Stena Line logo

Szwecja na haczyku

Zapoluj na olbrzymią sztukę! Czeka Cię rozmaitość gatunków ryb i rodzajów akwenów. Blekinge słynie z wędkarstwa i przybrzeżnego, i morskiego.

Kraina szczyci się też nieoficjalnym tytułem najlepszego na świecie miejsca na połowy szczupaka.


Szwecja na haczyku

Swoją wędkarską pasję zrealizujesz zaraz po zejściu z promu! W Karlskronie znajdziesz wszystko, czego potrzeba wędkarzom - na przykład na kempingu na wyspie Dragsö. Łodzią dotrzesz do najlepszych łowisk nieopodal centrum miasta. Archipelag Karlskrony nazywany jest "królestwem szczupaka". Przy odrobinie szczęścia możesz złowić dziesięciokilogramowe okazy, które w Blekinge nie należą do rzadkości.

Tutaj wędkarstwo ma swój niepowtarzalny urok, dzięki wyjątkowemu połączeniu szkierów, jezior, rzek i morskich zatok. W regionie znajdziesz wiele świetnych łowisk. Takim niepowtarzalnym miejscem jest Harasjömåla, jeden z najlepszych ośrodków wędkarskich w Szwecji. To kraina ponad 20 jezior, w których znajdziesz m.in. łososia tęczowego, łososiopstrąga, szczupaka i okonia.

W Blekinge możesz wędkować przez okrągły rok. Kiedy w Polsce trwa jeszcze okres ochronny, Szwedzi łowią już olbrzymie sztuki. Tutejsze okazy łososiopstrąga morskiego uważane są za największe w Szwecji. Region słynie też w całym świecie z połowów łososia atlantyckiego na trolling.

Wolisz ciekawsze ryby? Sprawdź swoje umiejętności w walce z węgorzem. Ciemne noce późnego lata tworzą odpowiedni nastrój. Najlepiej polować, kiedy woda jest najcieplejsza. Taką właśnie najbardziej lubią węgorze. Ty też polubisz…