą należy się zapoznać z odpowiednimi informacjami.

 

Wymagania dotyczące zdrowia publicznego mogą się różnić w zależności od tego, do której części Wielkiej Brytanii się udajesz.

 

Anglia

 

Irlandia Północna

 

Szkocja

 

Walia

Podróżowanie do Danii

Aby móc podróżować ze Stena Line do Danii, podczas odprawy musisz okazać ważny dokument tożsamości


Aby uzyskać więcej informacji na temat zasad obowiązujących w Danii, przejdź na stronę coronasmitte.dk

Podróżowanie do Francji

Od 1 sierpnia 2022 r. kontrole stanu zdrowia na granicach zostały zniesione przy wpływaniu do Francji. Wymóg przedstawienia świadectwa szczepienia, powodu podróży lub negatywnego wyniku testu przestał obowiązywać.

Podróżowanie do Niemiec

Od 1 czerwca 2022 r. pasażerowie nie będą już musieli przedstawiać dowodu szczepienia, potwierdzenia powrotu do zdrowia ani wyniku testu na COVID-19. 

 

Odwiedź stronę Urzędu Spraw ZagranicznychCOVID-19: entry and quarantine regulations in Germany - Federal Foreign Office (COVID-19: przepisy dotyczące wjazdu i kwarantanny w Niemczech, auswaertiges-amt.de) w celu uzyskania najbardziej aktualnych porad i zasad podróży.

Podróżowanie do Irlandii

Podróżowanie do Irlandii Północnej

 

Pasażerowie podróżujący do Irlandii Północnej naszymi trasami z Cairnryan do Belfastu lub z Liverpoolu do Belfastu nie muszą przeprowadzać żadnych testów PCR ani antygenowych, wypełniać formularza lokalizacyjnego pasażera ani poddawać się kwarantannie.

 

W innych krajach nadal obowiązują ograniczenia wjazdu związane z pandemią COVID-19. Przed podróżą należy się zapoznać z odpowiednimi informacjami.

 

Zobacz najnowsze rządowe zalecenia tutaj

 

 

Podróżowanie do Republiki Irlandii

 

Podróżujący do Irlandii nie muszą przeprowadzać testów PCR ani antygenowych, wypełniać formularza lokalizacyjnego pasażera ani poddawać się kwarantannie. 

 

Każda osoba, u której wystąpią objawy COVID-19 podczas pobytu w Irlandii, powinna postępować zgodnie z wytycznymi HSE w zakresie izolacji i wykonywania testów antygenowych lub PCR, w zależności od potrzeb.

 

Zobacz najnowsze rządowe zalecenia tutaj

Podróżowanie do Łotwy

1 kwietnia 2022 r. usunięto wymóg przedstawienia świadectwa szczepienia, dowodu wyzdrowienia lub negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Łotwy. 

 

Odwiedź https://www.mfa.gov.lv/en/information-travellers-latvia-provisions-preventing-spread-covid-19, aby zapoznać się z najnowszymi zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi podróży.

Podróżowanie do Holandii

Od 23 marca wszyscy podróżujący z Wielkiej Brytanii do Holandii będą musieli okazać ważny papierowy dowód szczepienia.

 

Nie ma ograniczeń dotyczących wjazdu do Holandii dla osób mieszkających w obszarze UE/Schengen lub w kraju objętym unijnym systemem zasad podróżowania.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie rządu holenderskiego. https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry

Podróżowanie do Polski

Polska nie wymaga żadnych dokumentów dotyczących zachorowania na koronawirusa lub szczepień na granicy i nie wymaga kwarantanny. Podróżni muszą posiadać dokumenty podróżne (paszport lub dowód osobisty).

 

Powyższe informacje nie obejmują wszystkich aktualnych przepisów. Osoba przekraczająca granicę jest odpowiedzialna za zapoznanie się ze wszystkimi przepisami dotyczącymi podróży i przestrzeganie ich. W Polsce informacje mogą być przekazywane przez straż graniczną.

 

Aby zapoznać się z najnowszymi poradami i wymaganiami dotyczącymi podróży, należy odwiedzić stronę https://www.gov.pl/web/coronavirus/travel.

Podróżowanie do Szwecji


Aby móc podróżować ze Stena Line do Szwecji, podczas odprawy musisz okazać ważny dokument tożsamości

Podróżowanie do Norwegii

Brak wymagań.

 

Norwegia nie wymaga przedstawienia na granicy żadnych dokumentów covidowych. Podróżni muszą posiadać dokumenty podróżne (paszport lub dowód osobisty).

 

Osoba przekraczająca granicę jest odpowiedzialna za zapoznanie się ze wszystkimi przepisami dotyczącymi podróży i przestrzeganie ich.