Rezerwacja biletów

Podróżuj bezpiecznie

Od prawie 60 lat naszą pasją jest dbanie o naszych klientów, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i sprawiając, że wszyscy czują się mile widziani. Dzisiaj jest to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i chcemy zaoferować ci bezpieczną i zrównoważoną podróż - z dużą ilością miejsca, świeżym powietrzem i otwartym morzem.


WJAZD DO POLSKI: TEST, SZCZEPIENIE, OZDROWIENIE. DZIECI DO 12 L BEZ TESTÓW.

Osoby podróżujące do Polski ze Stena Line na linii Karlskrona-Gdynia muszą przedstawić jeden z następujących dokumentów:

 

 • EU covid pass lub równoważne zaświadczenie, że zostali zaszczepieni przeciwko covid-19, lub
 •  wynik negatywny testu antygenowego lub PCR wykonanego do 48 godzin przed przyjazdem, lub
 • dowód wyleczenia z covid-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy (ozdrowieńcy).

 

Wyjątki od tej zasady: dzieci do lat 12 podróżujące z zaszczepionym lub przetestowanym opiekunem, kierowcy frachtowi podczas pracy.

 

Dokumentację covidową należy przedstawić bez wezwania już podczas odprawy w Karlskronie. Prosimy zawczasu przygotować dokumenty, aby nie spowalniać kolejki.

 

Ważna uwaga:

Polską granicę można przekroczyć bez dokumentacji covid z intencją odbycia w Polsce 10 dniowej kwarantanny, jednak zgodnie z wewnętrznymi wymogami armatora Stena Line ten wyjątek nie będzie brany pod uwagę, a osoby powołujące się na niego nie zostaną wpuszczone na pokład.

 

Powyższa informacja nie wyczerpuje całości obecnych przepisów. Obowiązkiem osoby przekraczającej granicę jest zasięgnąć informacji o wszelkich przepisach dotyczących podróży i stosować się do nich. W Polsce informacji może udzielić Straż Graniczna.


WJAZD DO SZWECJI: TEST, SZCZEPIENIE, OZDROWIENIE. DZIECI DO 18 L BEZ TESTÓW.

Osoby podróżujące do Szwecji ze Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona muszą przedstawić jeden z następujących dokumentów:

 

 • EU covid pass lub równoważne zaświadczenie, że zostali zaszczepieni przeciwko covid-19, lub
 •  wynik negatywny testu antygenowego lub PCR wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem, lub
 • dowód wyleczenia z covid-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy (ozdrowieńcy).

 

Wyjątki od tej zasady: dzieci do lat 18; obywatele Szwecji oraz rezydenci ponad 1 rok (osoby ponad rok mieszkające w Szwecji, na podstawie odpisu z ewidencji ludności); kierowcy frachtowi podczas pracy.

 

Dokumentację covidową należy przedstawić bez wezwania już podczas odprawy w Gdyni. Prosimy zawczasu przygotować dokumenty, aby nie spowalniać kolejki.

 

Ważna uwaga:
Decyzje dotyczące uznania wyjątków są podejmowane jednostkowo podczas kontroli granicznej przez szwedzką policję na miejscu i nie zależą w żadnym stopniu od przewoźnika. W przypadku decyzji negatywnej i odmowy wjazdu na teren Szwecji, pasażer ponosi koszt biletu powrotnego.
 

Powyższa informacja nie wyczerpuje całości obecnych przepisów. Obowiązkiem osoby przekraczającej granicę jest zasięgnąć informacji o wszelkich przepisach dotyczących podróży i stosować się do nich. W Szwecji informacji może udzielić Policja.

WJAZD DO NORWEGII: SZCZEPIENIE, OZDROWIEŃCY LUB 2-3 TESTY I KWARANTANNA

Wszystkie osoby wjeżdżające do Norwegii są poddane obowiązkowemu testowi na granicy. Obecnie Polska jest klasyfikowana jako kraj „ciemnoczerwony”. Niezaszczepieni i nieozdrowiali podróżni z takich krajów podlegają obowiązkowi testowania oraz kwarantannie domowej.

 

 • wszystkie osoby (również obywatele i zaszczepieni) powyżej 16 roku życia muszą rejestrować swój przyjazd przez system elektroniczny – formularz lokalizacyjny na stronie https://reg.entrynorway.no/

 • osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy z 6 ostatnich miesięcy na podstawie unijnego Covid Pass z kodem QR są zwolnieni z obowiązku i kwarantanny

 • wszystkie osoby wjeżdżające do Norwegii są poddane obowiązkowemu testowi na granicy

 • osoby niezaszczepione muszą na granicy pokazać certyfikat negatywnego wyniku testu (antygen lub PCR) wykonanego maksymalnie do 24 h przed wjazdem do Norwegii; na granicy w ośrodku testowym muszą zrobić kolejny szybki test antygenowy, a następnie udać się na 10-dniową kwarantannę domową, z której może zwolnić kolejny, trzeci już test po 3 dobach od przybycia

 • Młodzież w wieku 16-18 lat musi wypełnić formularz elektroniczny oraz wykonać tylko 1 test – na granicy. Dzieci poniżej lat 16 nie muszą wypełniać formularza, ale muszą przejść test na granicy (tylko 1). Osób do lat 18 nie obejmuje obowiązek kwarantanny.

