Rezerwacja biletów

Jakie punkty są otwarte na statku?

W obecnej sytuacji nie wszystkie punkty na statkach są czynne, natomiast w innych obowiązują specjalne zasady mające na celu ochronę gości i personelu. Poniżej dokładne informacje dotyczące oferty na statkach Stena Vision i Stena Spirit.


Bufety (szwedzki stół)

Na statkach Stena Spirit i Stena Vision w formie bufetu (szwedzki stół) obecnie serwowane jest tylko śniadanie. Pozostałe bufety (lunch i kolacja) nie będą dostępne. Serwis podczas bufetu śniadaniowego będzie działać inaczej, bez samoobsługi. Chociaż artykuły żywnościowe są prezentowane w formie bufetu, są zabezpieczone osłoną i nie są dostępne dla gości. Goście mogą dokonywać wyborów, ale z linii bufetowej nakłada potrawy na talerze personel.
Alkohol serwujemy w barach i restauracjach do godziny 22:00.

Dystans społeczny

W punktach gastronomicznych, w tym w restauracjach i barach, zmniejszona jest liczba miejsc poprzez usunięcie krzeseł lub oznaczenie ich jako nieużywanych, aby umożliwić dystans społeczny między wszystkimi naszymi gośćmi.

Obiady i kolacje

Obiady i kolacje będą serwowane w Food City (dotyczy statków Stena Spirit i Stena Vision) oraz restauracji Metropolitan A la Carte (tylko Stena Spirit). Potrawy gorące, wybór z baru sałatkowego, zupa i desery będą nakładane na talerze i podawane przez personel, zabezpieczone folią lub nakładką. Możliwe jest też przygotowanie dań głównych z menu na zamówienie.

Alkohol serwujemy w barach i restauracjach do godziny 22:00.

Oferta Premium

Restauracja a la carte jest otwarta na statku Stena Spirit. Na statku Stena Vision można zamawiać dania z karty poprzez restaurację Food City, lecz niedostępna jest obsługa kelnerska. Oprócz tego proponujemy wybór dań premium w Food City, przygotowywanych na bieżąco, a la minute. W ofercie min steki ribeye, filet char i inne.
Alkohol serwujemy w barach i restauracjach do godziny 22:00.

Pokład otwarty

Pokład otwarty jest normalnie dostępny. Zachęcamy do korzystania z odpoczynku na świeżym powietrzu.

Sklep

Sklep na pokładzie jest otwarty. Na statku Stena Vision godziny otwarcia mogą być ograniczone; rano podczas dopłynięcia sklep może być nieczynny.

Muzyka, rozrywka i czas wolny

Na statku Stena Spirit otwarte są restauracje: Taste (bufet śniadaniowy), Food City oraz Metropolitan A la Carte, czynne są bary i sklep. Dodatkowo, w wybrane weekendy odbywa się bezpłatny program rozrywkowy dla dorosłych i dzieci: quizy, bingo, nauka tańca, projekcje, całodzienne animacje dla dzieci w wieku 4-12 lat. Zamknięte są strefy dla dzieci (z wyjątkiem Teen Town) oraz Pure Nordic SPA. Nie odbywają się dyskoteki. Pokład zewnętrzny jest otwarty.

Na statku Stena Vision jest otwarta restauracja Food City, śniadania w restauracji Taste, pokój zabaw dla dzieci Teen Town oraz sklep (w ograniczonych godzinach). Pozostają nieczynne: restauracja A la Carte (dania z karty można zamówić w Food City), Pure Nordic Spa, pokoje zabaw dla dzieci (z wyjątkiem Teen Town), bary (istnieje możliwość kupienia napojów alkoholowych w Food City). Nie odbywają się dyskoteki, program rozrywkowy, animacje dla dzieci itp. Pokład zewnętrzny jest otwarty. 

 

Alkohol serwujemy w barach i restauracjach do godziny 22:00.

Inne środki bezpieczeństwa:

Opcja odbioru posiłków na wynos nadal jest dostępna we wszystkich restauracjach. Personel prowadzi obsługę w rękawiczkach. Kasy i miejsca obsługi są oddzielone od gości przezroczystym ekranem lub folią.