Uwaga

Sprawdź najnowsze informacje o wymaganiach dotyczących Twojej podróży

Wymagania dotyczące podróży

Z uwagi na fakt, że Wielka Brytania i Europa otworzyły się ponownie, ważne jest, aby być świadomym najnowszych oficjalnych zaleceń dotyczących podróży, w tym wymagań dotyczących przekraczania granic oraz wykonywania testów.  Obostrzenia dotyczące podróży mogą szybko się zmieniać, dlatego ważne jest, aby przed rezerwacją oraz podróżą sprawdzić informacje pojawiające się na stronach rządowych. Znajomość aktualnie obowiązujących zaleceń jest niezwykle istotna. Poniżej znajdują się odnośniki do stron rządowych. 

 

Zanim udasz się w podróż, sprawdź, czy posiadasz wszelką wymaganą dokumentację dotyczącą Covid-19, uprawniającą do wkroczenia na teren kraju, do którego zmierzasz. Bez posiadania odpowiednich dokumentów Twoja podróż może nie dojść do skutku.  Odpowiedzialność za posiadanie dokumentacji wszystkich Twoich współpasażerów spoczywa na Tobie.

 

Twoje dobre samopoczucie jest naszym najwyższym priorytetem.  Więcej informacji na temat naszych udoskonalonych środków bezpieczeństwa można znaleźć na naszej stronie Podróżuj bezpiecznie.

Wybierz poniżej swoje miejsce docelowe

Podróż do Wielkiej Brytanii

Odwiedź  https://www.gov.uk/uk-border-control , aby zapoznać się z najnowszymi zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi podróży.

Podróżowanie do Danii

Odwiedź https://en.coronasmitte.dk/rules-and-regulations/entry-into-denmark , aby zapoznać się z najnowszymi zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi podróży.

Podróżowanie do Francji

Odwiedź https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus, aby zapoznać się z najnowszymi zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi podróży.

Podróżowanie do Niemiec

Odwiedź https://www.auswaertiges-amt.de/de/ReiseUndSicherheit/covid-19/2296762 , aby zapoznać się z najnowszymi zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi podróży.

Podróżowanie do Irlandii

Odwiedź https://www.gov.ie/en/publication/77952-government-advice-on-international-travel , aby zapoznać się z najnowszymi zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi podróży.

Podróżowanie na Łotwę

Odwiedź https://www.mfa.gov.lv/en/information-travellers-latvia-provisions-preventing-spread-covid-19 , aby zapoznać się z najnowszymi zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi podróży.

Podróżowanie do Holandii

Odwiedź https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/Odwiedźing-the-netherlands-from-abroad, aby zapoznać się z najnowszymi zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi podróży.

Podróżowanie do Polski

WJAZD DO POLSKI: brak wymogów

 

Polska nie wymaga okazywania żadnej dokumentacji covidowej na granicy, nie jest wymagana też kwarantanna. Należy mieć dokumenty podróży (paszport lub dowód osobisty).

 

Powyższa informacja nie wyczerpuje całości obecnych przepisów. Obowiązkiem osoby przekraczającej granicę jest zasięgnąć informacji o wszelkich przepisach dotyczących podróży i stosować się do nich. W Polsce informacji może udzielić Straż Graniczna.

Podróżowanie do Szwecji

WJAZD DO SZWECJI: brak wymogów

Szwecja nie wymaga okazywania żadnej dokumentacji covidowej na granicy. Należy mieć dokumenty podróży (paszport lub dowód osobisty)

 

Obowiązkiem osoby przekraczającej granicę jest zasięgnąć informacji o wszelkich przepisach dotyczących podróży i stosować się do nich. W Szwecji informacji może udzielić Policja.

Podróżowanie do Norwegii

Brak wymogów.

 

Norwegia nie wymaga okazywania żadnej dokumentacji covidowej na granicy. Należy mieć dokumenty podróży (paszport lub dowód osobisty)

 

Obowiązkiem osoby przekraczającej granicę jest zasięgnąć informacji o wszelkich przepisach dotyczących podróży i stosować się do nich.