Rezerwacja biletów

Ośrodek biegowy Svartbäcksmåla

Wyjazd 27.09.2020


Ośrodek biegowy Svartbäcksmåla

Będziemy rywalizować w biegach i Nordic Walking w Svartbäcksmåla, wśród lasów, pagórków, w przepięknej szwedzkiej scenerii. Na miejscu: trasy biegowe (trial) do wyboru, trasa wyścigu Nordic Walking, trasy spacerowe, szatnie, sauna, toalety, pokój wypoczynkowy, kawa i herbata.


Ośrodek Svartbäcksmåla położony jest w lasach w pobliżu miejscowości Nybro, około 30 km na zachód od Kalmaru w południowo-wschodniej Szwecji. Oprócz tras możemy korzystać ze sporego budynku z prysznicami, toaletami, sauną i dużą salą, gdzie można usiąść i napić się herbaty i kawy po bieganiu. Przed wejściem też są ławki i stoły, więc można skorzystać i zrobić sobie piknik czekając na innych. Być może ktoś już miał okazję zobaczyć to miejsce w zimie - co roku przyjeżdżamy tutaj z narciarzami biegowymi podczas rejsów Zimowe Szlaki Szwecji.


Trasy biegowe

Trasy Biegowego Potopu pokrywają się w dużym stopniu z trasami narciarskimi i prowadzą w całości przez lasy w okolicach ośrodka. Mapa wytyczonych przez szwedzki klub tras znajduje się na stronie.


Teren wokół Nybro jest pagórkowaty, więc gotowe trasy mają zróżnicowany charakter – od stosunkowo płaskich, jak trasa żółta (wzrost wysokości tylko 40 m, patrz zapisany podczas biegania profil trasy), po spore różnice wysokości na trasie czarnej. Wszystkie trasy prowadzą po drogach i ścieżkach leśnych, więc trzeba się przygotować na bieganie trailowe. Dzięki temu jesteśmy też daleko od samochodów i asfaltu! Trasy są też dobrze przygotowane i utwardzone, nawet po deszczach nie grozi nam grzęźnięcie w błocie. Najdłuższa pętla 10 km (trasa zielona) prowadzi na drugą stronę płynącego w pobliżu potoku S:t Sigfrisån i oferuje najbardziej zróżnicowane widoki, jednak nawet na krótszych pętlach nie będziemy się nudzić.


Po bieganiu

Potem jedziemy wszyscy do Kalmaru, więc po południu czeka nas spacer po wałach położonego na wyspie zamku, wizyta na starym mieście i czas wolny. Potem wrócimy na statek, gdzie nastąpi podsumowanie imprezy. Na zakończenie zapraszamy na dyskotekę do rana w gronie biegaczy!