 • kwarantanna odbywa się w miejscu zamieszkania w Norwegii, trwa 10 dni, 3 dni po przekroczeniu granicy można wykonać test, którego negatywny wynik zwalnia z kwarantanny.

 • dzieci do lat 18 nie muszą przechodzić kwarantanny, ale zaleca się wykonać test 3 dni po przekroczeniu granicy;

 

Więcej informacji na stronie norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego https://www.fhi.no/nettpub/coronavirus/befolkningen/reiserad-knyttet-til-nytt-koronavirus-coronavirus/

 

Powyższa informacja nie wyczerpuje całości obecnych przepisów. Obowiązkiem osoby przekraczającej granicę jest zasięgnąć informacji o wszelkich przepisach dotyczących podróży i stosować się do nich. W Polsce informacji może udzielić Straż Graniczna.

Testy ze zniżką

Polska
Pasażerowie Stena Line mogą skorzystać z wyjątkowej oferty od 100 zł na testy diagnostyczne Covid potrzebne na podróż do Szwecji oraz zwolnienie z kwarantanny po powrocie do Polski w 64 laboratoriach Bruss i ALAB na terenie Polski – 
czytaj więcej >>

 

Informujemy, że na terminalu promowym w Gdyni nie ma możliwości wykonania testu. W centrum miasta znajdują się liczne punkty wykonujące testy antygenowe, w tym laboratoria Bruss oferujące pasażerom Stena Line zniżkową cenę 100 zł za test antygenowy.

Maski obowiązkowe

Przypominamy, że noszenie masek jest obowiązkowe na terminalu w Gdyni, w przestrzeniach publicznych na pokładach naszych promów na linii Gdynia-Karlskrona a także na terminalu w Karlskronie. Maska powinna być założona na usta i nos.

Ważna uwaga

Powyższe zasady dotyczą linii Gdynia-Karlskrona, wyjazdów z Polski i Szwecji. Dla innych linii oraz innych kierunków mogą obowiązywać inne reguły przekraczania granic bądź szczególne zasady dotyczące warunków wejścia i pobytu na statku, używania maseczek, otwarcia punktów itp. Przed podróżą sprawdź zasady obowiązujące na linii promowej, którą podróżujesz oraz krajów, których granice przekraczasz.

Nasze środki bezpieczeństwa

Dla bezpieczeństwa wszystkich podróżujących wprowadziliśmy nowe środki do już i tak ambitnego standardu bezpieczeństwa na pokładach wszystkich naszych promów, w naszych portach i terminalach. Aktywnie śledzimy rozwój Covid-19. W ten sposób możemy zapewnić, że procesy są stale aktualizowane, a nasze procedury bezpieczeństwa są zgodne z obowiązującymi przepisami - dzięki czemu możesz bezpiecznie podróżować.

Na terminalu


 • Udostępniliśmy większą ilość punktów, w których możesz zdezynfekować dłonie.

 • Zachęcamy do korzystania z płatności bezdotykowych

 • Nasze kasy wyposażone są w ścianki z Plexi

Przed podróżą


 • Nie podróżuj, jeżeli masz objawy infekcji.

 • Postępuj zgodnie z zaleceniami władz dotyczącymi ochrony zdrowia i podróży.

 • Często myj ręce i zachowuj zalecany dystans społeczny.

Odprawa i przypłynięcie


 • Nie podróżuj, jeśli masz objawy lub jesteś chory.

 • Pasażerom wykazującym objawy zakażenia COVID-19 możemy odmówić przyjęcia na pokład

 • Specjalne oznaczenia na podłodze oraz komunikaty głosowe rekomendują zachowanie dystansu pomiędzy podróżującymi.

Na pokładzie


Bezpieczna odległość


 • Zalecamy utrzymanie dystansu społecznego.

 • Dostępne są pojedyncze kabiny dla osób płynących samotnie.

Higiena na pokładzie


 • Udostępniliśmy większą liczbę punktów, gdzie możesz zdezynfekować dłonie w miejscach publicznych

 • Na promie znajdziesz dodatkowe plakaty, informacje na ekranach tv oraz komunikaty radiowe dotyczące higieny.

 • Zwiększyliśmy częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji wszystkich powierzchni w kabinach i miejscach publicznych.

Sklepy i restauracje


 • W naszych punktach gastronomicznych dokonaliśmy zmian w celu zapewnienia maksymalnego poziomu higieny.

 • Zachęcamy do korzystania z płatności bezdotykowych