Rezerwacja biletów

Ośrodek biegowy Bastasjön

Będziemy rywalizować w biegach i Nordic Walking w Bastasjön, wśród lasów, pagórków, wokół jeziora, w przepięknej szwedzkiej scenerii.

Na miejscu: trasy biegowe (trial) do wyboru, trasa wyścigu Nordic Walking, trasy spacerowe, szatnie, toalety, pokój wypoczynkowy, kawa i herbata.


Ośrodek Bastasjön położony jest w lasach w pobliżu Karlskrony, około 10 km od miasta. Oprócz tras możemy korzystać z terenu rekreacyjnego oraz budynku z prysznicami, toaletami i salą, gdzie można usiąść i napić się herbaty i kawy po bieganiu. Przed wejściem też są ławki i stoły, więc można skorzystać i zrobić sobie piknik czekając na innych.

Trasy biegowe
Teren jest pagórkowaty, więc gotowe trasy mają zróżnicowany charakter – od stosunkowo płaskich, po spore różnice wysokości. Wszystkie trasy prowadzą po drogach i ścieżkach leśnych, więc trzeba się przygotować na bieganie trailowe. Dzięki temu jesteśmy też daleko od samochodów i asfaltu! Trasy są też dobrze przygotowane i utwardzone.

Bieg dzieci
Rywalizacja i zabawa – dzieci biorą udział w biegu na krótkim dystansie, w grupach wiekowych. Dystans jest dostosowany do wieku. Każde dziecko jest zwycięzcą i otrzymuje medal. Nie wyróżniamy dzieci, które wygrały bieg, aby wszystkie dzieci czuły się jednakowo wyjątkowe.

 

Kategorie i dystans:

  • D0 – do 5 lat (– 2016)- dystans ok. 300 m;

  • D1 – 6 – 7 lat (2015 – 2014)– dystans ok. 300 m;

  • D2 – 8 – 9 lat (2013 –2012) – dystans ok. 600 m;

  • D3 – 10 – 12 lat (2011 – 2009) – dystans ok. 1 km;

  • D4 – 13 – 15 lat (2008 – 2006) – dystans ok. 2 km;

 

Odpowiedzialność za przypisanie do odpowiedniej kategorii wiekowej spoczywa na rodzicach lub opiekunach prawnych zgłaszających dziecko do biegu, a w przypadku stawienia się poniżej 3 zawodników, bieg w danej kategorii może zostać połączony z inną kategorią.

Nordic Walking
Musisz mieć własne kije, na miejscu nie ma możliwości wypożyczenia.

Zapisy na trasy
Link do zapisów na wybrany dystans biegu oraz trasę Nordic Walking otrzymasz poprzez SMS najwcześniej tydzień przed wypłynięciem. Zapisy są konieczne, aby otrzymać numer startowy z chipem umożliwiającym mierzenie czasu.

Zwiedzanie po bieganiu
Po bieganiu i czasie na przebranie się jedziemy na wycieczkę autokarową z przewodnikiem po Karlskronie. Zobaczymy zabytki tego miasta, pospacerujemy po starym mieście i będziemy mieli trochę czasu wolnego. Potem wrócimy na statek, gdzie nastąpi podsumowanie imprezy.